• 30
Blog - studeni 2013
petak, studeni 29, 2013

SLOGA - MRAČAJ

Ostali rezultati 13.kola: Vinjani - Orkan 2 : 1, GOŠK -Mladost 0 : 1, Glavice - Urania 2 : 1, Uskok - Jadran T 2 : 1, Omladinac - Postira 4 : 0. OSK je slobodan.

nk-mracaj @ 20:15 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, studeni 24, 2013

MRAČAJ - OSK  3 : 0  ( 0 : 0 )

Mračaj: Vrdoljak, Bago, A. Puljiz, Puljić, J. Puljiz, Bilić, Pinjuh (od 68.min Grizelj), Biočić (od 84.min Ždero), D. Puljiz (od 46.min Bogut), And. Puljiz, A. Puljiz Bili

Strijelci: 1:0 Ivan Biočić 48'

2:0 Ivan Biočić 81'

3:0 Ante Grizelj 85'

U posljednjoj ovogodišnjoj utakmici pred svojim gledateljima, Mračaj je rezultatski uvjerljivo porazio neugodnu momčad iz Otoka.

Po dosta teškom terenu za igru, Mračaj je krenuo napadački od prve minute. Potpuna kontrola igre, ali bez prilika potrajala je desetak minuta, a onda Biočić nakon ubačaja Andrije Puljiza, udarcem glavom, pogađa vratara gostiju. Imali su domaći još dva dalekometna udarca, ali bez opasnosti po gol OSK-a. Gosti orjentirani na obranu, nisu dopuštali puno prilika u prvom dijelu. Orjentirani na kontre, uputili su dva opasna udarca pred kraj poluvremena. Oba je izvrsnim intervencijama skinuo debitant na vratima Mračaja, Ivan Vrdoljak.

Odmah na početku drugog dijela, veselje za 200 gledatelja na Pojilu. Mračaj je poveo zgoditkom Biočića. Slobodan udarac izveo je Andrija Puljiz s 25 metara. Lopta je nezgodno odskočila pred vratarom gostiju, koji je odbija, a na odbijancu je najbrži Ivan Biočić Šaki, te s lakoćom poentira za vodstvo Mračaja. Dobro reagiraju gosti, te rade pritisak, ali su propustili zabiti tri dobre prigode u dvadesetak minuta nastavka. Prvo u 58.min nakon ubačaja sa strane, lopta odsjeda na gredi domaćih, te se odbija na glavu Šimunoviću, koji s 5m šutira ravno u mladog Vrdoljaka. Najbolju priliku gosti su propustili u 62.minuti. Ubačaj sa lijeve strane i Dukić je sam na 5m, ali loše zahvaća loptu, te promašuje gol. Lijepu su akciju gosti složili u 70.minuti, ali udarac Dukića, u posljednji trenutak blokira požrtvorni Marin Bago. Izdržali su domaći sve nalete dobrih gostiju, i u 81.minuti rješili pitanje pobjednika. Dobar centaršut Bage, spremno je dočekao Ivan Biočić, te sa 7m udarcem glavom postigao svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici, a četvrti u sezoni. Točku na i stavio je Ante Grizelj u 85.minuti. Povukao je loptu i opalio s 23m, te pogodio lijevi kut nesigurnog Samardžića, koji je morao bolje reagirati.

Ovom pobjedom, Mračaj je učvrstio poziciju u samom vrhu ljestvice, te s velikim optimizmom čeka rasplet jesenske polusezone. Treba spomenuti i pohvaliti Upravu Mračaja, koja je na pravi način reagirala i pojačala redove, s vratarom Vrdoljakom, koji je u svome debiju za Mračaj imao par fantastičnih intervencija, te time doprinio vrijednoj pobjedi.

Zadnje kolo jesenskog dijela Mračaj odlazi u Mravince. Utakmica protiv Sloge na rasporedu je u nedjelju, s početkom u 13:30h.

Ostali rezultati: Orkan - Uskok 3 : 0, Mladost - Vinjani 4 : 0, Postira - GOŠK 2 : 2, Urania - Omladinac 2 : 1, Jadran T - Sloga 3 : 0

MRAČAJ - OSK

Ostali parovi 12.kola: Urania - Omladinac, Postira - GOŠK, Mladost - Vinjani, Orkan - Uskok, Jadran T - Sloga. Glavice su slobodne.

nk-mracaj @ 19:14 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, studeni 16, 2013
Ivan Vrdoljak ( 18 ) novi je član Mračaja. Ovaj perspektivni vratar dosad je branio boje Solina.

Toni Gagro napustio je redove Runovićana. Dobio je slobodne papire, a klub mu zahvaljuje na svemu što je učinio za plavu boju.

Rezultati 11.kola: Uskok - Mladost 0 : 4, Omladinac - Glavice 4 : 1, GOŠK - Urania 2 : 0, OSK - Jadran T 4 : 0  Sloga - Orkan 0 : 2, Vinjani - Postira 1 : 3.

nk-mracaj @ 17:06 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, studeni 10, 2013

JADRAN T - MRAČAJ  1 : 2  ( 0 : 0 )

Mračaj : Jakić, Biočić, Radić (od 64.min Gagro), J. Puljiz, A. Puljiz, Bilić, Pinjuh, Bogut, Babić (od 55.min Grizelj), And. Puljiz, A. Puljiz Bili (od 84.min Lešina)

Strijelci: Lizatović u 60.min za Jadran T, a Ante Puljiz Bili u 62.min i Toni Gagro u 70.min za Mračaj

Momčad Mračaja je nakon slavlja u svatovima, svog suigrača Ivana Puljića, slavila i pobjedu u Tučepima. Time su na najljepši mogući  način, čestitali početak zajedničkog života, našeg Ivana i Ane. Još jednom im čestitamo od srca!

Početak utakmice je prošao u znaku Mračajevaca, koji su u prvih petnaestak minuta, imali tri lijepe prigode za vodstvo. Prvo je danas raspoloženi Mario Babić, odlično tukao s 15m, ali malo pored lijeve vratnice gola domaćih. Nakon toga Bili je bio u dobroj situaciji, ali nije dobro zahvatio loptu glavom. Najbolja prilika je bila kad je Franko Bogut pucao pored vratnice nakon kornera. Uspostavili su domaći ravnotežu, te su imali terensku inicijativu, s par opasnih situacija pred Zvonom Jakića. Sve su to bile situacije iz prekida, gdje ipak iskusna obrana Mračaja, dobrim postavljanjem rješava u svoju korist, te se na odmor odlazi s početnih 0:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je i tri pogotka. Poveli su domaći, kada dobar prodor Bokšića, koristi Lizatović i s druge stative zakucava loptu u mrežu Jakića, za vodstvo Jadrana. Ekspresno su uzvratili Mračajevci, te poravnali rezultat. Andrija Puljiz iz skraćenog kornera ubacuje u peterac domaćih, a na vrhu peterca najbrži na lopti je Ante Puljiz Bili, te desnom nogom smješta loptu u desni donji kut nemoćnog vratara domaćih. Postignut gol dao je krila Mračajevcima, te su u 70.min došli do pogotka i vrijedna tri boda. Izvrsno je Ante Grizelj sačuvao loptu u napadu, te je lijepo proigrao Maria Pinjuha na desni bok, koji zavrće loptu u šesnaesterac domaćina, a tamo je naprisebniji Toni Gagro, te s 10 m postiže prvijenac u dresu Mračaja, za radost 30-tak Runovićana koji su došli u Tučepe.

Do kraja utakmice domaći su pokušavali preskakanjem igre doći do gola Mračaja, ali gostujuća obrana rutinirano rješava sve situacije pred Jakićem. Raduje činjenica da trener Joko ima široki kadar igrača, te da su mu igrači s klupe i ovaj put bili prevaga na terenu.

Napomenimo i da je za Mračaj vrlo uspješno debitirao Jurica Puljiz. Nije se osjetila duga pauza od nogometa, kao i zdravstveni problemi koji su mučili Juricu uoči utakmice. Sve direktne dvoboje je dobio, te svojim pristupom unosi mir i sigurnost, u ionako kvalitetnu obranu Mračaja.

Ovom pobjedom Mračaj je sačuvao prvo mjesto na tablici, te sada slijedi pauza u sljedećem kolu, a onda još dvije utakmice za kraj polusezone. U Runović, 24.11. dolazi OSK iz Otoka, a zadnju utakmicu u ovoj kalendarskoj godini, Mračaj će odigrati u Mravincima protiv Sloge. Time će zaključiti već sada uspješnu polusezonu, te se u miru pripremiti za proljeće i proslavu 50 godina Mračaja !!!

Ostali rezultati 10.kola: Orkan - OSK 3 : 2, Urania - Vinjani 1 : 1, Glavice - GOŠK 1 : 2, Postira - Uskok 5 : 0, Mladost - Sloga 6 : 2

JADRAN T - MRAČAJ

Ostali parovi 9.kola: Glavice - GOŠK, Urania- Vinjani, Postira - Uskok, Mladost - Sloga, Orkan - OSK. Omladinac je slobodan.

Članak u SN o Mračaju

nk-mracaj @ 18:18 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, studeni 4, 2013
Jurica Puljiz (34), novo je ime na koje trener može računati do kraja sezone.

Naš Runovićanin, Jurica, ima pravo nastupa već u nedjelju u Tučepima. Izvrsno je to pojačanje za prorijeđenu obranu Mračaja. Inače, Juričin zadnji klub je Jadran LP, a prije toga je igrao za mnoge klubove, od kojih izdvajamo Hajduk, Eintracht Frankfurt, Široki..

Sretno mu bilo u našem Mračaju!!!

Jurica Puljiz u dresu Hajduka

nk-mracaj @ 18:57 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, studeni 3, 2013

MRAČAJ - ORKAN  1 : 0 ( 0 : 0 )

Mračaj: Jakić, Biočić, Radić (od 46.min Gagro), Puljić, A. Puljiz, Bilić, Pinjuh, Bogut (od 78.min Grizelj), D. Puljiz(od 56.min Bago), Bitanga, A. Puljiz Bili

Crveni kartoni: Ivan Puljić u 88.min kod NK Mračaj i Ante Miljak u 88.min kod NK Orkan.

Strijelac: Ante Grizelj u 89. minuti

U derbi susretu 9.kola 1.ŽNL Mračaj je u samoj završnici došao do tri boda i povratka na prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Zlata vrijedan pogodak postigao je Ante Grizelj na sjajnu asistenciju Ivana Bilića. Bio je to jedini zgoditak na dramatičnoj, ali i korektnoj utakmici, unatoč dodjeljenim kartonima. Naime, sudac Marino Majstrović danas je podjelio osam žutih, te dva crvena kartona, ali samo tri zbog preoštre igre. Po crveni su zaslužili zbog međusobnog naguravanja, Ivan Puljić kod domaćih, te vratar gostiju Ante Miljak.

Obe ekipe su krenule oprezno u utakmicu, bez velikog rizika u igri. Ipak su rastrčaniji gosti nametnuli svoj tempo igre, kojem su domaći uspješno odolijevali.Ali su u 10.minuti pogriješili, te dopustili napadaču gostiju Batiniću da krene prema vrataru Zvoni Jakiću, koji bez problema otklanja opasnost pred svojim vratima. Prijetio je i Mračaj, ali bez konkretne prilike. Vrlo pokretljiva obrana Orkana na čelu s vratrom Miljkom, bez problema je izlazila na kraj s domaćim napadačima. Pucao je i Marko Bitanga u 36.minuti iz slobodnog udarca s 23m, ali preko gola. Nije u igri bilo velikih promjena ni drugo poluvrijeme. Spremniji gosti su diktirali tempo igre, ali nisu našli rješenje, kako ozbiljnije ugroziti gol Zvone Jakića. Osvježavao je ekipu trener domaćih Joko Puljiz i petnaestak minuta prije kraja, uveo Antu Grizelja, koji rješava utakmicu. Prethodila je tome gužva na terenu u 88. minuti, kad je zaiskrilo između dviju ekipa što je sudac riješio dodjelivši dva crvena kartona. Odmah nakon isključenja pada i pobjednički pogodak. Dugo je Mračaj pleo mrežu oko gola gostiju. Prvo je Mario Pinjuh sjajno prošao u šesnestercac gostiju, ali obrana Orkana je očistila loptu na tridesetak metara od svog gola. Na lopti je prvi Ivan Bilić, koji u slalomu prolazi dvojicu igrača gostiju, te sjajno podvaljuje loptu na drugu stativu, a tamo natrčava Ante Grizelj i posprema je u mrežu Orkana za ogromno veselje na terenu i tribinama. Uslijedio je kraj, te radost i pjesma Mračajevaca mogla je početi.Na kraju poseban osvrt i na tribine. Okupilo se oko 400 gledatelja u najvećem posjetu ove jeseni, gdje je i Lamarida svojom bakljadom i pjesmom uveličala derbi.

Lider prvenstva, Mračaj, sljedeću utakmicu gostuje kod Jadrana iz Tučepa.