Strijelci: Ante Aračić i Marko Bitanga

nk-mracaj @ 09:18 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, svibanj 23, 2016
Strijelac za Mračaj: Ante Puljiz Bili 2

U zanimljivoj i lijepoj utakmici na Braču nogometaši Mračaja su poraženi od domaćih Postira Sardi. Poveli su domaćini već na samom otvaranju kada jedan bezazlen duel Aračića i Mićanovića suci okarakteriziraju kao prekršaj za kazneni udarac koji Rendić pretvara u vodstvo domaćih. Nije to omelo goste koji do odmora sa dva gotovo identična gola kapetana Biloga dolaze u rezultatsku prednost. Borbeni domaćini kojima je ovo bila jako važna utakmica za ostanak u ligu u nastavku ipak preokreću sve u svoju korist. Nisu gosti imali riješenje za raspoloženog Predraga Mićanovića  koji sa tri gola donosi važne bodove svojoj momčadi. U nedjelju je na rasporedu posljednje kolo prvenstva, a na Pojilo stižu Glavice.

nk-mracaj @ 11:09 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, svibanj 17, 2016

nk-mracaj @ 10:15 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, svibanj 15, 2016
Mračaj: I Jakić, Karin, Tonković, Radić, Aračić, M Šuto, P Šuto (A Ždero 90'), A Karoglan, P Biočić (P Repušić 82'), Gudelj, M Karoglan ( Puljić 90').
Strijelci: A Karoglan u 42.min(11m), M Karoglan u 44.min i P Šuto u 72.minuti za Mračaj, a A Puljiz u 20.min i Ribičić u 29.minuti za Mladost.
Odličnu utakmicu vidjeli su gledatelji na Pojilu, u kojoj je Mračaj dostigao dva gola minusa i na kraju ostvario pobjedu s kojom je promovorio Orkana kao prvaka 1.ŽNL. Počeli su gosti odlično susret, te su zasluženo vodili, ali kratkotrajni pad koncentracije doveo ih je do poraza i gubitka šansi za prvo mjesto. Povela je Mladost preko bivšeg igrača Mračaja, Ante Puljiza koji je udarcem glavom nakon kornera donio početnu prednost gostima. Nakon toga gol šansu imao je Marijan Karoglan, ali nije bio uspješan. Na drugoj strani svoju bolju igru gosti su materijalizirali preko Ribičića, koji je solo prodorom prošao kroz obranu Mračaja, te rutinski svladao Ivana Jakića. Mračaj se vraća u igru pred kraj poluvremena kada nakon obaranja Petra Šute, sudac Tot opravdano svira kazneni udarac, kojeg sigurno pogađa Ante Karoglan. Dvije minute potom poravnanje rezultata donosi Marijan Karoglan,, lijepim udarcem s vrha šesnaesterca, te tako vraća rezultat u egal.
U drugom poluvremenu puno bolja igra Mračaja donijela je probleme gostima koji više nisu imali snage za preokret. Zato su domaći napadači bili raspoloženi, te su Petar Biočić, Marijan Karoglan i Petar Šuto stvarali velike probleme obrani gostiju. Jednu takvu akciju ovaj trojac je napravio, te je Petar Biočić odlično odigrao loptu natrčalom Šuti, koji se sjurio u šesnaesterac gostiju i preciznim udarcem svladao nemoćnog Gudelja. Posebna pohvala svim sudionicima susreta na fer i korektnom ponašanju jer u utakmici velikog značaja nije bilo nijednog težeg prekršaja, niti prigovora sucima, koji su svoj posao odradili na visokom nivou. Sljedeću utakmicu nogometaši Mračaja igraju na Postirama, u nedjelju.

nk-mracaj @ 00:16 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, svibanj 9, 2016
Mračaj: Z Jakić, Karin, Tonković ( M Karoglan 73'), I Biočić, Radić, M Puljiz, Bitanga, Repušić ( A Karoglan 46'), P Biočić ( P Šuto 46') Gudelj, A Puljiz.

