• 31
Blog - listopad 2010
nedjelja, listopad 31, 2010
                                            HVAR - MRAČAJ 0:2 ( 0:0 )

Na najduže gostovanje u ligi Mračaj je krenuo praćen negodnom tradicijom dugom desetak godina. Nikad ali baš nikad Mračaj sa Hvara nije donio makar jedan bod. Četvrtom pobjedom u nizu srušena je i ta neugodna tradicija. Hvar i Mračaj odigrali su borbenu ali kvalitetnu utakmicu u kojoj je  pobjedu odnijela ipak bolja momčad. U prvom dijelu bilježimo po nekoliko prigoda sa obije strane ali na odmor se odlazi bez pogodaka. U nastavku Mračaj stišće od prve minute i ubrzo Hrvoje Jukić promašuje veliku prigodu kada mu na desetak metera od gola domaći vratar "skida" jedan na jedan. Pritisak je urodio plodom u 60. miniuti kada je Bitanga odličnom dubinskom loptom uposlio Jukića koji sa same korner crte vraća povratnu loptu a Ante Puljz pogađa za veliko slavlje gostiju. Da će Mračaj odnijeti sva tri boda bilo je jasno desetak minuta prije kraja kada nakon prekida Ivan Puljić pogađa za zasluženih 2:0. Koliko je utakmica bila čvrsta i borbena možda najbolje govori podatak o tri crvena kartona u završnici od čega dva za domaćine a za Mračaj je dvostruki žuti zaradio Stipe Vrcan. Ovom pobjedom Mračaj se probio na prvo mjesto sa dva boda ali i utakmicom više od prvih pratitelja. Ostali rezultati: Poljičanin-Jadran (S) 2:1,  Vrlika-Čaporice 4:0, Trogir-Trogir 1912 1:3, slobodan Tekstilac.

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić - Vrcan, I. Puljić, J. Puljiz, Vodanović - Jerković, Tolić, J. Puljić, D.Puljiz- Jukić, A.Puljiz, još su igrali  Bitanga, Galić, Babić. Trener: Boženko Tolić.

nk-mracaj @ 00:33 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, listopad 24, 2010
                                    MRAČAJ - POLJIČANIN 3:0 ( 2:0 )

Prava je šteta što zbog kiše više navijača nije gledalo derbi kola u kojem je na Pojilu gostovao neporaženi i vodeći Poljičanin 1929. Mračaj je napadački krenuo od prve minute i  na samom otvaranju utakmice bilježimo dvije dobre prigode, udarac Tolića gostujući vratar brani a Hrvoje Jukić je pogodio vratnicu. No ubrzo zatim nakon udarca iz kuta u skoku je najviši Jukić i glavom pogađa za vodstvo. Tu domaći ne posustaju i  uskoro povećavaju vodstvo nakon suradnje A. Puljiza i Jukića "Giro" je neumoljiv za zasluženih 2:0. Nakon toga gosti preuzimaju inicijativu ali bez konkretnih prigoda, gotovo bez udarca prema golu do kraja poluvremena. U drugom dijelu Mračaj je mirno iskontrolirao utakmicu a točku na i stavio je najbolji pojedinac susreta Hrvoje Jukić svojim trećim golom nakon odlične akcije više igrača. Ostali rezultati: Jadran-Trogir 10:0, Čaporice-Tekstilac 0:1,Trogir 1912-Vrlika 4:2, slobodan Hvar.

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić - Vrcan, I. Puljić, J. Puljiz, Vodanović - Jerković, Tolić, J. Puljić, D.Puljiz- Jukić, A.Puljiz, još su igrali  Galić, Babić, M. Jukić, Marijanović, Lešina. Trener: Boženko Tolić

nk-mracaj @ 18:46 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
nedjelja, listopad 17, 2010
                               TROGIR - MRAČAJ 0:3 ( 0:1)

Do prvih gostujućih bodova došao je Mračaj rutinskom pobjedom protiv posljednjeplasiranog Trogira na blatnoj Batariji. Uvjeti za igru bili su gotovo na rubu regularnosti što je išlo u prilog borbenim domaćim igračima. Mračaj je stvarao prigode pred raspoloženim domaćim vratarom ali iz igre nikako nije uspio pogoditi. No ipak sredinom prvog dijela Josip Puljić postiže rijetko viđen gol iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara i Mračaj sa minimalnom prednosti odlazi na odmor. I domaći igrači su imali jednu dobru prigodu koju je zaustavio Zvonimir Jakić. U drugom dijelu igra samo Mračaj i nemoguće je nabrojiti sve prigode pred domaćim vratima a neizvjesnost prekida najbolji igrač Mračaja Josip Puljić svojim drugim golom iz slobodnog udarca. Dok kraja se u strijelce upisao i Ante Puljiz za konačnih 0:3. Iako su uvjeti za igru bili vrlo teški užitak je danas bilo igrati a razlog tome su domaći navijači "Malari" koji su svih 90 minuta bodrili svoju momčad uz pjesmu i bubnjeve i bez najmanje uvrede za goste. Zaista rijetko viđena atmosfera za ovaj rang natjecanja. Ostali rezultati: Poljičanin-Hvar 2:0,Tekstilac-Trogir 1912 3:2, Vrlika-Jadran S 0:2.

