• 28
Blog - veljača 2011
ponedjeljak, veljača 28, 2011
                          DOŠK - MRAČAJ 1:0 ( 1:0 )

U posljednoj pripremnoj utakmici pred nastavak prvenstva Mračaj je gostovao u Drnišu kod tamošnjeg četvrtoligaša i ubilježio minimalan poraz. Na daleko gostovanje Mračaj je ponovo krenuo oslabljen a posebno se osjetio nedostatak napadačkog dvojca A. Puljiza i H. Jukića. Gosti nisu bili slabiji protivnik ali svi napadi bi završavali ispred domaćeg kaznenog prostora bez konkretne završnice. Do početka prvenstva ostalo je još sedam dana i nadamo se da će se bar jedan napadač oporaviti za važno gostovanje u Vrlici.

UPRAVA REAGIRALA, DOVEDENA JOŠ DVA IGRAČA

Zadnji dan prijelaznog roka, doslovno u zadnjim satima Mračaj je registrirao još dva igrača, i to ne bilo kakva. Antoni Bebić koji je dvije sezone igrao za Mračaj i koje se pokazao kao pravo pojačanje rado se odazvao pozivu iz Runovića. Drugi je igrač Dražen Čavar, napadač koji je prošao nogometnu školu prvoligaša Osijeka a zadnji klub mu je bio Omladinac iz Vranjica. Ova dva iskusna  i provjerena igrača igrača itekako će dobro doći ozljedama osakaćenoj momčadi Mračaja u ostvarenju konačnog cilja, plasmana u 4 HNL.

nk-mracaj @ 04:17 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
utorak, veljača 22, 2011
                             MRAČAJ - VINJANI 2:2 ( 0:1 )

Točno nakon tjedan dana Mračaj je svojim prijateljima iz Vinjana uzvratio gostoprimstvo. U obostrano dobroj utakmici završilo je sa miroljubivih 2:2, a golove za Mračaj postigli su Hrvoje Jukić i mladi Zvonimir Bitanga kojemu je ovo bio prvi nastup za seniorsku momčad. Loše vijesti dolaze jedna za drugom, već ozljeđenima A. Puljizu i J. Puljizu priključio se i Mate Jerković a ni koljeno H. Jukića ne izgleda baš najbolje nakon današnje utakmice. I dok bi kapetan Joko i ubojiti napadački  dvojac Giro i Bili trebali biti spremni za početak prvenstva za Matu Jerkovića je nažalost ova sezona završena. Tako je Mračaj ostao bez jednog od oslonaca momčadi čiji će se izostanak itekako osjetiti.

nk-mracaj @ 20:24 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
nedjelja, veljača 20, 2011
                           MRAČAJ - URANIA 1:3 ( 1:1 )

Ni brojni izostanci i ozljede ne mogu biti opravdanje za slabu igru koju je Mračaj prikazao protiv Uranije iz Baške Vode. Sve što vrijedi u ovoj utakmici je lijep pogodak Jukića a ostalo je za brzi zaborav. Prvo poluvrijeme se Mračaj nekako i držao a u drugom dijelu su gosti zagospodarili terenom i zasluženo slavili. Do početka prvenstva Mračaj će odigrati još dvije utakmice, prvu u utorak protiv Vinjana u Runoviću a drugu u nedjelju u Drnišu protiv DOŠK-a, nadamo se da će se momčad kompletirati bar za drugu utakmicu koja će biti svojevrsna generalna proba za nastavak prvenstva.

nk-mracaj @ 02:02 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
utorak, veljača 15, 2011
                                    VINJANI - MRAČAJ 2:1 (1:0)

U prijateljskoj utakmici u Vinjanima protiv istoimenog domaćina Mračaj je poražen 2:1 (strijelac Erkapić), bila je to kombinirana momčad juniora sa tek nekoliko iskusnijih igrača.  Lakše je nabrojiti tko je igrao nego tko je nedostajao, ako uzmemo primjerice utakmicu sa Cibalijom samo tri igrača iz prve postave  su danas igrala. I u takvom sastavu Mračaj je odigrao dobru utakmicu sa mnoštvo prilika za postizanje zgoditaka ali samo jednom realizacijom.  I domaći igrači su imali dosta prigoda a mladi Jakov Babić je u nekoliko navrata izvrsno reagirao obranivši čak i kazneni udarac. Iduću utakmicu Mračaj igra u subotu kada na Pojilu gostuje Urania iz Baške Vode.

Mračaj:  J. Babić, Vrcan, I. Puljić, Grabovac, A. Puljić, J. Puljiz, D. Puljiz, S. Biočić, M. Babić, Erkapić, G. Puljiz, još su igrali: A. Biočić, Jukić, M. Repušić, F. Repušić, Perić, Ljubičić. Trener: Boženko Tolić

nk-mracaj @ 21:09 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
nedjelja, veljača 13, 2011
                              CROATIA - MRAČAJ 1:1 ( 5:4 11 M )

