nk-mracaj @ 11:06 |Komentiraj | Komentari: 0

nk-mracaj @ 20:15 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, prosinac 5, 2015
Mračaj: Z. Jakić, A. Ždero (A. Puljiz 46'), A. Tonković, T. Vodanović, I. Puljić, M. Šuto, I. Biočić, A. Karoglan, M. Maršić (M. Karoglan 61'), M. Bitanga (M. Puljiz 66'), P. Biočić.

Strijelci: Ante Tonković 37', Ante Karoglan 41' (11m), Marko Bitanga 60' i Ante Puljiz 85' za Mračaj, a Ivan Slišković 22', Mario Šimić 51' (11m) i Branimir Bago 64' za Vinjane.
Crveni karton: Petar Biočić 30'
S tri pobjede u nizu Mračaj odlazi na zimsku pauzu! Odlična realizacija i iznimna borbenost dala je rezultata na današnjoj utakmici. Pobjeda je značajnija jer je izborena s igračem manje u dvije trećine utakmice i rezultatskog minusa u tim trenucima.
Nakon početnog ispitivanja snaga, Vinjani su poveli pogotkom Ivana Sliškovića. Kapetan gostiju lijepo je pogodio iz slobodnog udarca s 22m. Prebacio je živi zid i pogodio uz samu stativu nemoćnog Zvone Jakića. Nedugo zatim pocrvenio je Petar Biočić nakon udaranja Ivana Sliškovića. Dobio je Slišković žuti karton za prekršaj koji je iziritirao mladog Biočića za nepromišljenu reakciju i raniji odlazak put svlačionice. To kao da je trgnulo domaćine za još jači angažman. Ubrzo je to i urodilo plodom, kada u četiri minute preokreću rezultat u svoju korist. Prvo Ante Tonković iz gužve nakon kornera spretno reagira, te poravnava omjer. Nakon toga jedan udarac Ivana Biočića, igrač Vinjana zaustavlja rukom, a sudac Hrvoje Erceg svira prekršaj za kazneni udarac, kojeg Ante Karoglan sigurno zabija za vodstvo, s kojim se otišlo na odmor.
Otvoreno nadigravanje vidjeli smo i u nastavku. Gosti u 51.min dolaze do poravnanja nakon rušenja Lasića od strane vratara Jakića. Šimić je bio precizan s bijele točke. Igrala se 60.min kada Maršić sjajnom dubinskom loptom pronalazi Marka Bitangu, koji se sjurio i snalažljivo zabio, pored istrčalog Kalinića, za novo vodstvo. Četiri minute potom neopreznost na sredini terena i gosti u dva dodavanja dolaze u matnu situaciju, koju Bago rješava za novo izjednačenje.Tražili su Mračajevci pobjedu. Osvježio je trener Joko ekipu, te mu je to donijelo ravnotežu i novi pritisak iz kojeg se izrodio pobjednički pogodak. Igrala se 85.minuta kada se Ivan Biočić krasno sjurio s loptom, te nakon osvojene polovice terena, došavši na protivničkih 25m, gura loptu ulijevo za Marijana Karoglana koji majstorski pronalazi natrčalog Biloga,a ovaj na sebi svojstven način poentira, za ogromno slavlje na terenu i tribinama.Do kraja utakmice nije bilo više uzbuđenja, a nakon zadnjeg sučevog zvižduka ozarena lica domaćina i pjesma iz svlačionice govorila su sama za sebe.Sve pohvale treneru Joki koji je uspio disciplinirati ekipu, te od njih izvući igrački maksimum što je na kraju rezultiralo pozitivnom serijom. Nakon utakmice vrijedna Uprava kluba priuštila je igračima i simpatizerima mali domjenak za oproštaj od prvog djela prvenstva.
Ovom pobjedom Mračaj je definitivno pobjegao iz opasne zone te se bodovno približio ekipama iz sredine tablice. Slijedi zimska pauza, a prvenstvo se nastavlja 05.03.2016.

nk-mracaj @ 16:31 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, prosinac 1, 2015
Odgođena utakmica 8.kola 1.ŽNL Mračaj - Vinjani odigrati će se u subotu s početkom u 13h na runovićkom Pojilu.

Svoje utakmice još imaju odigrati: Omladinac - Orkan, GOŠK - Mladost, Glavice - Uskok.

Prvenstvene utakmice igrati će i mlađe kategorije NK Mračaj. Pioniri i kadeti će ugostiti Jadrana iz Tučepi. Utakmice se igraju u subotu na Pojilu s početkom u 9h i u 10:30h.

U-13 ekipa NK Mračaj u nedjelju u 9h, igra derbi kola u Makarskoj, protiv domaćeg Zmaja.

nk-mracaj @ 20:25 |Komentiraj | Komentari: 0
Mračaj: Z. Jakić, A. Ždero, A. Tonković ( S. Radić 72'), T. Vodanović, I. Puljić, M. Puljiz, I. Biočić, A. Karoglan, M. Maršić ( A. Puljiz 46'), M.Bitanga, P. Biočić ( M. Karoglan 46').
Strijelci: Ante Karoglan 6', Petar Biočić 10', Ivan Biočić 30', Marijan Karoglan 53', Marko Bitanga 66' i 70'.
Nakon važnog slavlja protiv Postira nogometaši Mračaja konačno su povezali dvije pobjede. Fenjeraš Glavice nisu imale nikakve šanse pored razigranih gostiju. Mračaj je poveo već u 6. minuti, nakon odlične akcije više igrača, lopta dolazi do Ivana Biočića. Šaki ulazi u kazneni prostor, te odigrava povratnu za natrčalog Antu Karoglana koji sa 18 metara puca i pogađa za rano vodstvo. Samo 4 minute kasnije već je 0:2. Opet je Ivan Biočić probio desni bok, te prebacio istrčalog vratara Matića, a lopta se od grede odbija u polje gdje mladi Petar Biočić puca, činilo se da lopta ide van okvira gola ali je nesretni Matić očajno reagirao te je uputio u mrežu. Šaki je bio nerješiva zagonetka za domaće igrače i nakon dva asista sam riješava utakmicu. Iskoristio je neopreznost domaće obrane i krade loptu pa potom mirno realizirao situaciju 1 na 1. U nastavku još 3 prekrasna gola gostiju. Na 4:0 povisio je Marijan Karoglan. Primio je loptu na lijevoj strani i lakoćom slomio čuvara, te sa nekih 15 metara pogodio suprotni kut nemoćnog Matića. Dobru igru naplatio je i Marko Bitanga sa dva krasna gola. Prvo nakon duplog pasa sa Bilim pogađa sa nekih desetak metara, a zadnji Markov gol je bio i najljepši na utakmici. Topovskim udarcem sa 20 metara para mrežu Glavica za konačan rezultat. Spomenimo još i promašeni kazneni udarac Biloga koji je sam srušen u situaciji kad je išao prema golu. Vratar domaćih Matić pročitao je kut koji je Bili odabrao i obranio udarac. Mračaj još ima jednu zaostalu utakmicu odigrati. Na Pojilo stižu Vinjani, a temin utakmice objaviti ćemo na našim stanicama.

Ostali rezultati 13.kola 1.ŽNL: Vinjani - Sloga 1:2, Mladost - Hvar 5:0, Jadran T - Omladinac 2:0, Uskok - Orkan 1:3, Postira Sardi - Urania 1:2, Jadran KS - GOŠK 3:1.

nk-mracaj @ 12:53 |Komentiraj | Komentari: 0