• 30
Blog - studeni 2011
nedjelja, studeni 27, 2011
                            MRAČAJ - GLAVICE 4:0 ( 0:0 )

Nogometaši Mračaja su se pobjedom oprostili od svojih navijača i sa nova tri boda mirnije će kreniti na zimsku pauzu. U samom otvaranju utakmice bolje su se snašli gosti koji su nekoliko puta zaprijetili sigurnom Jakiću. Prvi topnik Mračaja Hrvoje Jukić iako ozlijeđen stisnuo je zube i pokušao pomoći svojoj momčadi, ali nije išlo.Već u ranoj fazi utakmice zamijenio ga je raspoloženi i opasni Dražen Čavar. Iako je Mračaj preuzeo inicijativu nije bilo stopstotnih prigoda, zaprijetio je Josip Puljić dva puta iz slobodnih udaraca a jednu prigodu je imao Hrvoje Jukić. U nastavku totalna ofanziva domaćih, redale su se prigode pred gostujućim vratima a Čavar i Bili su stalno prijetili. U 60. minuti Dražen Čavar vara jednog gostujućeg igrača koji ga u kaznenom prostoru neoprezno ruši i sudac Pavić pokazuje na bijelu točku. Traljavo je pucao Ante Puljiz - Bili i promašio okvir gola, velik je broj onih koji su u tom trenu pomislili da Mračaj danas neće pobjediti. Ipak u 71. minuti konačno gol, Josip Puljić ubacuje a Bili efektno pogađa za vodstvo. U tim trenucima gosti su se "raspali" i do kraja je Bili najprije "isprovocirao" autogol u 75. a iz blizine pogađao u 80. i 85. minuti te tako prešao put od tragičara do junaka današnjeg susreta. Zanimljivo je da su gosti doputovali samo sa jednim pričuvnim igračem a i taj jedan je morao pred kraj zamijeniti ozlijeđenog vratara.

Ostali rezultati: Vinjani-OSK 0:3, Mladost-GOŠK 3:0, Sloga-Kamen 0:2, Postira-Croatia 1:2, Urania-Jadran 1:0, Orkan-Omladinac 1:1.

Mračaj: Jakić, M. Tolić, Maras, J. Puljiz, I. Puljić, R. Tolić, J. Puljić, Biočić, Vodanović, Jukić, A. Puljiz, još su igrali Čavar, Lončar, L. Tolić. Trener: Damir Ramljak

Photobucket

Hat trick na kraju polusezone - Ante Puljiz

nk-mracaj @ 17:08 |Komentiraj | Komentari: 4 | Prikaži komentare
subota, studeni 19, 2011
                       KAMEN - MRAČAJ 6:0 ( 2:0 )

Nakon kalvarije na Braču ponovo težak i sramotan poraz Mračaja. Runovićki igrači na momčad su sličili samo u prvom poluvremenu, iako je domaćin iz dva udarca na gol vodio 2:0 nije Mračaj loše stajao na terenu. U nastavku su gosti potpuno pali i dopustili domaćima da im do vrha napune mrežu, razlog tome je neshvatljivo loš pristup kao i bolja fizička pripremljenost domaćih igrača. Iz aviona je vidljivo da nešto ne štima u modroj svlačionici i uprava kluba je najavila oštre rezove nakon posljednje utakmice protiv Glavica u nedjelju. Dodajmo tome da je trener Damir Ramljak nakon završetka utamice podnio ostavku i upitno je hoće li uopće voditi momčad u posljednjem kolu.

Ostali rezultati: OSK-Mladost 2:1, Glavice-Vinjani 2:1, GOŠK-Postira 2:2, Croatia-Orkan 3:0, Omladinac-Urania 2:0, Jadran-Sloga 2:0.