Bitno oslabljeni Mračaj ispao  je iz Županijskog kupa tek nakon izvođenja jedanaesteraca protiv četvrtoligaša Croatie. Gosti su u utakmicu ušli bez četri bitna igrača ( J. Puljić, M. Jerković, M. Jukić, H. Jukić ) i pružili dobar otpor favoriziranom domaćinu. U prvom dijelu zanimljiva igra sa nekoliko prigoda i poluprigoda sa obije strane ali bez golova. Croatia je povela golom Karoglana nakon kornera a Ante Puljiz - Bili stvari je vratio na početak spretno reagiravši u domaćem šesnaestercu. Do kraja su obije momčadi mogle do pobijede, za Mračaj je veliku prigodu imao Biočić koji je sa 7-8 metara malo iskosa pucao preko gola. Domaći su mogli do slavlja u zadnjoj minuti iz kaznenog udarca ali je Zvone Jakić obranio udarac Marijana Karoglana. Sa 11 metara uspješniji su bili domaći igrači, a kod Mračaja su promašili J. Puljiz i S. Biočić. Loša vijest je  teža ozljeda Ante Puljiza koji je napustio igru desetak minuta prije kraja,  radi se o ozljedi mišića koja zahtjeva dužu pauzu a nadamo se da će se ovaj odlični napadač oporaviti do početka prvenstva. Kup natjecanje završili su i juniori koji su također poraženi u gostima kod Kamena, i za njih je kobna bila bijela točka. Nakon bolje igre i više prigoda te dvije pogođene grede susret je završio 2:2 a Kamen je bio spretniji u izvođenju jedanaesteraca. Nakon ispadanja iz kupa nastavljaju se pripreme za prvenstvo a ovaj tjedan planirane su dvije utakmice, u utorak je Mračaj gost Vinjana dok u subotu u Runović stiže Urania iz Baške Vode.

MRAČAJ: Jakić, Vrcan, Vodanović, I. Puljić, J. Puljiz, Grabovac, Tolić, D. Puljiz, G.Puljiz, Erkapić, A. Puljiz ( još su igrali:M. Babić, S. Biočić, I. Biočić) Trener: Boženko Tolić

nk-mracaj @ 20:37 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
nedjelja, veljača 6, 2011
                                          MRAČAJ - CIBALIA 2:5 ( 0:3 )

Veliki broj ljubitelja nogometa iz cijele Imotske Krajine kao i iz susjedne Hercegovine došao je pogledati prijateljski ogled domaćeg Mračaja i trećeplasirane momčadi HNL-a koju vodi bivši igrač Mračaja Stanko Mršić. U prvih dvadesetak minuta gledali smo ravnopravnu igru gdje su domaćini u svim segmentima nogometne igre parirali renomiranom gostu. U tom razdoblju Mračaj je bio i opasnija ekipa. Prvu veliku prigodu na utakmici propustio je Ante Puljiz kada je izašao oči u oči sa gostujućim vratarem Matkovićem koji je krajnjim naporom obranio njegov udarac, nedugo zatim udarac Luke Tolića završio je tik uz vratnicu. U tom razdoblju za goste je dva puta zaprijetio Kresinger. Cibalia je povela u 28 minuti kada je nakon munjevite kontre strijelac bio Prgomet. Priliku za poravnanje propustio je Tolić pucavši glavom nekoliko centimetara iznad grede. Do odmora su spremniji gost postigli još dva zgoditka a pogađali su  Jurić u 40 i Kresinger u 44 minuti. U drugom dijelu Trener Mršić uvodi kompletno novu postavu i ubrzo Terzić povećava prednost na 4:0. Ipak zadnjih pola sata budi se i Mračaj i u 60 minuti kapetan Joko Puljiz glavom pogađa vratnicu a odbijenu loptu Hrvoje Jukić šalje preko gola. Mračaj do gola dolazi u 73 minuti kada raspoloženi Ante Puljiz-Bili sam iznuđuje i realizira kazneneni udarac. Na 2:4 smanjio je mladi Grgo Puljiz efekto pogodivši suprotni kut nakon solo akcije a konačan rezultat postavlja Grgić minutu prije kraja. Domaći igrači mogu biti zadovoljni otporom koji su pružili vinkovačkom prvoligašu a gosti su prezadovoljni dočekom i prijemom pozvali Mračaj  na uzvratnu utakmicu u Vinkovce.

RUNOVIĆ: Igralište Pojilo. Gledatelja 500. Suci:Ante Jukić, Mario Repušić, Ivan Jukić ( svi Runović)

STRIJELCI: A. Puljiz i G. Puljiz za Mračaj a Prgomet, Jurić, Kresinger,  Terzić i Grgić za Cibaliju

MRAČAJ: Jakić, M. Jukić, Vodanović, Jerković, J. Puljiz, I Puljić, Tolić, D. Puljiz, H. Jukić, J. Puljić, A, Puljiz ( još su igrali:M. Babić, Vrcan, Grabovac, A. Puljić, G. Puljiz, M. Puljić, Biočić, J. Babić) Trener: Boženko Tolić

CIBALIA: Matković, Radotić, Čuljak, Bartolović, Parmaković, Tomić, Vitaić, Kresinger, Prgomet, Jurić, Lučić (još su igrali: Jozinović, Mašić, Duvnjak, Kvesić, Koledić, Župarić, Juriša, Šimunac, Marinčić, Božić, Grgić, Purić, Terzić) Trener: Stanko Mršić

nk-mracaj @ 21:42 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare