• 31
Blog - ožujak 2013
nedjelja, ožujak 24, 2013
                                    MRAČAJ - GLAVICE 4:0 ( 0:0 )

Teže nego rezultat sugerira stigao je Mračaj do nova tri boda protiv skromnih gostiju iz Glavica. Dobro popunjene tribine Pojila gledale su dva različita poluvremena. Mračaj je u utakmicu ušao mlako, bez žara i sa nekoliko igrača na pozicijama u kojima se baš ne snalaze, sve to rezultiralo je vrlo lošom igrom. Prvi su zaprijetili gosti pogodivši vratnicu u 3. minuti i to je bila jedina konkretna prijetnja za vratara Jakića sve do kraja utakmice. Kod domaćih izgledne šanse imali su Ante Puljiz-Brankić i Lešina ali više kao plod individualnih akcija a ne neke smišljene kombinacije. Ulaskom Mate Jerkovića i Marka Bitange stvari sjedaju na svoje mjesto. Mate je donio čvrstinu i duel igru te popunio veliku rupu u centralnom dijelu terena dok je Marko unio lucidnost i sa dva gola i dva asista bio junak utakmice. Mračaj je poveo u 58. minuti kada se desnom stranom sjurio Franjo Jukić usput nanizavši nekoliko suparničkih igrača a jedan od njih u klizećem startu loptu rukom povlači a sudac Mikulić bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Bitanga sigurno pogađa za veliko olakšanje tribina. U 72. minuti Bitanga odlično pronalazi Andriju Puljiza a ovaj volejem pogađa suprotni kut. U 75. minuti Bitanga lukavo glavom prebacuje neopreznog Labrovića a utakmicu zaključuje asistencijom za Antu Puljiza - Biloga u 85. minuti. Bio je to deseti gol prvog topnika Mračaja. Svakako treba spomenuti da je 1. 3. i 4. gol "zakuvao" danas nezaustavljivi Franjo Jukić koji je radio nered po desnoj strani a gosti ga nisu mogli ni prekršajem zaustaviti. Iduće kolo Mračaj gostuje u Tučepima a igra se na Uskrsni ponedjeljak.

Ostali rezultati: Urania-Croatia 2:0, OSK-GOŠK 0:0, Omladinac-Jadran 2:1, Orkan-Vinjani 0:0, Mladost-Trogir 3:1.

Mračaj: Jakić, Jukić, Bešlić, I. Puljić, A. Puljiz-Brankić, Bilić, Babić, And. Puljiz, Lešina, J. Puljić, A. Puljiz-Bili još su igrali Bitanga i Jerković.

Glavice: Labrović, Milanović, Jerkan, Dolić, Vuković, Gusić, Katić, J. Romac, Modrić, T. Romac, Jadrijević .

Igrač utakmice: Marko Bitanga

Crveni ga nisu mogli zaustaviti - Marko Bitanga......

nk-mracaj @ 17:01 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
nedjelja, ožujak 17, 2013
                                 POSTIRA-SARDI - MRAČAJ 1:1 ( 1:0 )

Nastavlja se serija pozitivnih rezultata Mračaja, u prvenstvu i kupu ovo je već sedma utakmica u nizu bez poraza. Na tradicionalno neugodnom gostovanju na Braču Mračaj je osvojio bod a dojam je da su gosti bili bliži pobjedi. Utakmicu bolje otvaraju gosti i stvaraju nekoliko prigoda a Boženko Lešina čak dva puta gađa okvir gola. U jeku bolje igre Mračaja u vodstvo dolaze domaći igrači, prva opasna situacija pred golom Jakića rezultirala je loptom u mreži. Već početkom nastavka nakon lijepe akcije Lešina konačno pogađa za zasluženo poravnanje. Nakon izjednačujućeg gola igra se malo razvodnila i dominacija Mračaja nije više bila tako izražena, ipak u samoj završnici uzbuđenja je bilo sa obje strane a gosti su propustili čak tri izgledne situacije za puni plijen. Na kraju svakome po bod i navijači Mračaja nebi trebali biti nezadovoljni jer rijetke su situacije kada je Mračaj donosio bodove iz Postira.

Ostali rezultati: Croatia-OSK 1:0, Vinjani-Mladost 1:1, Glavice-Omladinac 1:2, Trogir-Urania 1:2, Jadran-Orkan 0:0

nk-mracaj @ 16:52 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
nedjelja, ožujak 10, 2013
U 15. kolu 1. ŽNL Mračaj je bio slobodan a domaćini su bil izrazito efikasni, samo su Vinjani izborili bod u Baškoj Vodi.

