B Lešina            2                15                         -                    -        -

nk-mracaj @ 09:10 |Komentiraj | Komentari: 0

Mračaj: Jakić, Bago, Radić (od 81.min Lešina), Puljić, J. Puljiz, Bilić, Pinjuh (od 46.min Grizelj), Biočić, D.Puljiz (od 46.min Bogut), And. Puljiz, A. Puljiz Bili

2:2 Ivan Mikas 30'

3:2 Marijan Milas 36'

3:3 Ante Puljiz Bili  68'

4:3 Nino Žeravica 86'

Po teškom i blatnjavom terenu, domaćini su zasluženo porazili, danas neprepoznatljivu ekipu Mračaja. Pokazala je Sloga više htijenja i borbe za svaku loptu, i to im se vratilo pred kraj utakmice, kada su sretno postigli pobjednički pogodak.

Poveo je Mračaj već u 2.min slučajnim pogotkom Dome Puljiza, koji je pokušao centrirati s ruba 16m, ali lopta nošena vjetrom prevarila je loše postavljenog vratara Juričića, te je završila u mreži za rano vodstvo. Ali nakon samo pet minuta izjednačenje. Nenamjerno je Jurica Puljiz igrao rukom u padu, a sudac Zec svira penal, kojeg Marinović sigurno pretvara u 1:1. U 15.min opet veselje za 20-tak navijača Mračaja. Korner je izveo Andrija Puljiz. Lopta se u gužvi sretno odbila do Dome Puljiza, koji s 10m pogađa za vodstvo Mračaja. Niti ponovno vodstvo nije trgnulo goste, pa su domaći imali inicijativu sve do kraja poluvremena, što su iskoristili, te postigli dva pogotka. Prvo je u 30.min izjednačio Mikas.Nakon prekida, primio je neometan loptu na vrhu peterca, te prevario Radića i pogodio pod gredu Jakića. Potpuni preokret u 36.minuti. Loše postavljanje obrane Mračaja i sam se na šutu sa 16m našao Milas. Pucao je loše,ali lopta se odbija od Bage, te vara nemoćnog Jakića za vodstvo Sloge.

Odigrao je Mračaj dosta kvalitetnije drugo poluvrijeme, ali to nije bilo dovoljno niti za bod. Izjednačili su gosti na 3:3 u 68.min, kada Ante Puljiz Bili vara dvojicu čuvara, te s 10m prizemnim udarcem svladava vratara domaćih. Potpunu nadmoć u tim trenucima Mračajevci nisu iskoristili, iako su imali par prigoda. Najbolju priliku propustio je realizirati Ante Grizelj, kada je nakon duplog pasa s Lešinom, ostao sam na 10m, ali loše je pucao, te promašio gol. Odmah nakon toga, Sloga postiže pobjednički pogodak. Kontra domaćina, pokušaj centaršuta blokira Bago, ali se lopta nošena vjetrom odbija na gredu Jakića, te pada pred rezervu Žeravicu, koji s 2m postiže gol vrijedan tri boda. Ušao je tri minute prije pogotka za pobjedu.

Na ovoj utakmici se najbolnije osjetio izostanak najboljeg igrača Mračaja, Ante Puljiza, bez kojeg uža obrana Mračaja, ne djeluje ni približno sigurno i pouzdano. U cjelini su zakazale sve linije u ekipi Mračaja, koje nisu pronašle načina kako parirati borbenim domaćinima.

Ovim porazom Mračaj je ostao na trećem mjestu s 26 bodova. Stvorila se lijepa bodovna zaliha, tako da se u miru može pripremiti ekipa, koja će dostojno i s ponosom nositi dres, u 50-oj godišnjici osnutka voljenog nam Mračaja!

nk-mracaj @ 17:49 |Komentiraj | Komentari: 0