Mračaj: I.Jakić ( Z. Jakić 46'), Pandžić, G. Puljiz, Puljić, A. Puljiz, M. Puljiz ( Babić 74'), Biočić, Grizelj ( M. Karoglan 58'), A. Karoglan, And. Puljiz, A. Puljiz Bili.  Trener: Boženko Tolić

Strijelci: 0:1 Teo Kardum 43'

1:1 Ante Puljiz Bili 45' ( 11m )

2:1 Ante Puljiz Bili 86'

Nogometaši Mračaja su pobjedom preuzeli vrh tablice i tako osvojili naslov jesenskog prvaka 1.ŽNL. Prezimit će na vrhu zahvaljujući boljoj gol razlici, u odnosu na drugoplasiranog Jadrana KS. Zgusnuto je na vrhu tablice, tako da nas na proljeće očekuje iznimno uzbudljiva utrka za prvaka.

Težak teren natopljen vodom nije dugo izdržao, te se pretvorio u kaljužu, u kojoj su obe ekipe odigrale čvrsto, ali i korektno bez ijednog ozbiljnijeg prekršaja. Bolje su otvorili utakmicu domaći, te su zaprijetili preko Biočića, čiji udarac glavom brani Vidić. Nakon toga dva puta je u prilici bio A. Puljiz Bili, ali nije bio precizan u dobrim situacijama. Gosti u čvrstom bloku pokušavali su preko dobrog Karduma napraviti prilike, te su dva puta ozbiljnije zapucali prije vodstva. U 43.min su i poveli, kada su oteli jednu loptu na 20m, te je Petar Gizdić prošao po strani i dobro pucao. Ivan Jakić brani taj udarac, ali na odbijancu je najbrži Teo Kardum, koji s lakoćom zabija za vodstvo Uskoka. Nije dugo trajalo veselje gostiju kada Ante Karoglan prolazi s loptom, a Ivan Galić pravi prekršaj za 11m. Sigurno s bijele točke zabija kapetan Mračaja, Ante Puljiz Bili.

U nastavku na gol Mračaja staje Zvonimir Jakić, zamijenivši rođaka Ivana, koji je zbog ozljede ostao u svlačionici. Gosti bolje otvaraju drugi dio, te ih je Marin Erceg mogao dovesti u novo vodstvo, ali je loše šutirao s 10m. Nakon toga tri sjajne intervencije Jakića, nakon udaraca Karduma, Buljana i Roje. Domaći su pali u nastavku u igri, ali su zato u prekidima bili izuzetno opasni. Dva puta su gosti čistili udarce s gol linije. Jednom je izvrsno reagirao Vidić, a drugi put i Grizelj je mogao bolje reagirati. Poništen je i gol Mračaja u tim trenucima, kada je nakon ubačene lopte postignut pogodak, ali ga sudac Tomić poništava zbog igranja rukom. Bližio se kraj susreta i trener Tolić uvodi Marija Babića, koji se opet pokazao izuzetno korisnim za ekipu. Prvo je nakon odlične lopte Andrije Puljiza dobro šutirao, ali Vidić se nije dao svladati. Igrala se 86.min kada su igrači Mračaja iskoristili poigravanje gostiju, te zabili pobjednički pogodak. Mario Babić uzima loptu na 20m iskosa, te u prodoru prema golu prolazi gostujućeg igrača i nesebično asistira Anti Puljizu Bilome, koji s 5m donosi ogromno veselje Mračajevcima. Do kraja susreta još je Biočić mogao zatresti mrežu Vidića, ali nije uputio dobar udarac. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka, pjesmom u svlačionici se proslavilo osvajanje prvog mjesta na kraju jeseni. Nakon utakmice vrijedna Uprava je priuštila pravu gozbu, u kojoj se do kasno u noć meračilo i uživalo u odličnoj polusezoni, koja je završila na najljepši mogući način!

Ostali rezultati 13.kola: Vinjani - Sloga 1:2, Omladinac - Jadran KS 0:1, GOŠK - Urania 2:1, OSK - Orkan 2:0, Jadran T - Postira 0:1, Mladost - Tekstilac 0:1.

Izvještaj SN

nk-mracaj @ 09:12 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, studeni 23, 2014

JADRAN KS - MRAČAJ  3 : 3  ( 2 : 0 )

Mračaj: Jakić, Vodanović ( Babić 38'), Radić ( D. Puljiz 82'), Puljić, Pandžić, M. Puljiz ( Rogić 90'), Biočić, G. Puljiz, A. Karoglan, And. Puljiz, A. Puljiz Bili. Trener: Boženko Tolić

Strijelci: 1:0 Miro Grubišić 29'

2:0 Miro Grubišić 36'

2:1 Ante Puljiz Bili 57' (11m)

2:2 Ante Puljiz Bili 59'

3:2 Frane Katić 64'

3:3 Ante Puljiz Bili 88'

Dva lica pokazali su nogometaši Mračaja na gostovanju kod zahuktalog domaćina. Prvo poluvrijeme bilo je loše odigrano od strane Mračaja, te su s dva gola zaostatka otišli na predah. Grubišić je u dva navrata izašao kao pobjednik, te je tresao mrežu nakon dobrog proigravanja Katića i drugi puta nakon odbijanca, gdje mu nije bilo teško zatresti mrežu nemoćnog Jakića. Mračaj bez prave prilike do poluvremena, te je trener odlučio uvesti Marija Babića, što se pokazalo iznimno korisnim. U drugo poluvrijeme čvršće ulaze igrači Mračaja odlučni da preokrenu rezultat, ali prvu pravu priliku u nastavku propuštaju domaćini. Glavni sudac Marko Rašić u 54.min dosuđuje kazneni udarac nakon duela Radića, koji klizećim startom izbija loptu, a preko noge mu pada domaći igrač. Grešku suca ne koristi kapetan Elez, kojemu Ivan Jakić brani udarac u donji desni kut svoga gola. Na drugoj strani Grgo Puljiz koji je u nastavku odlično zatvorio desni bok, šalje loptu za natrčalog Antu Karoglana, kojeg domaći igrač ruši za prekršaj. Prekršaj se dogodio metar unutar šesnaesterca, ali sudac Rašić ga izvlači vanka, te tek na inzistiranje pomoćnog suca Luke Lešića pokazuje na 11m. Siguran realizator je Ante Puljiz Bili. Odmah zatim poravnanje rezultata. Još jedna odlična lopta Grge Puljiza na Biloga, koji se odlično snalazi na malom prostoru, te namješta loptu na desnu nogu, za pogodak u malu mrežu nemoćnog Radića. Dodaju i domaći gas, te nakon kornera opet dolaze u vodstvo. Neometan u skoku je Katić, koji pogađa kut Jakića, za novo vodstvo Jadrana. Nisu stali igrači Mračaja nakon novog minusa, te su tražili put do gola domaćina. Dva puta su bili vrlo blizu izjednačenja. Prvo je Bili nakon odlične akcije dobio loptu od Andrije Puljiza, ali nije bio precizan s vrha peterca. Propustio je sudac Rašić u tim trenucima dosuditi još jedan kazneni udarac za Mračaj. Nakon izvrsne lopte Marina Puljiza na loptu natrčaje Mario Babić kojeg domaći igrač ruši u prodoru na 7m od gola, ali sudac nije vidio ništa sporno u tom duelu. Imaju domaći nakon toga dvije lijepe prilike. Prvo su zatresli gredu nakon udarca s 20m, a drugi puta je Grgo Puljiz spriječio veliku šansu, kada su dvojica igrača sami krenuli prema vratima Jakića. Igrala se 88.min kada je Ante Puljiz Bili svoju odličnu igru okrunio i trećim pogotkom. Lijepo ga je našao Marko Pandžić na vrhu šesnaesterca. Bili prima loptu i odmah iz okreta neumoljivo pogađa bliži kut iznenađenog Radića za svoj deseti pogodak u prvenstvu. Do kraja susreta domaćini koji su imali niz od šest pobjeda zaredom,  tražili su pogodak u pet minuta dugoj nadoknadi vremena, ali nisu stigli ozbiljnije ugroziti gol Mračaja. Vrlo bitan bod prorijeđenih Mračajevaca, koji su pokazali da su najbolji kad je najteže. Zadnju utakmicu jeseni igrači Mračaja igraju u nedjelju na Pojilu, a protivnik je Uskok.

Rezultati 12.kola: Tekstilac - GOŠK 0:0, Orkan - Mladost 3:1, Urania - Omladinac 1:3, Sloga - Jadran T 2:0, Uskok - Vinjani 3:0, Postira - OSK 1:4.

Ante Puljiz Bili kapetanski predvodio ekipu do važnog boda

nk-mracaj @ 09:19 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, studeni 20, 2014

JADRAN KS - MRAČAJ

Ostali parovi 12.kola: Sloga - Jadran T, Postira - OSK, Orkan - Mladost, Tekstilac - GOŠK, Urania - Omladinac, Uskok - Vinjani.

nk-mracaj @ 18:47 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, studeni 14, 2014

MRAČAJ - URANIA 1 : 2 ( 0 : 0 )

Mračaj: Jakić, Pandžić, Radić, A. Karoglan ( Vodanović 75'), A. Puljiz, Puljić, Biočić ( M. Karoglan 67'), Bitanga, Grizelj ( And. Puljiz 67'), M. Puljiz, A. Puljiz Bili.  Trener: Boženko Tolić

Strijelci: 0:1 Zvonimir Perković-Šantar 48'

1:1 Marko Pandžić 82'

1:2 Juraj Maretić 84'

Crveni karton: Marko Bitanga 55'

Nogometaši Mračaja doživjeli su drugi poraz u nizu. Urania je iskoristila naklonost sudaca, te upisala pobjedu s kojom su se približili vrhu tablice. Domaćima ostaje žal za propuštenim prilikama, te gorčina koju su izazvali ljudi u crnom. Oštetili su Mračaj za jedanaesterac u oba poluvremena. Ni pomoćnici nisu bili na nivou, te su i oni izazvali salve negodovanja svojim odlukama. Ali prije svega čestitke borbenim gostima na bodovima, kao i njihovim vjernim navijačima na gromoglasnoj podršci tokom cijele utakmice. 300 gledatelja vidjelo je dobar nogomet po teškom i dosta raskvašenom terenu. Gosti su bolje otvorili susret, te su imali dvije lijepe prilike, ali napadači su bili neprecizni. Mračaj nakon dvadesetak minuta uspostavlja ravnotežu, te stvara prigode, ali bez uspjeha. Najbolja je bila ona Ante Grizelja nakon dobrog dodavanja Ante Karoglana. Pokušao je udarcem s 16m Grizelj, iako je bio sam i mogao povući loptu prema golmanu. Bojan Tomić na vratima Uranije refleksno je nogom skinuo taj udarac. Imao je i Bili krasnu priliku odmah zatim, ali je  dugo oklijevao s udarcem, te su mu obrambeni igrači gostiju ušli u blok. Do poluvremena još je Biočić pao nakon udarca iz kuta. Lopta mu je išla točno na glavu i trenutak prije udarca, gosti ga sapliću, ali za suca Borisa Birčića nije bilo ništa sporno. U drugo poluvrijeme obe ekipe ulaze odlučne da osvoje sve bodove. Ante Puljiz Bili je krenuo sam na vratara Tomića nakon greške Tomaša, ali prvi pomoćnik Matej Pavić diže zastavicu označavajući zaleđe, iako ga nije bilo. Odmah zatim gosti dolaze do vodstva. Krasno su kontrom izbacili Vekića koji je prodro po krilu, te lijepo zavrnuo na vrh peterca. Tamo je najbrži Perković Šantar koji neumoljivo trese mrežu Jakića za veliko slavlje gostiju. Nakon toga, domaći ostaju bez Marka Bitange, koji zbog prigovora sucu dobija direktni crveni karton. Niti pet minuta potom Perković Šantar radi faul uz aut liniju pokraj drugog pomoćnog suca, Vrkića. Suci dosuđuju prekršaj za Mračaj, a Perković Šantar se obraća pomoćniku rječima: Jeb.... mater kakav je ovo faul! Nije bilo reakcije sudaca ovaj put, ni kazne za gostujućeg igrača, iako ga je morao isključiti zbog psovanja kao što je isključio domaćeg igrača. Bolje su zaigrali igrači Mračaja u tom periodu, ali ni lopta nije htjela u mrežu izvrsnog Tomića, koji se istakao sigurnim intervencijama. Imao je tada Bili izvrsnu priliku nakon udarca glavom, ali Tomić je bio odlično postavljen, te je lako ukrotio taj udarac. Gosti opasno prijete preko izvrsnog Anđela Vekića, ali istakao se i domaći vratar Jakić obranivši udarac iz blizine. Sporna situacija bila je i u 80.min nakon rušenja Biloga, ali bez reakcije suca Birčića. Ipak domaćini postižu pogodak nakon dobre akcije i razigravanja kada na 10m od gola ostaje sam Marko Pandžić, koji desnom nogom svladava nemoćnog Tomića. Odmah potom novi prodor Vekića i povratna lopta na 5m, na koju natrčaje Maretić i donosi gostima novo vodstvo. Pokušali su Mračajevci do kraja izjednačiti i bili su vrlo blizu tome, kada Vodanović šutira sa 7m, ali ravno u vratara Tomića. Duboko u sudačkoj nadoknadi Ante Puljiz ostaje sam na vrhu 16m, te prebacuje loptu preko golmana koji ga u klizećem startu ruši, ali ni ovaj put sudac Birčić nije vidio ništa sporno. Nakon završetka susreta veliko slavlje gostiju sa svojim vjernim navijačima Štakorima, a domaćima ostaju traume izazvane katastofalnim odlukama sudačke trojke, koja je sve svoje odluke danas donijela na štetu Mračaja. Sljedeće kolo Mračaj gostuje u Kaštel Sućurcu kod Jadrana, koji se izjednačio bodovno s Runovićanima. Novi je to derbi i biti će to izuzetno teška utakmica za oslabljene Mračajevce koji će igrati bez kartoniranih A. Puljiza, Bitange i Grizelja.

Rezultati 11.kola: OSK - Jadran T 1:0, Vinjani - Jadran KS 0:1, GOŠK - Orkan 2:1, Omladinac - Tekstilac 3:0, Mladost - Postira 2:0, Uskok - Sloga 2:2.

nk-mracaj @ 16:38 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
nedjelja, studeni 9, 2014

TEKSTILAC - MRAČAJ  2 : 1 ( 0 : 1 )

Mračaj: Jakić, Pandžić, Radić (Vodanović 75'), M. Karoglan, A. Puljiz, Puljić, Biočić, Bitanga ( M. Puljiz 62'), A. Karoglan, And. Puljiz (Grizelj 75'), A. Puljiz Bili.  Trener: Boženko Tolić

Strijelci: 0:1 Ante Puljiz Bili 37'

1:1 David Jurić 70'

2:1 David Jurić 86'

Nogometaši Mračaja doživjeli su prvi poraz u sezoni. Tekstilac sasvim zasluženo slavi tri velika boda. Iskoristili su indolentnost pojedinaca u ekipi Mračaja, te su ih kaznili u završnici susreta okrenuvši rezultat u svoju korist. A kako je počelo nitko nije očekivao onakav raspad sistema u igri Mračaja. Marko Bitanga u uvodnih desetak minuta dva puta je bio sam ispred Bilandžića, ali je oba puta slabo pucao, iako je imao vremena i puno bolje reagirati. 17-godišnji vratar domaćina u oba navrata je izašao kao pobjednik iz tih situacija. Pleli su gosti mrežu oko gola domaćina, ali bez prave prilike do 37min. Tada Marko Pandžić odlično probija desnu stranu te u suradnji s Biočićem dolazi do korner linije. Lijepo loptu centrira na 5m, a tamo je spreman Ante Puljiz Bili koji udarcem glavom matira vratara Bilandžića. Domaći bez prave prilike u prvom poluvremenu. Nakon odmora druga priča na terenu. Domaći kroz igru traže gol a gosti statični i neozbiljni, samo prate akcije Tekstilca. Tri su puta ozbiljno ugrozili gol Jakića, ali nije bilo preciznosti kod napadača. Mračaj je u tim trenucima izgledao loše na terenu, ali su ipak mogli podebljati vodstvo. Oteli su jednu loptu u domaćem šesnaestercu, ali Bili pogađa vratara domaćih umjesto gola. Na drugoj strani kardinalna pogreška Ivana Jakića donosi Tekstilcu izjednačenje. Neopasan ubačaj propušta kroz ruke, a to koristi iskusni Jurić i pogađa s 2m prazan gol. Do kraja utakmice obe ekipe su mogle do tri boda. Nakon jedne gužve u kaznenom prostoru Tekstilca, nečuvan je ostao Marijan Karoglan, čiji udarac s 10m prolazi pored gola Bilandžića. Domaći potpuno preokreću rezultat u 86.minuti. Lijepo su Mažurin i Šentija izigrali Vodanovića i M. Puljiza koji su sve to nezainteresitrano promatrali. Mažurin odigrava povratnu loptu na Davida Jurića, koji udarcem s 10m donosi pobjedu Tekstilcu. U ekipi Mračaja bilo je malo pojedinaca koji su zaslužili prolaznu ocjenu. Nije problem izgubiti utakmicu, ali način na koji su to jučer napravili Mračajevci boli. Ni trunke želje, volje i borbenosti nisu pokazali, a tako se ne može ostvariti pozitivan rezultat kod domaćina kojem gori pod nogama. Do kraja jeseni još su tri teške utakmice pred igračima Mračaja. Prva od njih je u nedjelju kada na Pojilo dolazi Urania.

Ostali rezultati 10.kola: Jadran KS - Uskok 4 : 0, Jadran T - Mladost 2 : 6, Orkan - Omladinac 4 : 1, Postira - GOŠK 2 : 1, Urania - Vinjani 3 : 1, Sloga - OSK 2 : 4.

nk-mracaj @ 07:51 |Komentiraj | Komentari: 12 | Prikaži komentare
petak, studeni 7, 2014

TEKSTILAC - MRAČAJ

Ostali parovi 10.kola: Sloga - OSK, Jadran T - Mladost, Postira - GOŠK, Orkan - Omladinac, Urania - Vinjani, Jadran KS - Uskok.

nk-mracaj @ 11:11 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, studeni 3, 2014

MRAČAJ - ORKAN  3 : 1 ( 1 : 0 )

Mračaj: Jakić, Pandžić, Radić, M. Karoglan, Puljić, A. Puljiz, Biočić ( Vodanović 90'), Grizelj ( Bitanga 68'), A. Karoglan ( M. Puljiz 65'), And. Puljiz, A. Puljiz Bili.  Trener: Boženko Tolić

Strijelci:1:0 Ante Puljiz Bili 30' ( 11m)

1:1 Ivan Puljić AG 59'

2:1 Ante Puljiz Bili 60'

3:1 Ivan Biočić 83'

Mračaj je novom pobjedom učvrstio vodeću poziciju na ljestvici. Sljedeće kolo nam donosi gostovanje u Sinju kod fenjeraša Tekstilca. Dobra je to prilika za još bodova na kontu plavih. Gosti iz Dugog Rata su dugo odolijevali napadima domaćina. Bili su dosta aktivni u igri, tako da se naši veznjaci nisu mnogo isticali. Još su gosti u 25.min zamalo poveli, kada je nakon prekida Ivan Biočić zatresao spojnicu svoga gola. Sreća za Mračaj u tim trenucima. Ali pet minuta zatim nakon par dobrih napada Mračaja, Baraban igra rukom u svojih 16m, a sudac Pavić dosuđuje kazneni udarac za domaće. Siguran s bijele točke je Bili, za vodstvo Mračaja. Do odmora još je Grizelj tukao s vrha peterca, ali je udarac ljevicom promašio vrata gostiju. Drugo poluvrijeme donijelo je dosta bolju igru Mračaja. Malo su se povezali redovi, pa je tako Biočić imao lijepu priliku, ali dobro je reagirao vratar gostiju Miljak. I onda gol gostiju. Prvo je nepotrebno Radić otezao s predajom lopte, pa je Jakić izišao do aut linije i izbio loptu van granica igrališta. A gosti uzimaju drugu loptu, te izvode aut kojeg bacaju u peterac Mračaja. Tamo se lopta odbila od Puljića, koji je bio u duelu s igračem Orkana, u gol Mračaja, za 1:1. Ali samo minutu potom novo vodstvo domaćih. Krasno je povukao Andrija Puljiz i podvalio loptu iza zadnje linije gostiju. Na loptu je naletio Ante Puljiz Bili i neumoljivo svladao vratara Miljka, za svoj šesti prvenstveni pogodak. Osvježio je tada momčad trener Tolić te su do kraja iskontrolirali događanja na terenu. Nije bilo prilika gostiju, a domaći nakon kornera potvrđuju pobjedu. Marko Bitanga oštro ubaciva,  a Ivan Biočić krasno leti i pogađa uz lijevu vratnicu nemoćnog vratara gostiju. Nastavlja seriju dobrih igara mladi Šaki. Do kraja utakmice nije bilo većih šansi. Na kraju potpuno zaslužena pobjeda Mračaja, za nastavak odlične serije igre i rezultata.

Ostali rezultati 9.kola: Vinjani - Tekstilac 2:0, GOŠK - Jadran T 1:0, Jadran KS - Sloga 6:2, Mladost - OSK 3:0, Uskok - Urania 0:3, Omladinac - Postira 2:1.