MRAČAJ - RNK SPLIT 0:0 ( 4:5 11 M )

Samo malo sreće nedostajalo je igračima Mračaja da naprave najveći rezultat u povijesti kluba. Prvoligaš Split u kompletnom sastavu tek nakon lutrije penala plasirao se u naredno kolo kupa NSŽSD. Tragičar je bio Lešina koji je bio neprecizan u 5. seriji, gađajući visoko preko gola. Split je ozbiljno shvatio Mračaja i u Runoviće došao u najjačem sastavu, nedostajao je tek Ivica Križanac koji nema pravo nastupa u idućem kolu protiv Zagreba. Već u prvoj minuti velika šansa za domaće, mladi Mario Babić bježi gostujućoj obrani i ne koristi "oči u oči" sa Sunarom. Split je očekivano imao terensku inicijativu i veći posjed lopte ali osim jedne dobre šanse Parackog  koju je obranio odlični Zvone Jakić nije bilo većih uzbuđenja pred golom Mračaja. U nastavku je splasnio pritisak "crvenih" i domaća obrana na čelu sa izvrsnim Puljizom je bez problema otklanjala sve opasnosti. U 75. minuti Josip Puljić je sjajno potegao iz  slobodnog udarca a Sunara krajnjim naporom obranio. Posljednju prigodu za goste imao je Erceg ali je  glavom nakon kornera promašio okvir gola. U lutriji jedanesteraca više sreće su imali gosti i tako se sretno provukli i iduće kolo kupa.

Runović, igralište Pojilo, gledatelja 500. Sudac: Mario Repušić ( Runovići ), Mračaj-Split 0:0 ( 4:5 jedanesterci ). Strijelci J. Puljić, A. Puljiz, Bogut i Jukić za Mračaj, Obilinović, Baraban, Hrgović, Vitaić, Erceg za Split.

Igrač utakmice:  Ante Puljiz ( Mračaj )

Mračaj: Jakić, Jukić, Bešlić, I. Puljić, A. Puljiz-Brankić, Bogut, Babić, And. Puljiz, Lešina, J. Puljić, A. Puljiz-Bili, još su igrali Kukić, Bilić, G. Puljiz. Trener: Damir Ramljak

RNK Split: Sunara, Radotić, Radeljić, Vidić, Hrgović, Paracki, Vitaić, Zeba, Rebić, Belle, Vojnović, još su igrali Obilinović, Erceg, Baraban. Trener: Zoran Vulić

Franjo Jukić je odlično ukrotio bivšeg suigrača  Antu Rebića...

nedjelja, ožujak 3, 2013
                                 MRAČAJ - OMLADINAC 2:0 ( 0:0 )

Na otvaranju proljetnog dijela prvenstva nogometaši Mračaja upisali su   pobjedu protiv čvrstih i dobro organiziranih gostiju iz Vranjica. To je već četvrta pobjeda u nizu kojom se Mračaj vinuo u sam vrh tablice. Prvi su zaprijetili gosti ali je Jakić paradom skinuo efektan pokušaj škarica. Mračaj je teško dolazio do prilika i do 40 minute samo je Lešina jednom zaprijetio iz prekida. U već spomenutoj 40 minuti dvije velike prigode za domaće, prvo je u izglednoj situaciji loše reagirao Biočić a samo minutu kasnije Bitanga je prebacio istrčalog Pericu ali i gostujuća vrata. Ulaskom Boguta i Bilića u nastavku domaći igrači ipak postaju malo konkretniji i počinju više prijetiti. Vodstvo domaćinu donio je Ante Puljiz-Bili koji se u velikoj gužvi nakon udarca iz kuta najbolje snašao i pogodio za veliko olakšanje dobro popunjenih tribina. Nedugo nakon gola Bili je zamalo postao tragičar kada je Josip Puljić opet nakon prekida savladao Pericu a Bili nepotrebno sa gol crte zakucao loptu usput se aktiviravši iz zaleđa. Utakmica je riješena u zadnjim sekundama kada je odlični Ivan Bilić primio loptu u napadu i bez problema se riješio gostujućeg stopera te pogodio za konačnih 2:0.

Ostali rezultati: Trogir-Gošk 1:1, Glavice:Mladost 1:2, Vinjani:OSK 2:1, Postira:Orkan 3:0, Jadran:Urania 1:1, Croatia slobodna.

Mračaj: Jakić, Jukić, Bešlić, I. Puljić, A. Puljiz-Brankić, Lešina, Biočić, And. Puljiz, J. Puljić, Bitanga, A. Puljiz-Bili još su igrali Bogut, Bilić, Kukić. Trener: Damir Ramljak.

U SRIJEDU STIŽE RNK SPLIT

Utakmica drugog kola kupa NSŽSD između Mračaja i Splita odigrat će se u srijedu na Pojilu sa početkom u 15:00 sati. Povijesni je to susret za Runovićane i nadamo se da će pred domaćim navijačima Mračaj pružiti dobar otpor favoriziranom prvoligašu iz Splita.