« » tra 2011
Blog - travanj 2011
subota, travanj 30, 2011

MRAČAJ - JADRAN  5:0 ( 4:0 )

Samo devet minuta trebalo je nogometašima Mračaja da slome otpor gostiju sa otoka Brača. Već u drugoj minuti nakon odličnog prodora Josipa Puljića najbolji Mračajev strijelac Hrvoje Jukić glavom uz pomoć vratnice pogađa mrežu. U devetoj minuti već je 2:0, ponovo je veliki dio posla obavio Josip Puljić-Koka prevarivši čak tri gostujuća igrača i asistiravši Luki Toliću koji iz drugog pokušaja pogađa za 2:0. Da je veliki strijelac Hrvoje Jukić dokazao je u 28. minuti kada leđima okrenut golu okružen dvojicom čuvara  iz voleja postiže rijetko viđen gol. Do kraja poluvremena još je jednom Giro pogodio, ovaj put  glavom nakon prekida za visokih 4:0. Bilo je to najbolje poluvrijeme Mračaja ove sezone, igralo se brzo i tečno sa stalnim prijetnjama gostujućem vrataru. U drugom dijelu Mračaj je očekivano ubacio u brzinu niže mirno kontrolirajući već dobivenu utakmicu. Da ne prođe bez golova pobrinuo se Ante Puljiz-Bili pogodivši atraktivno petom za okruglih 5:0. Bilo je to ugodno popodne za dvjestotinjak gledatelja na Pojilu, teren i vrijeme idealni za igru, a raspjevana Lamarida ponovo je uz pomoć bubnjeva i pirotehnike stvorila ugođaj kakav se rijetko viđa u ovom rangu natjecanja. U takvim uvjetima igrači su dali sve od sebe i sa pet golova i tri nova boda  odužili se najvjernijim navijačima i za još jedan korak se približili dugo očekivanom naslovu prvaka.

TEKSTILAC - TROGIR 1912 1:1. Remijem u Sinju najsretniji Mračaj !

U derbiju kola igranom u Sinju Tekstilac i Trogir 1912 podijelili su bodove, ovim rezultatom najsretniji je Mračaj koji je pratiteljima pobjegao za još dva boda i sasvim blizu je i matematičkoj potvrdi naslova. Rezultati: Tekstilac - Trogir 1912 1:1, Trogir - Poljičanin 0:1, Čaporice - Hvar 1:1, Vrlika slobodna.

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić - Vrcan, Grabovac, J. Puljiz, Vodanović - M. Jukić, Tolić, J. Puljić,  Bitanga - H.Jukić, A. Puljiz, još su igrali I.Biočić, Babić, S. Biočić, A. Puljić  Trener: Boženko Tolić

Photobucket

Organizator igre Mračaja - Josip Puljić - Koka

nk-mracaj @ 18:40 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
četvrtak, travanj 28, 2011
Prekinut je dugi niz od 13 utakmica bez poraza nogometaša Mračaja koji su u Trogiru pali "bez ispaljenog metka". Nije taj poraz nanio toliko štete jer je prednost velikih 5 bodova nad Tekstilcom i Trogirom 1912 s tim da Trogir ima utakmicu više. Ipak svaki poraz boli i nadamo se da je to bio samo loš dan igrača Bože Tolića. Priliku za popravni Mračaj će imati u subotu kada na Pojilo stiže Jadran iz Supetra, svaka čast gostima ali sve osim tri boda bilo bi ravno čudu. Nedostajat će kartonirani Ivan Puljić te Bebić i Čavar koji imaju obaveza za MNK Vrgorac ali se u konkurenciju za sastav vraćaju Joko Puljiz i Vrcan dok se očekuje i nastup Marka Bitange od prve minute. Očekuje se i snažna podrška Lamaride koja će sigurno domaćim igračima olakšat put do bodova. Od ostalih susreta izdvojit ćemo derbi kola u Sinju gdje se u borbi za drugo mjesto sastaju Tekstilac i Trogir 1912.

TROGIR 1912 - MRAČAJ 3:0 ( 3:0 )

Gotova je serija nepobjedivosti igrača Mračaja koja je trajala punih šest mjeseci. Točnije dalekog  trećeg listopada 2010 Mračaj je u Sinju sa 2:1 izgubio od Tekstilca i od tada pa do danas u 13 prvenstvenih susreta Mračaj je čak 12 puta izlazio kao pobjednik i jednom remizirao. Od tri poraza Mračaja čak dva su od momčadi Trogira 1912, oba puta po 3:0. Da danas neće na dobro izać dalo se naslutiti i prije nego su momčadi istrčale na teren, naime zbog kvara autobusa utakmica je počela sa pola sata zakašnjenja. Na samom otvaranju utakmice  ravnopravna igra bez izrazitih šansi uz poništen gol A. Puljizu zbog zaleđa.  I onda sredinom poluvremena iz prestrogo dosuđenog kaznenog udarca domaći su poveli da bi tada uslijedio totalni raspad Mračaja i za samo nekoliko minuta bilo je velikih 3:0. Do kraja se je nešto pokušavalo ali osim nervoze i kartona ništa Mračajevim igračima nije polazilo za nogom. Bio je to jedan od onih dana kad jednostavno ništa nije išlo a jedina svijetla točka je Lamarida koja je i ovu utakmicu bodrila svoje igrače i koja nije prestala sa navijanjem svih devedeset minuta. Nije ovaj poraz shvaćen tragično ali nek bar posluži kao upozorenje da bez pravog pristupa i ovako velika prednost neće biti dovoljna za toliko čekani naslov prvaka. Ostali rezultati: Jadran S - Trogir 4:0, Poljičanin-Čaporice 2:1, Hvar-Vrlika 4:0, slobodan Tekstilac.

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić - M.Jukić, I. Puljić, Grabovac, Vodanović - Bebić, Tolić, J. Puljić,  I. Biočić- H.Jukić, A. Puljiz, još su igrali Čavar, Babić, Bitanga, A. Puljić  Trener: Boženko Tolić

nk-mracaj @ 21:23 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
četvrtak, travanj 21, 2011
Nakon velike pobjede protiv izravnog konkurenta za naslov Mračaja ove subote čeka još jedna teška utakmica a protivnik je trećeplasirani Trogir 1912. Činjenica da je Mračaj najveći poraz ove sezone doživio baš protiv subotnjeg domaćina kao i informacija da se Trogirani još nisu oprostili od naslova prvaka poziva na oprez. Ipak prednost je ogromnih 8 bodova i utakmica manje i jasno je da runovićani drže sve u svojim rukama. Kako god bilo Mračaj na ovu utakmicu ide rasterećeno jer je Tekstilac slobodan i prednost se može samo povećati ili ostati ista. Ni ova utakmice neće proći bez Lamaride koja je najavila bučnu podršku kako u ovoj tako i u svim preostalim utakmicama do kraja.

MRAČAJ - TEKSTILAC 2:0 ( 1:0 )

Nogomet  se na velika vrata vratio u Runoviće, prepune tribine, transparenti, baklje, navijanje svih devedeset minuta, uglavnom slika koja godinama nije viđena na Pojilu. Razlog tome su dobre igre i rezultati Mračaja ove sezone. Derbi kola nije počeo kako su zamišljali domaći igrači i navijači, nervozna i rastrgana igra na otvaranju unijela je dosta nervoze a i gosti su se predstavili kao odlična ekipa, sigurno najbolja koja je ove godine gostovala u Runoviću. Malo opravdanje domaćim igračima može biti veliki ulog u ovoj utakmici kao i činjenica da je od prošle utakmice prošlo čak dvadeset  dana. U prvom dijelu uglavnom je to bila tvrda utakmica bez izrazitih prigoda za zgoditak sa obije strane. I onda u četrdesetoj minuti Lamarida je zapalila prve baklje, Kiki Vodanović je ubacio u gostujući kazneni prostor, Ante Puljiz je brži od svog čuvara te loptu vraća na peterac a tamo je Hrvoje Jukić glavom posprema za erupciju oduševljenja na Pojilu. Bio je to Girin dvadeseti gol u prvenstvu. Postignuti gol kao da je otpustio ručnu kočnicu domaćim igračima i igra je postala brža i povezanija. U drugom dijelu gosti su pokušali preskakanjem igre ali je domaća obrana sve to riješavala bez većih  problema. Utakmica je zaključena u 65 minuti kada je lakonogi Dražen Čavar pobjegao gostujućim stoperima i kada je mirisalo na opasnost  Jozo Pletikosić kasni sa klizećim startom i ruši ga u kaznenom prostoru . Treba napomenuti da je u ovoj situaciji sve bilo čisto i da se gosti nisu uopće bunili. Na bijelu točku loptu je stavio Ante Puljiz-Bili i još jednom pogodio za novi arsenal baklji i dimnih bombi. Do kraja je Mračaj stvorio još dvije velike prigode, Prvo je Bili promašio glavom sa pet  metara nakon izvrsne asistencije Gire a nedugo potom Bili uzvraća asistenciju Giri koji izlazi jedan na jedan ali gostujući vratar Tomić nogom u padu brani. Na kraju zaslužena pobjeda Mračaja i nova tri boda protiv izravnog konkurenta koja vrijede dvostruko. Ostali rezultati: Trogir-Trogir 1912 0:3, Vrlika-Poljičanin 0:3, Čaporice-Jadran S 2:1, Hvar slobodan.

