Zbogom prijatelju......

nk-mracaj @ 15:16 |Komentiraj | Komentari: 7 | Prikaži komentare
nedjelja, studeni 25, 2012
                            MRAČAJ - ORKAN 2:1 ( 0:0 )

Serijom od tri pobjede u nizu Mračaj se učvrstio na šestoj poziciji koja mu osigurava miran zimski san. Ni najveći optimisti nisu predviđali da će igrači Damira Ramljaka u srazu sa Uraniom, Mladosti i Orkanom uzeti svih devet bodova ali igrači su stisli zube i pokazali da ova momčad ipak ima kvalitetu. Gosti iz Dugog Rata pokazali su se kao organizirana momčad koja je dominirala u otvaranju utakmice  pritom propustivši nekoliko prigoda i poluprigoda. U tom prvom dijelu Mračaj je uglavnom prijetio iz   prekida ali bez rezultata. U nastavku druga slika, domaći igrači su spustili ručnu te zaigrali čvršće i angažiranije što je na kraju i urodilo plodom. Poveli su domaći nakon ubačaja iz kuta koji gostujuća obrana odbija na dvadesetak metara ali samo do Frane Jukića koji iz prve pogađa za vodstvo. Najbolji igrač na terenu Ante Puljiz -Bili prekrasnim golom je ubrzo podebljao vodstvo i privesti kraju utakmicu je bila stvar rutine. Ipak gosti se nisu predavali te su uspjeli smanjiti rezultat pa su promrzle  i solidno popunjene tribine strepile do zadnje sekunde. Ipak odlični Zvone Jakić je sačuvao svoju mrežu i sezona je završena na najbolji mogući način.

Ostali rezultati: Trogir-Croatia 1:1, Postira-Mladost 1:1, Vinjani-GOŠK 1:4, Jadran-OSK 3:2, Glavice-Urania 0:1.

Mračaj: Jakić, Jukić, Gudelj, Šerlija, Puljić, Biočić, Grizelj, Lešina, G. Puljiz, Bilić, A. Puljiz još su igrali Kukić, Babić, Maras

nk-mracaj @ 16:11 |Komentiraj | Komentari: 6 | Prikaži komentare
nedjelja, studeni 18, 2012
                        MLADOST - MRAČAJ 2:4 ( 1:2 )

Derbi u pravom smislu riječi gledali smo danas na Šarampovu a bodovi su potpuno zasluženo otišli u Runoviće. Teško je bilo i prebrojiti sve prilike sa obije strane a najvažnije od svega gledali smo super korektnu utakmicu, praktički bez grubog starta. Junak utakmice je povratnik u redove Mračaja Boženko Lešina koji je svojim golemim iskustvom i individualnom kvalitetom podigao razinu igre runovićkih nogometaša i sa njime u sastavu je to neka  sasvim druga momčad. Raspoloženi Beka je sa dva prekrasna gola vrlo rano donio prednost gostima i odredio smjer utakmice. Nedugo nakon drugog gola Mračaja Klarić-Dračar iz slobodnog udarca vraća Mladost u igru. U tom prvom dijelu opasno je zaprijetio i  bivši igrač Mračaja Hrvoje Jukić ali su ga milimetri dijelili od pogotka i lopta je odsjela na gredi. U nastavku čudo od utakmice, domaćini bacaju sve u napad pri tome ostavljajući veliki prostor iza leđa i prigode su se smjenjivale iz minite u minutu. Mladost je pritiskala a posebno su opasni bili prekidi koje je izvodio stari lisac Hrvoje Erceg, s druge strane napadački dvojac Mračaja Puljiz - Bilić je na mukama držao domaću obranu. Do pogotka u nastavku prvi dolazi Mračaj, mladi Ivan Biočić odlično je prošao po lijevoj strani a njegov sjajni udarac domaći vratar je kratko odbio ali samo do Ivana Bilića koji glavom loptu posprema u mrežu. U zadnjih 20 minuta gosti se povlače i u tom razdoblju domaći igrači preko Rajmonda Tolića i Ercega dva puta gađaju okvir gola.  Ipak u 85. minuti Mladost vraća neizvjesnost, ubačaj Ercega sa desne strane Milić iz blizine glavom posprema u mrežu.  Strah se uvukao u mnogobrojne Mračajeve navijače koji su predviđali gubitak bodova ali je Ante Puljiz -Bili rutinski realizirao jednu od silnih kontri u nastavku te stavio točku na i ove sjajne utakmice.

Mračaj: Jakić - Jukić, Gudelj, Bogut, Šerlija - Grizelj, Biočić, G. Puljiz, Lešina - Bilić, A. Puljiz još su igrali Kukić, Ujević i Babić. Trener: Damir Ramljik

Ostali rezultati: OSK-Glavice 0:0, GOŠK - Jadran 3:1, Croatia - Vinjani 2:1, Urania - Postira 3:1, Orkan - Omladinac 0:2

nk-mracaj @ 16:35 |Komentiraj | Komentari: 8 | Prikaži komentare
nedjelja, studeni 11, 2012
                                    MRAČAJ - URANIA 2:1 ( 1:1 )

