« » lis 2013
Blog - listopad 2013
četvrtak, listopad 31, 2013

MRAČAJ - ORKAN

Ostali rezultati 9.kola: OSK - Mladost 1 : 2, Uskok - Urania 0 : 0, Vinjani - Glavice 2 : 1, GOŠK - Omladinac 0 : 2.Danas: Sloga - Postira 2 : 1 Jadran T je slobodan.

nk-mracaj @ 19:41 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, listopad 27, 2013

MLADOST - MRAČAJ  2 : 1  ( 1 : 1 )

Mračaj: Jakić, Bago, Radić(od 46.min Bogut), Puljić, A. Puljiz, Bilić, Pinjuh(od 73.min Grizelj), Biočić, D. Puljiz(od 46.min Gagro), And. Puljiz, A. Puljiz Bili

Strijelci: Ante Puljiz Bili u 41.minuti za Mračaj a Hrvoje Jukić u 4.min i Joško Goreta u 65.min za Mladost.

Crveni karton: Andrija Puljiz u 45.min (drugi žuti)

Nevjerovatne sudačke odluke obilježile su derbi susret 8.kola 1.ŽNL. Glavni sudac Damir Mladin i prvi pomoćnik Antonio Krišto poništili su regularan zgoditak Mračaja za vodstvo 2:1, te time izravno utjecali na konačan rezultat, što je i delegat susreta Vladimir Mikulić istaknuo u zapisniku. No krenimo redom. Igrala se 4.min kad je Mladost povela. Slobodni udarac blizu centra, ubačaj na 10 m,skok igrača i lopta se odbija do Jukića, koji se nalazi kraj golmana Jakića,metar do dva u zaleđu, ali pomoćnik Krišto ne diže zastavicu, nego pušta Jukića do poentira za 1:0. Uzalud protesti Mračajevaca zbog zaleđa, kiseli osmijeh Krište i zarana rezultatski minus. Loše su nastavili plavi, sve do pred kraj poluvremena što Mladost nije kaznila, iako je imala par dobrih situacija, ali nepreciznost domaćih napadača i izvrsni Zvone Jakić držali su Mračaj u rezultatskoj neizvjesnosti. I onda sve se okrene za pet minuta.Proigrali su plavi i u 40.min Domagoj Puljiz pogađa gredu udarcem glavom s 5m, da bi u sljedećem napadu izjednačili. Andrija Puljiz odlično podvaljuje za Marija Pinjuha, koji ubacuje prizemno na 5m, a tamo natrčaje Ante Puljiz Bili i majstorski udarcem petom, skreće loptu u mrežu nemoćnog vratara Baćka. Totalnu dominaciju u tim trenucima Mračaj okrunjuje i drugim pogotkom u 45.minuti, kojeg sudac Damir Mladin poništava, te dodjeljuje drugi žuti i crveni karton Andrjii Puljizu. Naime, Andrija Puljiz je minutu prije drugog gola zadobio udarac, te se žalio na bolove i htio je izaći vanka bez dozvole sudaca, zbog čega može dobiti karton a već ima jednog iz 8.minute zbog prigovora. Na inzistiranje klupe ostaje u granicama igrališta, te mu fizioterapeut ukazuje pomoć. Igra se cijelo to vrijeme ukazivanja pomoći, te se i Andrija priključuje u igru,da bi nakon par trenutaka dobio loptu,probio bok domaćih te pronašao Domagoja Puljiza koji s 10m pogađa za preokret. Sudac Mladin pokazuje na centar, uslijedilo je veselje s brojnim gostujućim navijačima, da bi nakon desetak sekundi počeo show. Naime, prvi pomoćni sudac Antonio Krišto na pritisak domaće klupe, zove glavnog suca Mladina, te mu sugerira da opomene kartonom Andriju Puljiza, zbog nedozvoljenog ulaska u teren. Glavni Mladin odlazi potom i do drugog pomoćnika Dražena Bodrožića, koji ne vidi ništa sporno u golu gostiju. Ali iz samo njemu znanih razloga sudac Mladin poništava gol Mračaja, te dodjeljuje drugi žuti odnosno crveni karton Andriji Puljizu. Zbog kako je kasnije naveo, nedozvoljenog ulaska u teren bez dopuštenja suca. Da razjasnimo, Andrija Puljiz je igrač iz prve jedanaestorice i on može ući u teren, sve i da je bio van njega(a NIJE), i može asistirati za gol i sudac mu treba tada dati žuti karton, ali NE SMIJE PONIŠTITI GOL!!!  Da napomenemo i ovo,iako je delegat napisao da je gost postigao regularan zgoditak, koji su suci neopravdano poništili, ne možemo se složiti s istim ,kad kaže da je sudac opravdano isključio Andriju Puljiza, zbog nedozvoljenog ulaska u teren. Naime, Andrija Puljiz ni jednog trenutka nije napustio granice igrališta!! Igrao je Mračaj dobro i s desetoricom u početnim minutama drugog dijela. Pokušavao je iz kontri zaprijetiti golu domaćih, ali Krišto je imao druge planove i sad svira zaleđa jedan za drugim. I kod drugog gola Mladosti komedija. Napad prije toga matna situacija pred Zvonom, ali Ivan Lončar puca visoko iznad gola, te pomoćnik Bodrožić pokazuje na gol aut i loptu za Mračaj. U prvi trenutak s njim se složio glavni sudac Mladin, da bi zatim neobjašnjivo pokazao na korner za domaćina. Uzalud pomoćniku Bodrožiću zastavica u zraku pet sekundi za gol aut, kad glavni Mladin ima neke druge planove. Na negovo inzistiranje Bodrožić spušta zastavicu. Mogao je slobodno i put svlačionice krenuti, koliko je glavni sudac imao susret "pod kontrolom". Naravno, iz tog kornera domaćin daje i pobjednički zgoditak. Moramo i napomenuti korektno ponašanje domaćih igrača, u doista nenogometnim uvjetima, jer i sama organizacija utakmice je bila ravna nuli. Tako je u prekidu kod nepriznatog gola u terenu bilo više gledatelja nego igrača.Da napomenemo da je i neki pojedinac došao do klupe gostiju i vrijeđao istu što je i delegat naveo u zapisniku. Za koga je ovaj posao odrađen možemo samo nagađati, ali da smrdi na kuhinju,baš smrdi...Iduće kolo derbi na Pojilu. Mračaj dočekuje prvoplasiranog Orkana.Vidimo se..