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić - Vrcan, I. Puljić, J. Puljiz, Vodanović - Bebić, Tolić, J. Puljić,  D. Puljiz- H.Jukić, A. Puljiz, još su igrali Čavar,  Biočić, Grabovac,  M. Jukić,  Babić. Trener: Boženko Tolić.

Photobucket

povratak u momčad - Stipe Vrcan

LAMARIDA SE VRATILA U VELIKOM STILU

Navijačka skupina Mračaja " LAMARIDA"  (koja je ime dobila u spoju riječi Lamara i Torcida)  vratila se na Pojilo kada je to najviše  trebalo. Istaknuli su se transparentom podrške osuđenom heroju Anti Gotovini i glasnim navijanjem svih devedeset minuta. Upravo su navijači dali onaj dodatni poticaj i bili dvanaesti igrač u najvažnijoj Mračajevoj utakmici u zadnjih desetak godina. Igrači Mračaja su nakon završetka utakmice u nevjerici pričali o nedoživljenoj podršci, bakljama, navijanju i svi se slažu da se u takvoj atmosferi jednostavno nije moglo izgubiti. Ovim putem uprava i igrači se zahvaljuju LAMARIDI i nadaju se da će ovakvu podršku imati i u ostalih sedam utakmica do kraja.

Slavlje igrača i navijača na kraju utakmice...

Photobucket

U 65. minuti baklje su se drugi put upalile...

Photobucket

nk-mracaj @ 21:37 |Komentiraj | Komentari: 7 | Prikaži komentare
četvrtak, travanj 14, 2011
Odavno se nije igrala važnija utakmica na runovićkom Pojilu od naredne koja slijedi. Vodećoj momčadi lige Mračaju u goste stiže drugoplasirani Tekstilac, jedina ekipa koja je uspjela pratiti Mračajev ritam pobjeda i koja u Runović stiže sa dva boda zaostatka i utakmicom više. Jasno je da bi eventualnom pobjedom Mračaj bio na korak do toliko čekanog naslova prvaka i plasmana u 4. HNL. Nadamo se da će i publika u Runoviću prepoznati važnost ove utakmice i doći pomoći svome Mračaju da upiše sva tri boda u ovoj važnoj utakmici.

petak, travanj 8, 2011
Kao što smo i najavljivali nogometaši Mračaja slobodni su u 19. kolu 1. ŽNL tj. prvom kolu trećeg kruga. Brojne promjene na tablici dobro su ispale za runovićane i Mračaj će u doigravanju dočekati Tekstilac, Jadran, Hvar i Čaporice dok će u goste dva puta u Trogir i jednom u Vrliku i Srinjine.Na prvi pogled odličan raspored pogotovo što su izbjegnuta oba otočka gostovanja koja su tradicionalno neugodna za Mračaj.

petak, travanj 1, 2011
U nedjelju se igra posljednje 18. kolo drugog kruga 1. ŽNL  u kojemu je Mračaj slobodan. Mračaj u treći krug ulazi kao prvoplasirani i kao takav će najvjerojatnije i prvo kolo trećeg kruga biti slobodan. Konačan raspored znati će se nakon ovog kola jer su moguće zamjena mjesta nekih klubova zbog male bodovne razlike. Sve utakmice igraju se u subotu i nedjelju u 16:00 sati. Mlađi usrasti: Juniori u subotu dočekuju Postire, dok pioniri i ml. pioniri gostuju u Čaporicama.