Teškom mukom ali potpuno zasluženo nogometaši Mračaja pobjedili su goste iz Baške Vode i time prekinuli cri niz od tri poraza . Već u osmoj minuti strasti su se uzburkale kada je jedan gostujući igrač u kaznenom prostoru srušio Antu Grizelja ali veliki prosvjedi domaćih igrača nisu urodili plodom, od svega samo isključenje domaćeg trenera Damira Ramljaka zbog prigovora. Sporna situacija je malo razdrmala domaće igrače koji ubrzo nakon toga dolaze u vodstvo. Ante Puljiz - Bili je okrenuo svog čuvara na vrhu kaznenog prostora i lako pogodio za vodstvo domaćih. Gosti se ne predaju i pred kraj prvog dijela nakon niza grešaka uže obrane i vratara poravnavaju. U nastavku je Mračaj tražio pobjedu ali je gostujuća obrana na čelu sa izvrsnim Jezdičićem dugo odoljevala napadima domaćih igrača. Joker s klupe Ivan Bilić  je nakon gužve pogodio mrežu i domaćini su slavili vodstvo ali se  sudac Ante Kosor predomišlja i vraća na prekršaj nad vratarom. Zaista čudna odluka, da je odmah sviran prekršaj vjerojatno nebi ni bilo prosvjeda a ovako ponovo velika ljutnja domaćih igrača. Ipak pred sam kraj utakmice Mračaj dolazi do zaslužene pobjede, najprije je Boženko Lešina zaprijetio iz slobodnog udarca a gostujući vratar odbio u korner nakon kojeg igrač utakmice Ante Puljiz - Bili  iz blizine pogađa za veliko slavlje domaćih igrača. Povratnik u redove Mračaja Boženko Lešina predstavio se u odličnom svijetlu i već u prvoj utakmici pokazao da će biti veliko pojačanje u nastavku sezone.

Mračaj: Jakić, A. Biočić, Gudelj, Šerlija, Puljić, Bogut, Lešina, I. Biočić, Jukić, Grizelj, Puljiz još su igrali Bilić, Kukić, Ujević. Trener: Damir Ramljak

Ostali rezultati: Omladinac-Mladost 1:0, Postira-OSK 2:4, Jadran-Croatia 0:1, Glavice-GOŠK 2:0, Vinjani-Trogir 3:0.

bili

Nerješiva zagonetka za obranu Uranie - Ante Puljiz - Bili

nk-mracaj @ 16:06 |Komentiraj | Komentari: 10 | Prikaži komentare
subota, studeni 3, 2012
                         OSK - MRAČAJ 3:0 ( 2:0 )

Trećim porazom u nizu Mračaj se spustio u opasnu zonu i pobjeda protiv Uranie iduće kolo se nameće kao imperativ. Bez najboljeg veznjaka Boguta teško gostovanje u Otoku je  bilo još teže. Imao je i Mračaj periode dobre igre ali domaćini su ukupno bili bolji protivnik i zasluženo su slavili.

Utakmicu je življe otvorio OSK što je rezultiralo ranim vodstvom. I. Samardžić je dugom loptom pronašao Varvodu koji asistira Bašić-Šiški a veznjak OSK-a snažnim udarcem u bliži kut svladava Ljubičića. U 11. minuti je sa 20m zaprijetio I. Grgat. Gosti se javljaju u 20. minuti kada iz slobodnog udarca prijeti Bitanga ali udarac, iako precizan, nije bio dovoljno snažan.Povećanje vodstva dolazi u 25. minuti. Tolj je ubacio, a Norac-Kevo primirio loptu za Dukića koji ju preciznim udarcem plasira u sami kut gostujućih vrata. Tri minute poslije Dukić je promašio nemoguće. Nakon što ga je proigrao Z. Grgat Dukić se sjurio, izdržao nalete gostujućeg braniča te zavaljao golmana gostiju da bi umjesto da pospremi loptu u mrežu pucao snažno i visoko te pogodio prečku. U nastavku je odlično pucao Z. Grgat, ali se istaknuo vratar Mračaja Josip Ljubičić. U 35. stopostotnu priliku ima Babić kojeg je Bitanga odličnom loptom izbacio u šansu ali se ovaj odlučuje na udarac iz prve što je bilo najgore rješenje. U 43. minuti identična situacija kao i kod drugog gola. Tolj je ubacio, Norac-Kevo primio za Dukića koji promašuje loptu na 8 metara. U 47. G. Puljiz ubacuje za Bitangu koji puca efektno ali lopta zbog blata ne uspijeva doći dalje od peterca. U 52. Bašić-Šiško proigrava Varvodu koji se sjurio i pucao iskosa ali je i njemu lopta ostala u blatu ispred gola. U 57. serija udaraca gostiju koje su domaći igrači uspješno otklonili. Nakon toga u jednoj akciji gosti traže igranje rukom Alena Runje, ali sudac ostaje nijem. Da li je stvarno bilo penala sa tribina je ipak bilo nemoguće procijeniti s obzirom na buket igrača.U 62. A. Puljiz puca iz daljine pokušavajući uhvatiti Samardžića na spavanju. U 63. prijeti I. Bilić ali ne pretjerano opasno. U 71. je postavljen konačan rezultat a strijelac je bio Ante Tolj iz penala kojeg je izborio Varvoda a na asistenciju Bašić-Šiške. U 85. prava malonogometna akcija igrača OSK-a koja je završila udarcem S. Banić-Škoje. Posljednju priliku za goste ima Bitanga dok su za OSK još zaprijetili I. Samardžić i A. Banić-Škojo.
Za Nk Mračaj bloger piše Frano Šušić-Jurić ( Nk Osk bloger )

Mračaj: Ljubičić, G. Puljiz, Gudelj, Puljić, Šerlija, Bilić, Biočić, Bitanga, Grizelj, Babić, A. Puljiz

Ostali rezultati: Croatia-Glavice 3:1, Mladost-Orkan 1:1, Trogir-Jadran 0:0, Urania-Omladinac 2:2, GOŠK-Postira 3:0, Vinjani slobodni.
nk-mracaj @ 22:19 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare