• 31
Blog - listopad 2012
nedjelja, listopad 28, 2012
                               MRAČAJ - GOŠK 1:2 ( 0:1 )

Prvi poraz na svom Pojilu doživjeli su nogometaši Mračaja od mora se priznati, danas boljeg GOŠK-a. Ozljedama i kartonima oslabljena domaća momčad ovaj tjedan je pojačana sa dva povratnika u matični klub ali ni Frane Jukić ni Josip Ljubičić nisu bili dovoljni za nove bodove. Bolje otvaranje utakmice gosti kažnjavaju ranim golom iz prekida i do odmora se rezultat nije mijenjao. U tom prvom dijelu Mračaj gotovo da i nije zaprijetio dobro organiziranoj gostujućoj obrani. U nastavku su se domaći malo trgnuli a gosti se orijentirali na čuvanje rezultata i prijetnje iz kontranapada. Pritisak Mračaja urodio je plodom i Ivan Bilić je pospremio odbijanac nakon udarca Grge Puljiza. Zadnjih desetak minuta Mračaj je sve karte  bacio na napad i gol je doslovno visio u zraku, samo je pitanje bilo hoće li Mračajevi ubačaji uroditi plodom ili će upaliti jedna od mnogobrojnih gostujućih kontri. Na žalost domaćih navijača desilo se ovo drugo i gosti su par minuta do kraja došli do zasluženog vodstva i velika tri boda.

Ostali rezultati: Omladinac-OSK 3:0, Postira-Croatia 1:3, Jadran-Vinjani 3:3, Orkan-Urania 2:1, Glavice-Trogir 4:1, slobodna Mladost.

Mračaj: Ljubičić, Jukić, Kukić, Šerlija, Puljić, Bogut, Biočić, Grizelj, Bitanga, A. Puljiz, Babić još su igrali Bilić, G. Puljiz, Piplica. Trener: Damir Ramljak

Naknadno dodano :     MRAČAJ PONOVO TEŠKO OŠTEĆEN !

Iako se još nisu smirile strasti sa zadnjeg gostovanja Mračaja u Zmijavcima ponovo su runovićani teško oštećeni grubim sudačkim previdom. Ovaj put pomoćni sudac Marino Majstrović nije vidio očito zaleđe kod pobjedonosnog gola GOŠK-a. Ovim ne umanjujemo zasluženu pobjedu gostiju ali moramo napomenuti da je Mračaj oštećen makar za taj jedan bod...

Photobucket

Jasno se vidi da je gostujući igrač u kutu bar jedan metar ispred domaće obrane u trenutku upućivanja lopte. Uboduće ćemo argumentirano upućivati na sudačke greške koje se sve više i više ponavljaju na štetu Mračaja.

UTF-8BTVJBLUdPxaBLIDEtMi5wbmc

Za one koji nevjeruju....

nk-mracaj @ 16:28 |Komentiraj | Komentari: 14 | Prikaži komentare
nedjelja, listopad 21, 2012
                              CROATIA - MRAČAJ 5:1 ( 2:0 )

Zlatan Klarić, Ante Budić i Stipe Divić imena su koja igrači i  navijači Mračaja neće tako skoro zaboraviti, navedena trojka uništila je derbi i svojim kntroverznim odlukama doslovno "masakrirala" goste. A počelo je odlično, prepune tribine, raspjevani domaći i gostujući navijači, derbi u pravom smislu te riječi. Domaćini bolje otvaraju utakmicu i u prvih desetak minuta dvaput prijete. Kako je utakmica odmicala dalje Mračaj polako uspostavlja ravnotežu, i u jeku potpuno ravnopravne igre Croatia je povela prekrasnim golom Kujundžića.  Onda na scenu stupa sudačka trojka i nizom kontraverznih odluka utakmicu odvodi u jednosmjernu ulicu. Samo nekoliko minuta nakon prvog gola Petar Šuto iz očitog zaleđa povećava vodstvo domaćina, a zastavica Ante Budića ostaje spuštena. Nije se Mračaj predavao, Ante Grizelj je iz slobodnog udarca pogodio gredu a veliku priliku propustio je Ante Puljiz kada je neometan promašio glavom sa nekih 7-8 metara. Da gosti nemaju šta tražiti u Zmijavcima pokazao je Klarić nedugo zatim kada je nakon lijepe akcije gostujućih igrača Mario Babić na 4 metra od gola zaustavljen klizećim startom sa leđa, a Klarić hladnokrvno pokazao na korner. U nastavku gosti se ne predaju, nakon stative Kukića i još nekoliko poluprigoda Mračaj je smanjio. Grgo Puljiz je ubacio a Ante Puljiz goste vratio u igru pogodivši glavom. Da će Mračaj biti poražen bilo je jasno malo kasnije kada je Zvonimir Jakić igrao rukom van kaznenog prostora i opravdano je isključen. Napominjemo da je ova odluka potpuno ispravna. Pošto je trener Ramljak već izvršio sve izmjene na gol je  stao Toma Ujević. Iako je Mračaj imao igrača manje, iako je bio bez vratara Klarić je odlučio da bi i takav mogao biti opasan i duel Marasa i Prlića ( koji čak nije ni pao ) okarakterizira kao najstrožu kaznu. Do kraja su se domaćini poigravali sa nemoćnim gostima i mogli zabiti i 10 golova ali to nebi promijenilio ukupni dojam da je Mračaj oštećen nizom sudačkih grešaka i da iz ove utakmice nije mogao izaći nikako drugačije nego poražen. Naravno,čestitke domaćim igračima koji su još jednom pokazali da su najkvalitetnija momčad u ligi i njihova igra i ponašanje zaslužuju sve pohvale ali danas su imali očitu ( nepotrebnu ) pomoć sudačke trojke koja im, vjerujemo nije bila potrebna.

Ostali rezulati: Urania-Mladost 0:2, Vinjani-Glavice 1:0, OSK-Orkan 1:1, GOŠK-Omladinac 1:1, Trogir-Postira 0:1.

nk-mracaj @ 17:37 |Komentiraj | Komentari: 6 | Prikaži komentare
nedjelja, listopad 14, 2012
                                    MRAČAJ - TROGIR 1912 5:1 ( 2:1 )

Ugodno nogometno popodne priuštili su nogometaši Mračaja svojim navijačima na solidno popunjenim tribinama Pojila. Nakon početnog ispitivanja snaga ponovio se scenarij iz Vinjana, na 40 metara od gostujućih vrata loptu je namjestio Marko Bitanga te topovskim udarcem pogodio spoj vratnice i grede a lopta se od leđa vratara Trogira odbila u mrežu. Rijetko viđen gol, a nije prvi put da Marko iz velikih udaljenosti pogađa. U zadnje dvije minute prvog dijela dva gola, prvo je raspoloženi Bitanga dubinskom loptom uposlio Maria Babića koji loptu u trku prima na prsa te volejom pogađa preko vratara gostiju. Još jedan krasan gol za dugotrajni pljesak domaće publike. U zadnjim sekundama prvog dijela gosti koriste pad koncentracije domaće obrane i na odmor se kreće sa 2:1. Kombinacija Bitanga-Babić zaslužna je i za treći gol, Marko je povukao polukontru te ubacio u kazneni prostor gdje je najprisebniji bio Babić koji postiže svoj drugi gol. Jokeru sa klupe Ivanu Biliću trebalo je samo desetak minuta da postigne dva gola, jednom nogom, drugi put glavom, oba puta nakon udaraca iz kuta. Sa nova tri boda igrači Damira Ramljaka su kupili mir i mogu se mirno pripremati za "utakmicu svih utakmica" koja se igra sljedeće nedjelje na SRC Marijan Šuto-Mrma.

Ostali rezultati: Omladinac-Croatia 0:2, Postira-Vinjani 2:0, Mladost-OSK 3:0, Orkan-GOŠK 4:0, Glavice-Jadran 5:2.

Mračaj: Jakić, Ujević, G. Puljiz, Šerlija, Puljić, Biočić, Bogut, Bitanga, Grizelj, Babić, A. Puljiz još su igrali Kukić, Bilić, Maras. Trener Damir Ramljak

banduric

Dvaput pogodio - Mario Babić

nk-mracaj @ 18:04 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
ponedjeljak, listopad 8, 2012
Nakon samo 6 kola uprava Mračaja odlučila je promijeniti trenera, a novi ( stari ) trener je Damir Ramljak. Zanimiljivo je da je Branko Šabić nasljedio upravo Ramljaka koji je klub napustio iz privatnih razloga. Iako 7 osvojenih bodova nije loš rezultat ono što je zabrinjavalo navijače Mračaja je vrlo loša i nepovezana igra koja nije davala nade da će biti pomaka na bolje i u strahu od narednih utakmica vodstvo kluba odlučilo se zahvaliti dosadašnjem treneru i u pomoć pozvati provjerenog stručnjaka koji je na Pojilu ostavio odličan dojam u prvom mandatu. Damir Ramljak je imao potpisan ugovor sa jednim prvoligašem iz Irana ali mu je zbog nestabilne političke situacije u toj zemlji angažman propao. U međuvremenu je radio sa mlađim uzrastima Imotskoga a poziv iz Runovića nije mogao odbiti.

nk-mracaj @ 12:55 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
subota, listopad 6, 2012
                                      VINJANI - MRAČAJ 2:1 ( 0:1 )

Desetak minuta dijelilo je Mračaj od novih bodova, ali na kraju su se radovali domaći. Već u 6. minuti Mračaj je poveo, na nekih 30 metara od gola Vinjana srušen je Ivan Biočić a loptu namješta Marko Bitanga i eurogolom dovodi goste u vodstvo. Samo par minuta kasnije prva sporna situacija, Ante Puljiz  glavom sprema u mrežu  jedan ubačaj sa boka a sudac Kosor vidi prekršaj na vrataru, dojma smo da je Mračaj tu zakinut za velikih 2:0. Gosti su u prvom dijelu bili bolja momčad i šteta što to nisu materijalizirali još ponekim golom. U nastavku Mračajeva snaga polako kopni i Vinjani sve više pritišću gol Jakića a preokret se dogodio u završnoj fazi susreta. Bivši igrač Mračaja Ante Paradžik poravnao je sa bijele točke nakon neopreznog starta Ante Biočića, prekršaj nije sporan ali je sporno to dali je bio u kaznenom prostoru. Samo par minuta kasnije dolazi do potpunog preokreta kada Juroš iz gužve pogađa za veliko slavlje domaćih igrača. Ipak zaslužena pobjeda Vinjana jer ono što je Mračaj pokazao u drugih 45 minuta na zaslužuje ništa osim poraza.

Mračaj: Jakić, G. Puljiz, Bešlić, Šerlija, Ujević, Bogut, Biočić, Bitanga, Grizelj, A. Puljiz, Kukić još su igrali Bilić A. Biočić, Babić. Trener Branko Šabić

Ostali rezultati: OSK-Urania 3:1, Croatia-Orkan 1:1, GOŠK-Mladost 3:1, Trogir-Omladinac 0:2, Jadran-Postira 1:0

nk-mracaj @ 18:08 |Komentiraj | Komentari: 7 | Prikaži komentare