Strijelci: Lendić u 26.min za Jadran T, a Marko Bitanga u 75.min (11m) i 89.min, te Marijan Karoglan u 78.minuti za Mračaj.

Dobro izdanje i pravi pristup utakmici donijeli su Mračaju još jednu gostujuću pobjedu, četvrtu u gostima ove sezone. Igraju Mračajevci tokom cijele sezone puno bolje u gostima nego na svom Pojilu. To su osjetili na svojoj koži Tučepljani koji ne pamte kad su primili tri gola na svom terenu. Ali namjerili su se na bolje, te na kraju mogu samo čestitati našim momcima na zasluženoj pobjedi. Iako smo imali prvu pravu priliku na utakmici, domaćini su više prijetili ali u odličnom izdanju na golu je bio Zvone Jakić. Ipak u 26.minuti domaći vode kada priogravanje Vidića koristi Lendić, te zabija za vodstvo. Sve važno na utakmici dogodilo se u zadnjih dvadeset minuta. Svježe snage na terenu koje je trener Joko Puljiz poslao u igru, donijele su preokret, na koji domaćini nisu imali odgovor. Prvo je Petar Šuto izborio kazneni udarac kojeg Marko Bitanga pretvara u pogodak, da bi samo tri minute potom Marijan Karoglan novim pogotkom doveo našu momčad u vodstvo. Grogirane domaćine u još jednoj kontri pred sam kraj utakmice dotukao je Marko Bitanga za svoj deseti prvenstveni pogodak. Sljedeću utakmicu Mračaj igra u subotu, a na Pojilo dolazi Mladost.

Ostali rezultati 23.kola: Vinjani - Hvar 3:1, Uskok - Urania 3:2, Sloga - Orkan 1:3, Mladost - Glavice 3:0, Jadran KS - Omladinac 1:2, Postira Sarrdi - GOŠK 2:0.

nk-mracaj @ 10:18 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, svibanj 2, 2016
 Mračaj: Z Jakić, Karin, Tonković, M Puljiz, Aračić, M Šuto (A Karoglan 66'), I Biočić (P Šuto 55'), Bitanga, P Biočić (M Karoglan 46'), Gudelj, A Puljiz.
Strijelci: Aračić 18' i 57' za Mračaj,a Muslim 2', 7', 33', 83', Balić 60' i Katić 90' za Uskok.
Težak poraz doživjeli su igrači Mračaja u srazu s Klišanima, koji su se pokazali kao bolja i spremnija momčad. Hladan tuš za domaće odmah na početku utakmice. Ivan Muslim u dva navrata koristi lijepe ubačaje svojih suigrača, te poentira za veliku prednost gostiju u samom otvaranju utakmice. Domaćini bez volje i želje, nisu mogli parirati odličnim gostima. Ipak, Ante Aračić uspjeva svladati vratara gostiju za minimalni zaostatak, ali Muslim na drugoj strani prekrasnim pogotkom vraća Klišane u prednost od dva razlike. Kod sva tri pogotka gostiju, naša obrana je stala daleko od spretnog strijelca, te mu tako uvelike olakšala posao. U drugom poluvremenu opet je Aračić odličnim golom iz slobodnjaka vratio Mračaj u igru, ali samo tri minute potom novi gol u mreži Jakića ubio je svaku nadu u domaćima za povoljniji rezultat. Taj četvrti gol je pao nakon zaleđa, kojeg nije vidio drugi pomoćnik Matoš. Nakon toga nestali su domaći s terena, te su gosti s lakoćom priveli utakmicu kraju, uz još dva pogotka, gdje su se praktički s loptom ušetali u gol. Zbilja je bilo žalosno gledati našu ekipu kako bezvoljno šetaju po terenu bez namjere da spriječe goste koji su do vrha napunili Jakićevu mrežu, te se tako u potpunosti revanširali za jesenskih 0:3 na Klisu. Sljedeću utakmicu Mračaj ide u goste Jadranu. Utakmica u Tučepima na rasporedu je u nedjelju.
Ostali rezultati 22.kola: Postira Sardi - Mladost 1:3, Glavice - Jadran T 0:2, Omladinac - Sloga 6:2, Urania - Vinjani 4:2, GOŠK - Orkan 1:2, Hvar - Jadran KS 1:2.

nk-mracaj @ 10:42 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, travanj 22, 2016

Mračaj: Z Jakić, M Karoglan ( Repušić 81'), Tonković, Radić, Aračić, A Karoglan, Bitanga, F Jukić, P Biočić ( P Šuto 46'), Gudelj, A Puljiz.

Momčad Mračaja ubilježila je poraz u susjedskom derbiju. Pokazali su domaćini više htijenja i borbenosti od indisponiranih gostiju iz Runovića. Ivan Aračić je i ovom utakmicom pokazao da je igrač za veće domete, a našim igračima treba malo više hrabrosti i manje sebičnosti u ključnim trenucima. Prvo poluvrijeme Mračaj je kontrolirao igru, ali domaćini su došli do prve prilike. Nakon prekida Ivan Aračić dobro prijeti, ali Zvone Jakić izvrsnom paradom spašava mrežu. Još su domaćini imali priliku preko Bage ali Zvone dobro skraćuje kut i odbija udarac u korner. Imali su Mračajevci izvrsnu priliku otići na odmor s prednošću ali zamalo su promašili okvir gola. Drugo poluvrijeme Vinjani kreću bolje, ali bez prave prilike sve do gola u 65.minuti. Tada, tek što je ušao u igru, Grubišić izvrsnim udarcem s 20m skida paučinu iz lijevih rašlji, te dovodi domaćine u vodstvo. U 69.minuti Ivan Aračić prolazi poput brzog vlaka pored naše obrane, te nesebično asistira Bagi za povećanje prednosti. Do kraja utakmice Mračaj je pokušavao doći do pogotka, te im je to uspjelo pred sam kraj kada centaršut Petra Šute, koristi Bitanga i udarcem glavom loptu smješta u gol. Ali bilo je prekasno za nešto više osim počasnog pogotka, jer je ubrzo zatim vrlo loši sudac Stipe Divić odsvirao kraj. .

nk-mracaj @ 13:52 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, travanj 15, 2016

Mračaj: Z Jakić, M Karoglan, Karin, Radić, Aračić, M Šuto, Bitanga ( P Biočić 84'), Repušić ( P Šuto 53'), F Jukić, Gudelj ( Puljić 88'), A Puljiz.

Strijelci: Ante Puljiz 50' i Marko Bitanga 83'(11m).

Mračaj je nakon dobre igre u drugom poluvremenu došao do nove pobjede. Prvo poluvrijeme proteklo je mirno i bez nekih šansi. Sve važno vidjeli smo u nastavku. U 50.minuti Mračaj je poveo nakon što je Frane Jukić odlično pronašao Biloga, koji se sjurio i rutinski naciljao suprotni kut nemoćnog vratara gostiju. Igrali su naši odlično u nastavku te su redali prilike, ali pogotka nije bilo sve do 83.minute. Sudac Milin nakon rušenja Bitange svira jedanaesterac, kojeg Marko neumoljivo zabija za mirnu završnicu utakmice. Iduće kolo na rasporedu je susjedski derbi u Vinjanima. Utakmica je u subotu.

Ostali rezultati 20.kola: Glavice - Vinjani 0:2, Mladost - Jadran T 1:0, Urania - Sloga 5:0, Postira Sardi - Uskok 0:3, Hvar - Orkan 0:2, GOŠK - Omladinac 1:2.

nk-mracaj @ 12:06 |Komentiraj | Komentari: 0