Blog - travanj 2010
utorak, travanj 27, 2010

Raspucani Giro slomio Supetrane

MRAČAJ - JADRAN SUPETAR 2:0

Treću pobjedu zaredom upisali su nogometaši Mračaja, ovaj put na Pojilu je gostovao neugodni Jadran koji je na otvaranju proljetnog dijela neporažen napustio Runoviće. I danas su gosti bolje otvorili utakmicu i u prvom dijelu tri puta neugodno zaprijetili ali bez postignutog gola.

Igra Mračaja nije ni postojala, rastrgano bez trke i duela i tek jedna šansa i nekoliko polušansi. U nastavku kao da je neka druga momčad izašla na teren, čvrsta i povezana igra urodila je plodom na samom otvaranju kad je danas odlični Grgo Puljiz centrirao a Hrvoje Jukić primio loptu i iako je bio okružen dvojicom protivnika uspio pogoditi bliži kut gostujućih vrata. Nakon toga još nekoliko dobrih prigoda domaćina ali bez realizacije. I onda u 75 minuti nakon greške gostujuće obrane Giro izlazi sam na vratara i lako ga vara za konačnih 2:0. Bio je to njegov šesti gol u tri utakmice. Sljedeću utakmicu Mračaj igra kao gost u Čaporicama protiv istoimenog domaćina.

Ostali susreti: Omladinac-Vrlika 4:0, Jadran T-Čaporice 4:0, Tekstilac-Poljičanin 2:1
Mračaj: Jakić, G. Puljiz, Vrcan, M. Jukić, J. Puljiz, I. Puljić, Škegro , J. Puljić, A. Puljiz, Paradžik, H. Jukić, još su igrali: Biočić, L. Puljić, Marijanović

nk-mracaj @ 04:15 |Komentiraj | Komentari: 0
Mračaj drugi !! Giro i Bili opet zabili..
ČAPORICE - MRAČAJ 0:2 (0:0)

Puno teže nego prošli put nogometaši Mračaja savladali su Čaporice. Bila je to četvrta pobjeda u nizu sa kojom je Mračaj izbio na toliko željeno drugo mjesto. U rastrganoj i nepovezanoj igri u prvom dijelu Mračaj je propustio tri velike prigode. Najprije je domaći vratar efektno obranio udarac glavom H. Jukića nedugo zatim Ivan Puljić pogađa gredu iz izgledne situacije da bi u posljednjim sekundama prvog dijela okvir gola pogodio ponovo H. Jukić.
U treći krug prvenstva nogometaši Mračaja ulaze sa treće pozicije koja im je donijela dobar raspored. U sedam preostalih kola Mračaj će četri puta biti domaćin a tri puta se ide na gostovanje. U prvoj utakmici na Pojilo stiže neugodni Jadran iz Supetra kojeg Mračaj nije uspio savladati na otvaranju proljetne sezone i koji je prošli vikend iznenadio Omladinca nanijevši mu prvi poraz.

Nadamo se da će ovaj put biti više sreće i da će Mračaj ubilježiti tri boda toliko potrebna u borbi za željeno drugo mjesto.
nk-mracaj @ 03:39 |Komentiraj | Komentari: 0

Uvjerljivo protiv Vrlike

MRAČAJ - VRLIKA 4:1 ( 1:0 )

Svoje prvo gostovanje u Runoviću nogometaši Vrlike pamtit će po uvjerljivom porazu. Kvalitetniji domaći igrači od samog početka su napadali na gostujuća vrata, a velike prigode propustili su H. Jukić, Paradžik, Vrcan i G. Puljiz. Dominacija Mračajevih igrača ipak je urodila plodom pred sam kraj poluvremena kada je Hrvoje Jukić prekrasnim pogotkom načeo goste. U drugom dijelu nastavljaju se promašiji dok su gosti gotovo bezopasni po Jakićev gol.

Za mirnu završnicu pobrinuo se igrač utakmice Giro svojim drugim golom, ovaj put glavom na ubačaj Paradžika. U samoj završnici Ante Puljiz je realizirao najstrožu kaznu koju je sam izborio a četvrti gol postigao je Škegro nakon solo akcije. Gosti su spasili čast gotovo u zadnjim sekundama utakmice zabivši za 4:1. Ovom pobjedom Mračaj je se probio na treće mjesto sa kojeg ulazi u doigravanje. Ostali rezultati: Jadran S - Omladinac 2:1 (prvi poraz Omladinca), Tekstilac - Čaporice 1:0

Mračaj: Jakić, G. Puljiz, Vrcan, M. Jukić, J. Puljiz, I.Puljić, Škegro, Paradžik, A.Puljiz, J. Puljić, H. Jukić Još su igrali: Biočić, L. Puljić, Kujundžić, Lešina

nk-mracaj @ 03:38 |Komentiraj | Komentari: 0

Opet bez golova protiv lidera prvenstva..

MRAČAJ - OMLADINAC 0:0

I drugu utakmicu zaredom na svom Pojilu nogometaši Mračaja odigrali su bez golova. Ovaj put gost je bio vodeći i još neporaženi Omladinac iz Vranjica. Domaći su bolje otvorili utakmicu i stvorili nekoliko prigoda od kojih najbolju nije iskoristio Ante Kujundžić. Gosti gotovo da nisu zaprijetili Zvonimiru Jakiću u prvih 45 minuta. U drugom dijelu rastrgana igra u kojoj gosti imaju laganu inicijativu iz koje imaju jednu pravu prigodu kada je njihov napadač sam pred Jakićem ali pokušaj loba završio je preko gola.

Mogao je Mračaj doći i do sva tri boda i to u posljednim sekundama susreta kada se Škegro našao sam na drugoj vratnici ali sa samo nekoliko metara nije uspio ugurati loptu u gol. Podjela bodova je ipak najrealniji ishod ove zanimljive utakmice. Iduće nedjelje Mračaj je gost Čaporica. Ostali susreti: Poljičanin-Jadran S 1:1, Jadran T- Vrlika 2:1, slobodni Tekstilac i Čaporice

Mračaj: Jakić, G.Puljiz, Vrcan, M.Jukić, J.Puljiz, I.Puljić, Tucak, J.Puljić, A. Puljiz, Paradžik, Kujundžić. Još su igrali: Škegro i H. Jukić

nk-mracaj @ 03:37 |Komentiraj | Komentari: 0
Napokon pobjeda.. ČAPORICE-MRAČAJ 1:6 ( 0:3)

Nakon dva susreta bez golova konačno je procurilo i Mračajevim napadačima, rezultat toga je visoka i potpuno zaslužena pobjeda protiv Čaporica. Igrači se nisu praktički ni dobro zagrijali a već je bilo 3:0 za goste. Seriju je otvorio Hrvoje Jukić prekrasnim golom na asistenciju Paradžika, ubrzo zatim Mate Jukić je precizan iz blizine nakon dobrog ubačaja Josipa Puljića, da bili Ante Puljiz -Bili ubrzo riješio sve dvojbe oko pobjednika susreta na izvrsnu asistenciju H. Jukića. U drugom dijelu domaćin brzim golom vraća nadu ali razigrani H. Jukić još jednom izvaredno reagira i pogađa glavom za nedostižnih 4:1.
Pročitaj kompletan post

Mračaj-Hajduk...

Pred 1200 gledatelja Hajduk je pobijedio Mračaj sa 9-0. Tri gola djelo su Mladena Bartolovića, dva su zabili Jertec i Surać, a po jedan Jonjić i Aračić

Nakon pune 23 godine Hajduk je ispunio runovićko Pojilo. Sportski direktor Hajduka Ivan Buljan koji je ponikao ovdje, na ovome terenu, ispunio je obećanje i upriličio proslavu 45. obljetnice Mračaja. Prava je šteta što je kiša cijelo prvo poluvrijeme padala, a ipak se skupilo čak 1200 gledatelja, što runovićko Pojilo odavno ne pamti. Da je bilo lijepo vrijeme, sigurno bi gledatelja bilo i više.igra<br />
ili vatrogasac
Josip Puljiz u borbi sa dimnom

Utakmica je bila vrlo korektna, a “špinu” je u 25. minuti otvorio Surać kada je nakon jednog odbijanca loptu pospremio iza leđa Jakića. Tri minute poslije na 2:0 povisio je Bartolović. U 35. minuti poslije solo akcije Jertec postiže vodstvo Hajduka od 3:0. Igrala se 41. minuta, u kaznenom prostoru domaćina srušen je kapetan Andrić, a siguran realizator sa 11 metara bio je Jertec. U 44. minuti Bartolović je sa 16 metara pogodio donji lijevi kut Jakićeva gola. Prije zadnjeg zvižduka suca Repušića u prvom poluvremenu Aračić zakucava loptu i skida paučinu iz desnih rašlji Jakićeva gola.
U nastavku je kiša prestala, a trener Miše promijenio je pet igrača. Hajduk je malo stao, no od 63. do 88. minute ipak je postigao tri pogotka. Kod sva tri asistent je bio vrlo dobri Marin Tomasov. U 78. minuti slobodan udarac Erkapića odsjeo je na gredi, odbijenu loptu tuče Kovač, a Radošević odlično brani.

parad~ik i strini u skoku
Ante Paradžik i Ivan Strinić u duelu

Mračaj - Hajduk 0:9
RUNOVIĆ Igralište Pojilo. Gledatelja 1200. Sudac: Mario Repušić. Pomoćnici: Ante Jukić i Ivan Jukić (svi Runović).
STRIJELCI: 0:1 - Surać (25), 0:2 - Bartolović (28), 0:3 - Jertec (35), 0:4 - Jertec (41 - 11 m), 0:5 - Bartolović (44), 0:6 - Aračić (45), 0:7 - Surać (63), 0:8 - Jonjić (75), 0:9 - Bartolović (88).
MRAČAJ: Jakić (od 86. Babić), M. Jukić (od 80. Repušić), Rogić (od 46. Galić), I. Puljić (od 76. H. Tucak), J. Puljiz, A. Puljić (od 46. Kujundžić), Paradžik, Kovač, H. Jukić (od 75. I. Tucak), A. Puljiz (od 46. Ljubičić), Erkapić.
TRENER: Ivan Biočić.
HAJDUK: Tomić (od 46. Radošević), Živković, Strinić, Aračić, J. Buljat (od 46. Jonjić), M. Buljat (od 46. Tomasov), Skoko (od 46. Rosso), Andrić (od 46. Linić), Jertec, Surać, Bartolović.
TRENER: Ante Miše.

mraÄ?aj-hajduk
Nije gol...
nk-mracaj @ 03:34 |Komentiraj | Komentari: 0
19.12.2009  je u prepunom Domu kulture u Runoviću predstavljena dugo očekivana knjiga "NK MRAČAJ VELIKI KLUB IZ MALOG MISTA". Ni velika hladnoća ( živa se u termometru spustila do -7) nije spriječila veliki broj Runovićana i njihovih gostiju da prisustvuju ovom svečanom događaju. Monografija je plod višemjesečnog truda ljudi iz uprave kluba i općine Runović koji su marljivo prikupljali podatke da bi ih autor Jurica Gizdić pretvorio u ovo što sada imamo. Lijepo je bilo vidjeti Mračajeve igrače iz svih generacija kako pozorno slušaju o bogatoj povijesti svoga kluba koja eto od danas ima i pisani trag. Knjiga je tiskana u tisuću primjeraka i nadamo se da će biti dostupna svima koji večeras iz bilo kojeg razloga nisu mogli biti prisutni a željeli su to. Koliko je bogata Mračajeva povijest možda najbolje govori podatak da su u njemu potekla tri kapetana reprezentacije (Buljan, Gudelj, Boban) kao i mnoštvo prvoligaških igrača. O ovome kao i o mnoštvu drugih stvari čitajte u samoj knjizi...

Svečano predstavljanje..

Autor knjige Jurica Gizdić

Vinko Ljubičić, Ivan Gudelj i Branko Jakić pozorno slušaju

Novinar Slobodne Dalmacije Mijo Grabovac je predstavio knjigu

Iko Buljan je nastupio u prvoj Mračajevoj utakmici

Predsjednik Ivan Bitanga prima darove od susjeda iz Zmijavaca

Marko Lubina je obavio veliki dio posla..
nk-mracaj @ 03:33 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, travanj 26, 2010

Mlađi pioniri NK Mračaj sezona 2013/2014.

1.kolo     CROATIA - MRAČAJ  ( 2 : 2 MP,  0 : 0 P )

Strijelci za MP: Marin Vodanović i Duje Ždero.

2.kolo    MRAČAJ - JADRAN T  ( 1 : 0 MP,  4 : 0 P )

Strijelac za MP: Ivan Glavota

Strijelci za P: Petar Babić, Ivan Lubina, Ivan Kuštra i Mihovil Jukić

3.kolo    MLADOST - MRAČAJ  ( 8 : 1 MP,  0 : 3 P )

Strijelci za P: Petar Kuštra 2, Mihovil Jukić

4.kolo   HRVACE - MRAČAJ   ( 1 : 0 MP,  4 : 2 P )

Strijelci za P: Petar Kuštra i Ivan Kuštra

5.kolo   MRAČAJ - KAMEN   ( 1 : 0 MP,  4 : 0 P )

Strijelci za P: Mihovil Jukić 2, Ante Ljubičić i Ivan Kuštra

6.kolo   VINJANI - MRAČAJ   ( 0 : 3 MP,   0 : 6 P )

Strijelci za MP: Petar Puljiz, Ivan Beževan i Ivan Glavota

Strijelci za P: Mihovil Jukić 4, Ivan Lubina i Petar Lubina

7.kolo   MRAČAJ - ZAGORA PD   ( 15 : 0  P )

Strijelci: Mihovil Jukić 7, Petar Kuštra 4, Ivan Kuštra 3 i Ivan Lubina

Zagora PD nema kategoriju mlađi pioniri

8.kolo   TEKSTILAC - MRAČAJ    ( 2 : 0 MP,  1 : 2 P )