Mračaj: Jakić, M. Tolić, Vodanović, I. Puljić, J. Puljiz, R. Tolić, M. Puljiz, Biočić, J. Puljić, L. Tolić, A. Puljiz, još su igrali Lončar, Šućur, Maras. Trener: Damir Ramljak.

nk-mracaj @ 18:03 |Komentiraj | Komentari: 4 | Prikaži komentare
nedjelja, studeni 13, 2011
                                   MRAČAJ - JADRAN 0:3 ( 0:1 )

Težak poraz doživjeli su nogometaši Mračaja pred svojim navijačima i tako prekinuli niz dobrih igara i rezultata u zadnje vrijeme. Bila je to jedna od onih utakmica kada ništa ne ide kako treba i gosti su to iskoristili. U prvom dijelu Jadran je poveo iz jedine opasne situacije pred Mračajevim golom dok je kod domaćih veliku prigodu imao Čavar a gredu je pogodio Josip Puljić, u tim trenucima nije bilo ni sreće. Mračajevi igrači teško su izlazili na kraj sa gostujućim bunkerom a ono malo prilika zaustavljao je odlični vratar Novak. Mnogobrojni prekidi nisu donijeli nikakvu korist i u tim trenucima itekako se osjetio izostanak ozlijeđenog prvog topnika Mračaja Hrvoja Jukića koji je rođen za takve gužve. U prvoj minuti nastavka ponovo je Čavar imao prigodu vratiti stvari na početak ali je Novak obranio njegov udarac. Trener domaćih Ramljak reagira uvođenjem tri svježa igrača i bacajući sve karte na napad ali to nije donilo pomaka u igri, štoviše gosti su iskoristili još dvije greške u opasnoj zoni i lako poentirali "oči u oči" sa  nemoćnim Zvonom Jakićem. Praktički iz tri udarca na gol Mračaj je primio tri gola. Šteta, propuštena je odlična prilika za pomak na ljestvici a nova prigoda je u subotu u još jednom lokalnom derbiju, ovaj put u Ivanbegovini protiv Kamena.

Ostali rezultati: Vinjani-Kamen 1:0, Mladost-Glavice 4:2, Urania-Croatia 1:0, OSK-GOŠK 1:0, Orkan-Postira 3:0, Sloga-Omladinac 2:0.

Mračaj: Jakić, M. Tolić, Vodanović, I. Puljić, J. Puljiz, R. Tolić, M. Puljiz, Biočić, J. Puljić, Čavar, A. Puljiz, još su igrali Lončar, L. Tolić, Kajfež. Trener: Damir Ramljak.

nk-mracaj @ 17:00 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
subota, studeni 5, 2011
                             OMLADINAC - MRAČAJ 2:2 ( 1:1 )

Nogometaši Mračaja vratili su se sa vrijednim bodom sa teškog gostovanja protiv drugoplasiranog Omladinca iz Vranjica. Gosti su prezadovoljni bodom iako se na kraju ispostavilo da je pobjedi bliže bio Mračaj i da se može žaliti za preostala dva boda. Domaćini su poveli prekrasnim zgoditkom iz slobodnog udarca sa više od 30 metara, lopta nošena vjetrom od grede se odbila u mrežu iza nemoćnog Jakića. Samo pet minuta kasnije sviran je faul za Mračaj, loptu uzima Josip Puljić i sa nekih dvadesetak metara preko živog zida pogađa spoj vratnice i grede. Prekrasan gol Koke, već treći u ovom prvenstvu iz slobodnih udaraca. U nastavku ponovo domaćini stižu do prednosti, krasan gol zabio je bivši igrač Hajduka i Dinama, Teo Kardum. Nakon primljenog gola Mračaj osjeća da nije u podređenom položaju i da se iz ove utakmice može nešto izvući, i ubrzo bivši igrač Omladinca Dražen Čavar pogađa ljevicom suprotni kut za zasluženih 2:2. Nakon izjednačenja gosti su još triput zaprijetili preko Čavara A. Puljiza i Luke Tolića ali rezultat se nije mijenjao.  U posljednjoj minuti bilježimo i jednu spornu situaciju i dojma smo da je Mračaj grubo oštećen, naime loptu upućenu od Kajfeža prima Ante Puljiz i izlazi sam ispred vratara, ali pomoćni sudac Đogaš maše zaleđe iako je Bili prije primanja lopte  u trku prestigao jednog domaćeg igrača, znači nema nikakvog govora o nedozvoljenoj poziciji kod upućivanja lopte. Ali šta je tu je, i ovako je Mračaj prezadovoljan bodom i ova pogreška pomoćnog suca ( nadamo se da nije namjerna ) nije pomutila veliko slavlje gostiju iz Runovića koji nastavljaju sa dobrim igrama i rezultatima i polako se penju na ljestvici.