Ostali rezultati: Orkan - Jadran T 1 : 0, Postira - OSK 2 : 0, Omladinac . Vinjani 1 : 0, Glavice - Uskok 2 :1, Urania - Sloga 2 : 0.

Dobar slobodnjak i još bolja obrana Zvonimira Jakića

Veliki promašaj Ivana Lončara ali sudac Mladin pokazuje na korner..

..iz kojeg domaćin postiže pobjednički pogodak

nk-mracaj @ 16:51 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
četvrtak, listopad 24, 2013

MLADOST - MRAČAJ

Ostali parovi 8.kola: Omladinac - Vinjani 1 : 0, Glavice - Uskok 2 : 1. Nedjelja: Postira - OSK, Orkan - Jadran T, Urania - Sloga. GOŠK je slobodan.

nk-mracaj @ 14:18 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, listopad 20, 2013

MRAČAJ - POSTIRA   1 : 1  ( 1 : 1 )

Mračaj: Jakić 7, Biočić 6.5, Radić 6(od 79.min Babić -), Puljić 6.5, A. Puljiz 6.5, Bilić 6.5, Pinjuh 7(od 59.min Bago 6), Gagro 6, D. Puljiz 6.5(od 46.min Grizelj 6), And.Puljiz 6.5, A. Puljiz 6.5

Strijelci: Ante Puljiz Bili u 10.minuti za Mračaj, a Dino Božinović Mađor u 41.minuti (11m) za Postira

Najbolji igrač: Zvonimir Jakić

Mračaj bolji prvo poluvrijeme, a Postirani drugo, tako da je remi najpravedniji ishod današnje utakmice igrane pred 200 gledatelja na Pojilu. Mračajevci mogu žaliti što dobro otvaranje utakmice nisu okrunili sa više golova u mreži danas odličnog vratara gostiju Nikole Martinića. Ali i gosti imaju za čime žaliti, jer su pred kraj utakmice imali dvije stopostotne prilike, ali majstor za takve situacije Zvonimir Jakić nije se dao iznenaditi.Dobro i agresivno otvaranje utakmice od strane Mračaja rezultiralo je i pogotkom u 10.minuti. Dobra lopta Andrije Puljiza na bok za Tonija Gagru, koji centrira na drugu stativu, a tamo Mario Pinjuh u naletu šutira s 5m, udarac golman brani te odbija loptu ali samo do Ante Puljiza Biloga koji je posprema u mrežu za 1:0. Odlično su nastavili domaći, pa su dvije minute zatim složili zicera. Lijepu asistenciju Ivana Bilića, Gagro ne pretvara u pogodak. Imao je vremena i bolje reagirati, ali odlučio se iz prve desnom nogom šutirati.To je učinio slabo, pa je to bio lak plijen za vratara gostiju Martinića.Javili su se i gosti u 25.minuti, kada jedan centaršut ne čisti obrana Mračaja, ali poklon ne koristi Mićanović, te šutira preko gola. Izvrsnu obranu u 25.minuti imao je vratar gostiju Martinić. Dobar ubačaj agilnog Pinjuha, odličan udarac Dome Puljiza s 10m, ali Martinić vršcima prstiju skreće loptu u korner. Imao je i Pinjuh priliku u 33.minuti, ali volej udarac s desetak metara brani sigurni Martinić. U potpunoj kontroli utakmice, Mračaj prima gol iz ničega. Poigravanje u obrani Slavena Radića u 41.min rezultiralo je time da Predrag Mićanović oduzima loptu, a Radić ga sasvim nepotrebno ruši, tako da sudac Čalo opravdano dosuđuje udarac s 11m. Siguran realizator kaznenog udarca je Božinović Mađor, te poravnava na 1:1. Dobro su gosti reagirali nakon sretnog izjednačenja, te su u drugom poluvremenu potpuno zatvorili prilaze svome golu. A prema naprijed su imali raspoloženog Mićanovića, koji je u dva navrata izbjegao zaleđe, te sam išao na vratara Mračaja Zvonimira Jakića. Oba puta je bio loš realizator. Prvo je u 73.minuti oklijevao predugo, pa je Jakić uz pomoć A. Puljiza riješio problem, da bi pet minuta kasnije Jakić izvrsno obranio. Pokušavo je Mračaj, ali konkretne prilike, osim udarca glavom Biloga kojeg brani Martinić u 75.min, nisu imali. Bilo je i par slobodnjaka u zoni šuta, ali svi izvođači su bili neprecizni, tako da se rezultat do kraja utakmice nije promijenio. Sljedeću utakmicu, lider na tablici Mračaj, gostuje u Prološcu. Derbi susret 8.kola 1. ŽNL na rasporedu je u nedjelju 27.10.2013.

Ostali rezultati: Jadran T - Mladost 1 : 0, Sloga - Glavice 0 : 1, OSK - Urania 3 : 0, Uskok - Omladinac 0 : 1, Vinjani - GOŠK 1 : 1

MRAČAJ - POSTIRA

Ostali rezultati 7.kola: OSK - Urania 3 : 0, Uskok - Omladinac 0 : 1, Vinjani - GOŠK 1 : 1. Nedjelja: Jadran T - Mladost, Sloga - Glavice. Orkan je slobodan.

nk-mracaj @ 10:52 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, listopad 13, 2013

URANIA - MRAČAJ  1 : 1  ( 0 : 0 )

Mračaj : Jakić 6.5, Bago 6, Radić 6 (od 70.min Grizelj 7), Puljić 7, A. Puljiz 6.5, Bilić 6.5, Babić 6 (od 46.min Pinjuh 6.5), Bitanga 6.5, D. Puljiz 6 (od 46.min Gagro 6), And. Puljiz 7.5, A. Puljiz Bili 7

Strijelci : Darko Tomaš u 53.min za Uraniju a Ante Puljiz Bili u 90.min sa 11m za Mračaj

Crveni karton: Bojan Tomić u 90.min

Najbolji igrač: Andrija Puljiz

Mračajevci su danas u Baškoj Vodi odigrali tešku utakmicu za ljubitelje plave boje. Mnoštvo propuštenih prigoda, primljeni pogodak ali ipak u zadnjoj minuti veselje zbog osvojenog boda. Fenjeraš Urania s novim trenerom predstavila se kao čvrsta ekipa s jasnom defenzivnom taktikom,bez imalo napadačkih sklonosti.  Nametnuo se Mračaj od prve minute i zagospodario terenom i igrom. Stvorili su dvije vrlo dobre prilike. Duga lopta Dome za  Bitangu ali njegov udarac prolazi pokraj desne vratnice, a zatim u 18. minuti na dodavanje Marka Bitange,A. Puljiz Bili je krasno opalio volejem sa 16 m, ali golman Uranije skreće udarac u prečku, te nazad u polje. Nakon toga igra se smirila, pa i domaći dolaze do daha, ali bez neke konkretne prilike za gol. Probao je Mračaj iz prekida, ali nisu bili ubojiti kao na prijašnjim utakmicama. Dok je Mračaj pritiskao, domaćin je poveo. Nakon jedne ispucane lopte na nekih tridesetak metara od gola Mračaja, igrač Uranije glavom dodaje loptu Darku Tomašu koji se nalazi u zaleđu, ali pomoćni pušta da se igra, te Tomaš ljevicom s petnaestak metara iskosa svladava Jakića. Bila je ovo zaista velika greška pomoćnog suca Kalinića. Mračajevci se ne predaju, pa su nanizali par pravih zicera, ali lopta nikako da završi u mreži domaćih. Izdvojit ćemo udarac Marka Bitange sa 20 m i prekrasnu obranu Tomića. Potom je i Mario Pinjuh nanizao par igrača, ali je nedovoljno jako opalio sa 10 m, pa je golman uspio reagirati. Možda i najveća prigoda je bila kad je Marko nesebično dodao Bilome, ali Tomić se nije dao svladati. I tako sve do 90. minute i prekrasne lopte Ivana Bilića u dubinu za Antu Grizelja, koji je brži od golmana Uranije, pa ga ovaj ruši, te sudac Borzić pokazuje na bijelu točku i crveni karton Tomiću. Kazneni udarac izvodi Bili i zabija za svoj prvi pogodak u sezoni. S ovim bodom Mračaj je došao na prvo mjesto prvenstvene ljestvice i u prekrasnom raspoloženju čeka nedjelju i dvoboj s Postirama na runovićkom Pojilu. I za kraj ne smijemo zaboraviti na sve Runovićane koji su se spustili do Baške Vode pogledati svog Mračaja. Stotinjak njih je po završetku utakmice velikim pljeskom nagradilo trud Mračajevaca i osvojeni bod.

Ostali rezultati: GOŠK - Uskok 0 : 0, Omladinac - Sloga 2 : 0, Glavice - OSK 0 : 2, Postira - Jadran T 1 : 2, Mladost - Orkan 2 : 1.

Radost nakon izjednačujućeg pogotka

Išli su domaćini preoštro pa se trener Joko s razlogom ljutio na suce

I "Štakori" su bili u elementu

Desetka Mračaja Andrija Puljiz Pirija

Marko Bitanga - U dimnoj zavjesi "Štakora"

Ante Puljiz Bili se sprema za izvođenje kaznenog udarca

Ante Puljiz Brankić i Zvone Jakić - kapitulirali nakon 409 minuta bez primljenog gola

nk-mracaj @ 18:12 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, listopad 9, 2013

URANIA - MRAČAJ

Rezultati 6.kola: GOŠK - Uskok, 0 : 0 Omladinac - Sloga 2 : 0, Glavice - OSK 0 : 2. U nedjelju: Postira - Jadran T, Mladost -Orkan. Vinjani su slobodni.

Pravi nogometni ambijent očekuje se u Baškoj Vodi

nk-mracaj @ 12:26 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, listopad 6, 2013

MRAČAJ - GLAVICE  6 : 0 ( 3 : 0 )

Mračaj : Jakić -, Biočić 7(od 51min. Bago 7), Radić 7(od 58min. Gagro 7),Puljić 8, A. Puljiz 7.5, Bilić 7, Pinjuh 8, Bitanga 9,Grizelj 8, And. Puljiz 8.5, D. Puljiz 7(od 63min.Bogut 7)

Strijelci : Marko Bitanga u 13, 50 i 90, Mario Pinjuh u 20, Ante Grizelj u 33 i Ivan Puljić u 83.minuti.

Najbolji igrač : Marko Bitanga

Po idealnom terenu za igru nogometaši Mračaja danas su pružili pravu poslasticu svojim navijačima. Šest komada u mreži gostiju najbolje oslikava kakvu su utakmicu odigrali domaćini. Uvjerljivo rezultatski, ali i igrački najbolja partija mračajevaca za petu pobjedu u isto toliko odigranih kola. Junak dvoboja je strijelac tri pogotka i asistent za preostala tri, Marko Bitanga. Odlično otvaranje susreta rezultiralo je trima pogodcima u prvih pola sata igre. Prvo je mrežu načeo Marko Bitanga u 13.minuti. Ivan Puljić dubinskom loptom upošljava Grizelja koji ubacuje do slobodnog Marka, ovaj se othrvao pratnji, te ljevicom s desetak metara pogodio desni donji kut gola gostiju. Na 2:0 povisio je Pinjuh nakon proigravanja Marka Bitange. Prekrasno je lob udarcem s 20 m pogodio desni gornji kut vratara gostiju. U 33.min. 3:0 za Mračaj. Asistencija Bitange za raspoloženog Grizelja koji s desetak metara rutinirano posprema loptu u gol. Gosti samo jednom prijete preko kapetana Jurice Romca u 19. minuti kada oštar udarac s 25m prolazi kraj desne vratnice besposlenog Jakića. Drugo poluvrijeme donijelo je još tri gola u mreži Glavica. U 50.min. prekrasno proigravanje Andrije Puljiza kroz srce obrane gostiju i Marko izlazi 1 na 1 s vratarom, te ga zaobilazi i poentira za 4:0. Peti pogodak djelo je Ivana Puljića u 83.minuti. Nakon duplog pasa s Andrijom, pa s Markom, dolazi do lopte prije golmana, te vrhom kopačke skreće loptu u mrežu gostiju. U 90.min. hattrick Marka Bitange nakon centaršuta Gagre, naklon glavom s 5m za konačnih, velikih 6:0. Svi momci zaslužuju same pohvale za angažman, tako da Mister 100% može uživati u tjednu pred nama, te mirno pripremiti ekipu za gostovanje u Baškoj Vodi.

Ostali rezultati: Orkan - Postira 1 : 0, Jadran T - Urania 4 : 2, OSK - Omladinac 0 : 1, Sloga - GOŠK 1 : 4, Uskok - Vinjani 4 : 0