Strijelci za P: Marko Škoro i Ivan Lubina

9.kolo  MRAČAJ - VRLIKA   (  1 : 2  P )

Strijelac za P: Mihovil Jukić

Vrlika nema kategoriju mlađi pioniri

10.kolo  BRNAZE - MRAČAJ   (  4 : 6  P  )

Strijelci za P: Mihovil Jukić 2, Ante Ljubičić, Karlo Babić, Ivan Kuštra i Ivan Lubina

Brnaze nema kategoriju mlađi pioniri

11.kolo  MRAČAJ - URANIA  ( 3 : 3 MP,  7 : 0 P )

Strijelci za MP: Ivan Glavota 2 i Ivan Beževan

Strijelci za P: Karlo Babić 3, Mihovil Jukić 2, Ivan Kuštra i Petar Kuštra

12.kolo  MRAČAJ - CROATIA  ( 2 : 4 MP,  6 : 0 P )

Strijelac za MP: Ivan Beževan 2

Strijelci za P: Mario Jakić, Ivan Kuštra, Mihovil Jukić, Ante Ljubičić, Ante Jakić i Marko Škoro

13.kolo  JADRAN T - MRAČAJ   ( 0 : 1 MP,   0 : 5 P )

Strijelci za P: Mihovil Jukić 3, Ivan Kuštra i Marko Škoro

14.kolo  MRAČAJ - MLADOST   ( 0 : 2 MP,  3 : 1 P )

Strijelci za P: Mario Jakić, Karlo Babić i Ivan Kuštra

15.kolo  MRAČAJ - HRVACE   ( 3 : 0 MP,  13 : 0 P )

Strijelci za MP: Josip Ždero 2 i Ivan Glavota

Strijelci za P: Mihovil Jukić 4, Marko Škoro 2, Petar Kuštra 2, Karlo Babić, Ivan Kuštra, Ante Ljubičić, Ivan Lubina i Petar Lubina

16.kolo  KAMEN - MRAČAJ  ( 2 : 0 MP,  0 : 2 P )

Strijelci za P: Petar Babić i Mihovil Jukić

17.kolo  MRAČAJ - VINJANI  ( 6 : 0 MP,  4 : 0 P )

Strijelci za MP: Ivan Beževan 2, Duje Ždero 2, Ivan Glavota i Ante Lubina

Strijelci za P: Mihovil Jukić 3 i Petar Kuštra

18.kolo  ZAGORA PD - MRAČAJ  ( 1 : 8 P )

Strijelci: Petar Kuštra 2, Ivan Kuštra 2, Ivan Lubina, Mario Jakić, Luka Bilić i Mihovil Jukić

19.kolo  MRAČAJ - TEKSTILAC  ( 1 : 0 MP,  3 : 0 P )

Strijelac MP: Ivan Beževan

Strijelci za P: Ivan Lubina, Marko Škoro i Mihovil Jukić

20.kolo  VRLIKA - MRAČAJ  ( 3 : 0 P )

21.kolo  MRAČAJ - BRNAZE  ( 3 : 0 b.b P )

22.kolo  URANIA - MRAČAJ  ( 1 : 1 MP, 0 : 7 P )

Strijelac za MP: Duje Ždero

Strijelci za P: Mihovil Jukić 3, Petar Kuštra 2, Ivan Kuštra i Ante Jakić

Prvi sastav pionira NK Mračaj u Vinjanima 19.10.2013.

nk-mracaj @ 22:45 |Komentiraj | Komentari: 5 | Prikaži komentare

Nogometni klub Mračaj Runovići osnovan je1964 godine, kao prvi klub na prostoru tadašnje Imotske općine. Prvu službenu utakmicu odigrao je u Runoviću protiv Tekstilca iz Sinja,i pobijedio rezultatom 3:1, a kao prvi strijelac u povijest je ušao Marko Bitanga-Buđin. U svojoj bogatoj povijesti ovaj klub je stvorio nekoliko igrača koji imaju svoje mjesto i u svjetskoj povijesti nogometa. Ovdje su ponikli velikani: Ivan-Iko Buljan, Ivan Gudelj, Stanko Mršić, Branko Tucak ... A kao najveći od svih legendarni kapetan "vatrenih" i dugogodišnji igrač velikog Milana Zvonimir Boban.
Danas se Mračaj natječe u 5 kategorija, i to Limači, Mlađi pioniri, Pioniri, Kadeti te Seniori. Klub ima oko 100 registriranih igrača koji su uglavnom iz Runovića. Natječe se u Županijskoj ligi, a već od iduće sezone, nadamo se u 4 HNL.