Ostali rezultati: Kamen-Mladost 0:2, Jadran-Vinjani 4:0, Croatia-Sloga 5:2, GOŠK-Orkan 0:0, Glavice-OSK 1:2, Postira-Urania 2:0

Mračaj: Jakić, M.Tolić, Vodanović, I.Puljić,  R.Tolić, L. Tolić M.Puljiz, J. Puljić, I.Biočić, Čavar, A. Puljiz,  još su igrali  Lončar, M. Puljić , Kajfež. Trener: Damir Ramljak

nk-mracaj @ 19:02 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
utorak, studeni 1, 2011
                         MRAČAJ - CROATIA 2:0 ( 0:0 )

Gotovo tisuću ljubitelja nogometa iz cijele Imotske krajine došlo je pogledati ogled starih rivala, prepune tribine i povratak Lamaride stvorili su veličanstveni nogometni ugođaj koji se ne pamti na Pojilu. Mračaj je dočekao goste iz Zmijavaca poprilično uzdrman nakon neugodnih 6:1 na Braču ali znalo se da će eventualna pobjeda protiv najvećeg rivala sve izbrisati. Važnost utakmice kao da je sputala igrače obiju momčadi i u prvom dijelu nismo gledali dobar nogomet a najveću prigodu propustili su gosti pred sam kraj poluvremena kada je Tonković išao sam pema golu ali je Zvone Jakić izvanredno reagirao. U drugom dijelu bolja utakmica, Mračaj je iz prekida stvorio nekoliko prigoda i već svladanog vratara Gudelja spašavali su igrači izbijajući loptu sa gol crte.Veliku prigodu je imao Ante Lončar, novo pojačanje pristiglo iz Vinjana, promašivši glavom sa dva metra. U jeku Mračajeve dominacije i lagane terenske nadmoći prilika utakmice za goste, Bruno Prlić promašuje gol sa 2-3 metra udaljenosti i da su gosti tada poveli pitanje je kako bi se derbi do kraja odvijao. Kazna za promašaj stiže brzo, u kaznenom prostoru srušen je Dražen Čavar i sudac Soldić pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac " čist ko suza" i nije bilo prigovora gostujućih igrača. Iako je u susretu protiv Orkana Ante Puljiz promašio ipak je preuzeo odgovornost i prevario vratara Gudelja za veliko slavlje na Pojilu. Nisu se baklje Lamaride ni ugasile a Mračaj je povećao vodstvo, igrač utakmice Dražen Čavar je spremno reagirao na odličan ubačaj Lončara i tada je već bilo jasno da bodovi ostaju na Pojilu. Do kraju su gosti nekoliko puta zaprijetili ali su i domaći iz kontri i polukontri mogli i uvjerljivije slaviti. Važna pobjeda Mračaja pred rijetko viđenim dekorom dokaz je da runovićani ne trebaju strahovati za svoj budućnost i da Mračaj ima momčad koja će bez problema osigurati četvrtoligaški status.

Ostali rezultati: Vinjani-Omladinac 1:2, OSK - Kamen 2:2, Mladost-Jadran 2:1, Glavice-GOŠK 1:3, Urania-Orkan 1:1, Sloga-Postira 0:0.

Mračaj: Jakić, M.Tolić, Vodanović, I.Puljić, J.Puljiz, R.Tolić, M.Puljiz, J. Puljić, I.Biočić, Jukić, A.Puljiz,  još su igrali Čavar, Lončar, M. Puljić Trener: Damir Ramljak

Croatia: Gudelj, P. Šuto, Prlić, Tolić, G. Karoglan, Todorić, M. Šuto, Tonković, Mrkonjić, Puljiz, A. Karoglan, još su igrali Glavaš, M. Todorić, Krištić. Trener: Ante Knezović.