• 31
Blog - listopad 2011
ponedjeljak, listopad 24, 2011
                            POSTIRA - Sardi - MRAČAJ 6:1 ( 3:1 )

Težak poraz doživjeli su nogometaši Mračaja na gostovanju u Postirama i tako zaustavili uspješan niz od tri pobjede. A nije se tako činilo na otvaranju utakmice kada je Hrvoje Jukić u 8. minuti kaznio grešku domaće obrane i svojim sedmim golom donio gostima početnu prednost. Motiviraniji i rastrčaniji domaći igrači već do poluvremena su uspjeli ne samo poništiti Mračajevo vodstvo nego i stići do uvjerljive prednosti. U nastavku još veći pad u igri i konačnih šest golova u mreži Zvone Jakića je odraz lošeg pristupa i još lošije igre ovaj put indisponiranih runovićkih nogometaša. Poraz od 6:1 ružno zvuči ali već u nedjelju na Pojilu gostuje Croatia i sigurno da će Mračajevi navijači igračima sve oprostiti ako protiv najljućeg rivala ostvare pobjedu.

Ostali rezultati: Gošk-Urania 2:2, Orkan-Sloga 5:2, Croatia-Vinjani prekid, Kamen-Glavice 3:1, Jadran(T)-Osk 2:1, Omladinac-Mladost 2:1.

Mračaj: Jakić, M.Tolić, Vodanović, I.Puljić,  R.Tolić, M.Puljiz, L.Tolić, J. Puljić, I.Biočić, Jukić, A.Puljiz,  još su igrali Bebić,Šućur, Babić.

nk-mracaj @ 08:41 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
nedjelja, listopad 16, 2011
                                MRAČAJ - ORKAN 3 - 1 ( 1:1 )

Trećom pobjedom u nizu nogometaši Mračaja pobjegli su iz opasne zone i mirnije čekaju nastavak prvenstva. Bila je to najbolja predstava ove sezone i dvjestotinjak gledatelja je moglo uživati prikazanom igrom. Počelo je sa tri velike šanse domaćih igrača, napadački dvojac Mračaja Ante Puljiz i Hrvoje Jukić u samo nekoliko minuta promašili su identične situacije "oči u oči" sa gostujućim vratarom. Sredinom prvog dijela u kaznenom prostoru je srušen mladi Ivan Biočić a nakon dugo vremena Ante Puljiz promašuje kazneni udarac, točnije vratar gostiju čudesno brani. Kazna za promašaje stiže brzo, i gosti dolaze u vodstvo bez da su ozbiljnije ugrozili vratara Zvonu Jakića, ali mračajevci se brzo oporavljaju od šoka te ubrzo Hrvoje Jukić koristi odlično proigravanje Rajmonda Tolića te  prekrasnim golom  lijevom nogom vraća stvari na početak. Pred sam kraj poluvremena gosti ostaju sa igračem manje zbog vrjeđanja suca. U nastavku domaći brzo realiziraju igrača viška, prednost Mračaju donosi maestralni Hrvoje Jukić koji je dobio lptu u prostor i iako je imao igrača "na leđima" iz teške situacije iskosa lijevom nogom pogađa suprotni kut za veliko slavlje na Pojilu. Nakon vodstva domaći igrači malo posustaju  a gosti iako sa igračem manje imaju inicijativu ali bez opasnosti po domaća vrata. Utakmica je zaključena desetak minuta prije kraja kada je igrač utakmice Hrvoje Jukić u prodoru  navukao nekoliko gostujućih igrača te uposlio Antu Puljiza koji sa vrha šesnaesterca pogađa za konačnih 3:1.

Ostali rezultati: Kamen-GOŠK 2:1, Mladost-Croatia 3:0, Vinjani-Postira 2:0, Glavice-Jadran 4:2, Sloga-Urania 3:3,OSK-Omladinac 2:1.

Mračaj: Jakić, M.Tolić, Vodanović, I.Puljić, J.Puljiz, R.Tolić, M.Puljiz, L.Tolić, I.Biočić, Jukić, A.Puljiz,  još su igrali Bebić,D.Puljiz,Babić.

Photobucket

Ante Puljiz - Bili

nk-mracaj @ 17:51 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
nedjelja, listopad 9, 2011
                       URANIA - MRAČAJ 0:1 ( 0:1 )

Sa samo trinaest igrača doputovao je Mračaj u Bašku Vodu i odnio kući tri velika boda. Zbog ozljeda ali i nekih manje opravdanih razloga  nedostajali su Čavar, Kajfež, M. Tolić, Maras, D. Puljiz, A. Biočić, Z. Bitanga. Na samom startu utakmice, već u 4. minuti Mračaj je poveo. Sviran je slobodan udarac za goste na više od 30 metara udaljenosti od domaćeg gola a loptu uzima Josip Puljić i postiže gol za pamćenje, iako je udaljenost bila velika domaći vratar je samo pogledom ispratio loptu koja se zabila u same rašlje. Zaista rijetko viđen gol, pogotovo u ovom rangu natjecanja. Domaći igrači su se brzo oporavili nakon početnog šoka i preuzimaju inicijativu i do kraja poluvremena smo gledali igru na jedan gol. Neposredno pred odmor vratar gostiju Zvonimir Jakić je dvaput čudesno reagirao i spasio goste koji su na odmor otišli sa minimalnom prednošću. U drugom dijelu Mračaj se posložio i nisu više napadi domaćih igrača bili toliko opasni kao u prvih 45 minuta, štoviše kako se utakmica bližila kraju runovićki nogometaši su sve više prijetili iz opasnih kontranapada. Čak četri izgledne situacije stvorili si gosti i milimetri su ih dijelili da povedu 2:0 i tako zaključe utakmicu. Do kraja je Urania pokušavala preskakanjem igre nešto izvući i pred sam kraj su stvorili veliku prigodu ali je Zvone još jednom bio na visini zadatka i obranio opasan šut sa nekih 16 metara. Osim  bodova ova pobjeda je donijela i toliko važno samopouzdanje momčadi pred nastavak prvenstva i čini se da je novi trener Damir Ramljak uspio probuditi neospornu kvalitetu koju ovi igrači imaju.

Ostali rezultati: Jadran-Kamen 2:3, Orkan-Vinjani 2:1, Croatia-OSK 4:2, Postira-Mladost 0:2, GOŠK-Sloga 1:0, Omladinac-Glavice 3:1.

Mračaj: Jakić, Vodanović, M. Puljić, I. Puljić, J. Puljiz, R. Tolić, M. Puljiz, Biočić, J. Puljić, A. Puljiz, H. Jukić, još su igrali L. Tolić, Babić. Trener: Damir Ramljak

Photobucket

Gol kakav se ne viđa često - Josip Puljić - Koka

nk-mracaj @ 20:00 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
utorak, listopad 4, 2011
                        MRAČAJ - SLOGA 4:2 ( 3:0 )

Nogometaši Mračaja upisali su prvu pobjedu u prvenstvu protiv slabašnih gostiju iz Mravinaca, a već nakon pola sata bilo je jasno da će  bodovi ostati u Runoviću. Domaći su poveli u 10. minuti kada je sa desnog boka odlično ubacio Mirko Tolić a loptu glavom u mrežu sproveo Hrvoje Jukić. Desetak minuta poslije iz kaznenog udarca Ante Puljiz povećaje prednost na 2:0. U 28. minuti sve je bilo gotovo, Josip Puljić je izveo slobodan udarac a jedan gostujući igrač je nespretno reagirao i izbliza pogodio vlastitu mrežu. Kada je H. Jukić u 50. minuti i drugi put pogodio mrežu vratara gostiju Malenice činilo se da se gostima sprema katastrofa. Ipak do kraja su mračajevci gađali okvir gola ( dva puta ) i promašivali dok su gosti to kaznili sa dva pogotka u zadnje tri minute, te tako bar malo ublažili poraz.

Ostali rezultati: Kamen-Omladinac 2:1, Glavice-Croatia 3:4, Vinjani-Urania 3:1, OSK-Postira 5:0, Jadran-GOŠK 5:0, Mladost-Orkan 1:1.

Mračaj: Jakić, M. Tolić, Vodanović, I. Puljić, J. Puljiz, M. Puljiz, R. Tolić, I. Biočić, J. Puljić, Jukić, A. Puljiz, još su igrali Čavar, D. Puljiz i Babić. Trener: Damir Ramljak