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić - Vrcan, I. Puljić, J. Puljiz, Vodanović - Jerković, Tolić, J. Puljić, D.Puljiz- Jukić, A.Puljiz, još su igrali  Galić, Babić, M. Jukić, Marijanović. Trener: Boženko Tolić

nk-mracaj @ 20:03 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
nedjelja, listopad 10, 2010
                                              MRAČAJ - VRLIKA 1:0 (1:0)

Minimalnom pobjedom nad Vrlikom osvojio je Mračaj nova tri boda i time se prikjučio vodećem dvojcu na samo bod zaostatka. Domaći igrači su kontrolirali igru i od samog početka stvarali šanse pred gostujućim golom ali  nespretnost domaćih igrača i izvrsne reakcije gostujućeg vratara razlog su minimalne pobjede u današnjoj utakmici. Gol odluke pao je sredinom prvog dijela kada je Domagoj Puljiz izvrsnom okomitom loptom uposlio Hrvoja Jukića koji izlazi sam na gostujućeg vratara i lakoćom poentira. U tom prvom dijelu gosti gotovo da nisu opucali prema vratima Zvonimira Jakića. U drugom dijelu za nijansu slabija igra ali ipak nekoliko neiskorištenih prigoda napadača Mračaja dok gosti osim dva ili tri kornera i nekoliko gužvi nisu uspjeli  ništa ozbiljinje napraviti. Ostali rezultati: Jadran-Tekstilac 3:1, Hvar-Trogir 4:0, Trogir 1912-Čaporice 1:0, slobodan Poljičanin. Mlađi uzrasti: Pioniri i mlađi pioniri su u petak igrali zastale utakmice protiv Čaporica i upisali poraze, mlađi su izgubili 0:6 a stariji 2:7, dok su pioniri u subotu u Brnazama slavili sa 2:0. Juniori su u 4. kolu u petak ugostili Postire i slavili rezultatom 2:1.

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić - Vrcan, I. Puljić, J. Puljiz, Vodanović - Jerković, Tolić, J. Puljić, D.Puljiz- Jukić, A.Puljiz, još su igrali  Galić, Biočić, M. Jukić. Trener: Boženko Tolić

nk-mracaj @ 18:14 |Komentiraj | Komentari: 4 | Prikaži komentare
nedjelja, listopad 3, 2010
                                TEKSTILAC - MRAČAJ 2:1 (1:0)

I drugi poraz na gostovanjima doživjeli su nogometaši Mračaja, ovaj put u Sinju kod Tekstilca. U otvorenoj i zanimljivoj utakmici domaćinima idu sva tri boda iako je i Mračaj imao svoje prigode. Poveli su domaći sredinom prvog dijela i sa minimalnom prednošću otišli na odmor. U tom razdoblju Mračaj je imao dvije odlične prigode, najprije je jedan domaaći igrač spasio siguran zgoditak uklizavši u blok na udarac Domagoja Puljiza a još bolju prigodu imao je Ante Puljiz koji se sam izborio za udarac prevarivši dvojicu domaćih igrača ali je lopta prošla tik uz vratnicu. U drugom dijelu Mračaj ubrzo poravnava rezultat, nakon odlične akcije nekoliko igrača lopta dolazi do D. Puljza čiji udarac golman brani a odbijenu loptu H. Jukić sprema u mrežu. U 70 minuti nova prednost Tekstilca kada jedan domaći igrač pogađa iz vrlo teške gotovo nemoguće situacije. Pokušao je Mračaj do kraja poravnati rezultat ali osim gužvi pred domaćim golom nije se izrodilo ništa. Moramo spomenuti dvije sporne situacije, oba puta Ante Puljiz pada u duelu sa domaćim igračima ali sudac Babić samo je odmahnuo rukom. Ostali rezultati: Čaporice-Jadran 3:1, Vrlika-Hvar 0:4, Trogir-Poljičanin 0:5, slobodan Trogir 1912

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić - Vrcan, I. Puljić, J. Puljiz, Vodanović - Jerković, Tolić, J. Puljić, D.Puljiz- Jukić, A.Puljiz, još su igrali M. Puljić, Galić, Grepo, Babić. Trener: Boženko Tolić

nk-mracaj @ 20:29 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare