• 30
Blog - studeni 2010
nedjelja, studeni 28, 2010
                         ČAPORICE - MRAČAJ 2:2 (2:2)

Samo su bod osvojili nogometaši Mračaja na gostovanju kod predzadnje momčadi lige. U čudnoj utakmici domaćin je poveo sa čak 2:0 i do kraja uspio ostati neporažen. Počelo je šansama Mračaja a najbolju je propustio D. Puljiz kada je neometan sa tri metra glavom promašio prazan gol. Prvi ozbiljniji prelazak centra domaćinima je donio vodstvo, Vodanović je startao na napadača domaćih a sudac opravdano pokazuje na bijelu točku.Iako je Jakić imao loptu na ruci Čaporice su povele. Mračaj je krenuo po izjednačenje ali umjesto toga novi gol domaćih, nakon ubačaja s boka Čaporice povećavaju vodstvo, i to je već bilo velikih 2:0. Goste u igru vraća Josip Puljić svojim četvrtim golom iz slobodnih udaraca ove sezone, a nakon što je jedan domaći igrač neoprezno udario H. Jukića sudac pokazuje na bijelu točku a Ante Puljiz vraća stvari na početak. Teško je bilo i izbrojati sve Mračajeve šanse u drugom dijelu, a da će Mračaj teško do bodova bilo je jasno kada je lopta dva puta umjesto u mreži odsjela na gredi. Prvi put nakon odličnog udarca Vodanovića a drugi nakon udarca glavom H. Jukića. Posljednju šansu propustio je A. Puljiz kada je u sudačkoj nadoknadi gađao tik uz vratnicu. Moramo spomenuti i dvije sporne situacije kada su srušeni gostujući napadači ali sudac Pavić nije imao hrabrosti i drugi put svirati najstrožu kaznu za goste, iako su ove situacije bile uvjerljivije od one koju je svirao a to su i sami priznali domaći igrači nakon završetka susreta.

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić -Vrcan, I. Puljić, J. Puljiz, Vodanović - M.Jukić, Tolić, J.Puljić, D.Puljiz- H.Jukić, A.Puljiz, još su igrali  Galić, Babić. Trener: Boženko Tolić.

KOLO PUNO IZNENAĐENJA

Kiks Mračaja nije jedino iznenađenje ovog kola, Trogir 1912 je izgubio kod kuće a Poljičanin na gostovanju u Vrlici, dok je Tekstilac slavio u zadnjim sekundama iako je dva puta bio u minusu. Rezultati: Trogir 1912-Jadran 0:1, Tekstilac-Hvar 3:2, Vrlika-Poljičanin 2:1, slobodan Trogir.

nk-mracaj @ 16:53 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
nedjelja, studeni 21, 2010
                                     MRAČAJ - TROGIR 1912 4:0 ( 2:0 )

Nogometaši Mračaja nastavili su sa serijom pobjeda, ovaj put na Pojilu je pala momčad Trogira koja je u derbi kola ušla sa jednakim brojem bodova kao i Mračaj. Motivirani domaći igrači poveli su već u drugoj minuti kada se nakon udarca iz kuta Ante Puljiz najbolje snalazi u petrcu gostiju i sa druge stative dovodi domaće do prednosti. U 22. minuti već je 2:0, Josip Puljić je izvanredno uposlio Hrvoju Jukića koji takve prigode ne propušta, u situaciji jedan na jedan Giro mirno realizira za veliku prednost. U drugom dijelu Mračaj je i dalje bolja momčad i redaju se prigode pred gostujućim vratima a utakmica je riješena u sedamdesetoj minuti kada svoj drugi gol postiže Ante Puljiz nakon što je gostujući vratar obranio udarac Jukića a lopta se odbila do usamljenog Puljiza kojem nije bilo teško pogoditi nebranjenu mrežu. Do kraja je još pogodio i Bože Galić odmjerenim udarcem sa vrha kaznenog prostora. Pored četri gola domaći igrači su propustili nekoliko zrelih prigoda a Josip Puljić je dva puta gađao okvir gola. Ne spominjemo šanse gostiju zato jer ih nije ni bilo a jedini udarac u okvir gola bio je iz slobodnog udarca sa više od 30 metara. Ostali rezultati: Poljičanin-Tekstilac 5:2, Hvar-Čaporice 1:0, Trogir-Vrlika 1;2, slobodan Jadran (S).

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić -Vrcan, I. Puljić, J. Puljiz, Vodanović - M.Jukić, Tolić, J.Puljić, D.Puljiz- H.Jukić, A.Puljiz, još su igrali  Galić, Babić, M. Puljić, Lešina. Trener: Boženko Tolić.

nk-mracaj @ 17:36 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, studeni 13, 2010
                                            JADRAN - MRAČAJ 0:1 (0:0)

I drugo teško gostovanje na otoku nogometaši Mračaja uspješno su odradili. Na Supetar se krenulo bez kartoniranog Vrcana i najboljeg igrača Mračaja Josipa Puljića kojeg su spriječile školske obaveze, a uspješno su ih zamjenili Mate Jukić i Galić. U takvim uvjetima i bod se smatrao uspjehom pogotovo ako znamo da  Jadran na svom terenu nije izgubio ni boda i da su Supetar poraženi napustili i Tekstilac i Trogir 1912. Domaćini su bolje otvorili utakmicu i u prvih dvadesetak minuta stvorili tri izgledne situacije ali njihovi napadači nisu najbolje reagirali. Nakon toga Mračaj se pribrao i uspostavio ravnotežu  i do kraja prvog dijela bilježimo šansu H. Jukića ali i prigodu domaćih kada je jedan njihov igrač iz teške situacije glavom pogodio gredu. U drugom dijelu ravnopravna igra sve do šezdesete minute kada sve bolji Domagoj Puljiz izvarednom dijagonalom izbacuje obranu domaćih a Hrvoje Jukić bježi stoperima i i pogađa za veliko slavlje gostiju. Do kraja je Mračaj uspio odoliti napadima domaćih koji su najbliže izjednačenju bili desetak minuta prije kraja nakon jednog kornera ali je Zvonimir Jakić akrobatskim skokom izvadio loptu iz rašlji i tako petu utakmicu zaredom sačuvao svoju mrežu netaknutom a Mračaju donio tri velika boda. Ostali rezultati: Trogir 1912-Hvar 2:0,Tekstilac-Trogir 7:0, Čaporice-Poljičanin 0:4, slobodna je Vrlika.

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić -M. Jukić, I. Puljić, J. Puljiz, Vodanović - Jerković, Tolić, Galić, D.Puljiz- Jukić, A.Puljiz, još su igrali  Babić i Grepo. Trener: Boženko Tolić.

nk-mracaj @ 19:12 |Komentiraj | Komentari: 4 | Prikaži komentare
nedjelja, studeni 7, 2010
Slobodnu nedjelju Mračajevaca očekivano je iskoristio Tekstilac  i pobjedom nad Vrlikom zasjeo na prvo mjesto. U derbiju kola Trogir 1912 je sa minimalnih 1:0 slavio protiv Poljičanina a Čaporice su bile uvjerljive protiv Trogira. U subotu je Jadran (S) savladao Hvar. Ovim rezultatima završen je prvi krug natjecanja u kojem  četri momčadi gotovo pa ravnopravno konkuriraju za prvo mjesto a do kraja prvog dijela igraju se još četri utakmice. Rezultati: Tekstilac-Vrlika 2:0, Trogir 1912-Poljičanin 1:0, Jadran-Hvar 3:0, Čaporice-Trogir 10:1, slobodan Mračaj.  U  sljedećem kolu Mračaj gostuje u Supetru kod Jadrana. Ostali parovi: Tekstilac-Trogir, Trogir 1912-Hvar, Čaporice-Poljičanin, slobodna Vrlika.

nk-mracaj @ 20:43 |Komentiraj | Komentari: 0