• 30
Blog - travanj 2012
subota, travanj 28, 2012
                             CROATIA - MRAČAJ 1:2 ( 0:1 )

U susretu starih rivala na  SRC Marijan Šuto Mrma gledali smo veliko slavlje gustujućih igrača i navijača, više nego zasluženo Mračaj je savladao danas neprepoznatljivu Croatiu. Lagana inicijativa gostiju urodila je plodom kada Josip Puljić krade jednu loptu te upošljava Grizelja a ovaj produžuje do Bitange koji ljevicom sa nekih15-16 metara gađa suprotni kut. U prvih pola sata Zvone Jakić je bio besposlen ali je u 35 minuti u dva navrata izvanredno reagirao te spasio sigurne pogotke. Priliku utakmice ipak je propustio Ante Grizelj koji je u zadnjim sekundama prvog dijela u situaciji "oči u oči" loše reagirao i na odmor se otišlo sa minimalnim vodstvom gostiju. U nastavku se dugo igralo bez većih uzbuđenja, uz još jednu prigodu Grizelja ovaj put glavom ali Ćapin brani. I onda Marijan Karoglan teatralno pada a sudac Vrbatović bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Treba napomenuti da je objektivna domaća publika odluku suca popratila uz salve smijeha. Uzaludni su bili prosvjedi gostiju, Ante Karoglan je  izveo najstrožu i pogodio za poravnanje. Ipak u 80. minuti pravda je zadovoljena, ubačaj Ivana Puljića u kazneni prostor Ante Puljiz Bili glavom skreće u mrežu. Do kraja još jedna obrana Zvone i crveni karton domaćem stoperu Karoglanu ali rezultat ostaje nepromijenjen, pobjeda Mračaja bez ijedne mrlje uz ponovo fantastičnu i brojnu Lamaridu.

Ostali rezultati: Kamen-OSK 3:0, Omladinac-Vinjani 2:2, GOŠK-Glavice 4:1,  Jadran-Mladost 3:1, Postira-Sloga 4:1, Orkan-Urania 0:0.

Mračaj: Jakić, M. Tolić, I. Puljić, Bogut, Bešlić, Vodanović, Biočić, Bitanga, Grizelj, J. Puljić, A. Puljiz još su igrali L. Tolić, Babić. Trener Branko Šabić

Photobucket

Zajedničko slavlje nakon utakmice...

nk-mracaj @ 19:01 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
srijeda, travanj 25, 2012
Oduvijek su utakmice Mračaja i Croatie ( prije Kujundžuše ) privlačile veliku pozornost i  gotovo 40 godina duga tradicija i dalje se nastavlja. Malo stariji navijači Mračaja sjetiti će se karusela traktorima i frezama u Zmijavce, paljenja kukulja, mnogobrojnih prekida i razbijenih glava, kad igraju runovićani i zmijavčani to je jednostavno tako. Danas su neka druga vremena i srećom nasilje na nogometnim travnjacima sve je rijeđe ali draž lokalnog derbija je još uvijek prisutna. U prvom dijelu prvenstva pred rekordnim brojem gledatelja u 4. HNL Mračaj je slavio sa 2:0, u fantastičnom dekoru odigrana je super korektna utakmica, praktički bez kartona. Uvjereni smo da će i u subotu sve proći bez izgreda jer su i Croatia i Mračaj u mirnim vodama i nikome bodovi nisu "o glavu". Neka to bude derbi za pamćenje kao što je bio i prošle polusezone na Pojilu.

IZ POVIJESTI

Jedan od najuzbudljivijih derbija odigran je u sezoni 1997/1998 u tadašnjoj 3. HNL Jug. Te godine osnovana je Lamarida a tada vrlo jaki Mračaj i Croatia odigrali su utakmicu za pamćenje. Iako bez nekog rezultatskog značaja derbi je privukao više od tisuću ljudi. Mračaj je vrlo rano golovima Zele Jakića i Ivice Jukića poveo sa 2:0, da bi gosti iz Zmijavaca  sa dva gola Marija Todorića i jednim Ante Gudelja u samo 15 minuta drugog dijela preokrenuli na 3:2. Ipak pred sam kraj najprije Iko Tucak poravnava a u posljednjim sekundama Anđo Ljubičić donosi pobjedu Mračaju....

Runovići, 17.05.1998.

Igralište Pojilo, gledatelja 1200

Mračaj - Croatia 4:3 ( 2:0 )

Mračaj: Giro, Iko Kustić, Beka, Zele, Gumeni, Joko, Janje, Karaja, Iko Birdžić, Anđo, Slivanjac ( Piva )

Croatia: Češljar, Tota ( Nedo Šuto ), Grga Ćapin, Zvonko Markanov, Marjanica, Buntić, Joško Todorić ( Bili ), Kima, Pere Šuto, Mario Todorić, Gudelj

Izvor: Monografije Nk Mračaj i Nk Croatia

Photobucket

I Lamarida će biti spremna za derbi...

nk-mracaj @ 13:20 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
nedjelja, travanj 22, 2012
                     MRAČAJ - POSTIRA-SARDI 5:1 ( 1:0 )

Malo je falilo da se Mračaj osveti gostima za visoki 6:1 poraz u prvom dijelu prvenstva ali i 5:1 je više nego dovoljno za nova tri boda i očuvanje šeste pozicije. U ne toliko kvalitetnom prvom dijelu vidjeli smo jedan gol koji je postigao Ante Puljiz nakon klasičnog kaznenog udarca na Bitangi. U nastavku vatromet golova, nakon par minuta igre gosti iznenada poravnavaju rezultat a to kao da je razljutilo mračajevce koji u tri minute postižu dva gola. Prvo je Josip Puljić eurogolom vratio prednost a minutu nakon toga prvi gol u sezoni zabio je i Ivan Puljić. Nakon toga Mračaj je zagospodario terenom a gosti se potpuno raspali što je iskoristio prvi topnik Mračaja Ante Puljiz Bili i sa još dva prekrasna pogotka postavio konačni rezultat.

Ostali rezultati: Vinjani-Croatia 3:2, Mladost-Omladinac 2:1, Glavice-Kamen 1:2, Sloga-Orkan 3:0, Urania-GOŠK 2:0, OSK-Jadran 3:0

Mračaj: Jakić, M. Tolić, R. Tolić, I. Puljić, Bešlić , Bogut, I. Biočić,  J. Puljić,  M.Bitanga, Puljiz Grizelj  još su igrali Vodanović, S. Biočić,Z. Bitanga . Trener: Branko Šabić

Photobucket

Ivan Biočić u prodoru...                          Foto B. Alerić

nk-mracaj @ 18:01 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, travanj 15, 2012
                     ORKAN - MRAČAJ 3:1 ( 2:1 )

Unatoč obećavajućem početku utakmice nogometaši Mračaja se nisu iz Dugog Rata vratili sa bodovima. Na samom otvaranju utakmice mladi Ivan Biočić nakon asistencije Puljiza svojim prvim golom u sezoni dovodi goste u vodstvo. Činilo se tada da će Mračaj nakon dužeg vremena donijeti pokoji bod sa gostujućih terena ali domaći igrači pred kraj poluvremena u samo dvije minute preokreću rezultat. Kod poravnanja rezultata bilo je malo i nesreće jer je jedna relativno lagana lopta zastala u vodi i prevarila Zvonu Jakića a samo minutu nakon toga Orkan dolazi u vodstvo iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. U nastavku gosti stiskaju i stvaraju nekoliko izglednih prigoda za poravnanje ali nepreciznost i domaći vratar drže Orkan "na životu", i kako to obično biva pred sam kraj utakmice domaći nogometaši u jednoj kontri koriste neodlučnost I. Puljića i R. Tolića te postavljaju konačan rezultat .

Ostali rezultati: Omladinac-OSK 3:2, GOŠK-Kamen 0:5, Postira-Vinjani 4:3, Croatia-Mladost 2:3, Urania-Sloga 1:1, Jadran-Glavice 4:2 ( prekid )

Mlađi uzrasti: Mlađi pioniri - Mračaj - Brnaze 3:1, Juniori - Mračaj - Poljičanin 5:1

Mračaj: Jakić, M. Tolić, R. Tolić, I. Puljić, Bešlić, L. Tolić, Bogut, Biočić,  J. Puljić, Vodanović, Puljiz,  još su igrali Grizelj, Zlopaša,Z. Bitanga . Trener: Branko Šabić

nk-mracaj @ 20:08 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, travanj 7, 2012
                    MRAČAJ - URANIA 2:1 ( 1:1 )

U susretu starih sportskih prijatelja i susjeda na tablici važni bodovi ostali su na Pojilu. Iako su Mračaj i Urania utakmicu dočekali na šestom odnosno sedmom mjestu mali bodovni zaostatak ostalih momčadi pridonio je velikoj važnosti ove utakmice. Zanimljivo je da su svih devedeset minuta ton igri davale navijačke skupine, mnogo brojnija Lamarida "gurala" je domaće igrače do pobjede dok su malobrojni ali glasni Štakori također bodrili svoju momčad. Mračaj je poveo eurogolom Bitange i u razdoblju bolje igre propustio još nekoliko izglednih prigoda za riješiti utakmicu, dok su gosti su pred kraj prvog dijela iskoristili jednu od rijetkih svojih prigoda. U nastavku smo gledali lošiji nogomet a pobjedu domaćima donio je Mirko Tolić koji je bio najprisebniji nakon što je gostujući vratar kratko odbio udarac Biočića. Nakon vodstva Mračaja gosti su krenuli po izjednačenje i bili su blizu ali jednom greda i odlični Zvone Jakić su sačuvali minimalno vodstvo za nova tri boda i ostanak na šestoj poziciji.

Ostali rezultati:  Mladost-Postira 0:0, OSK-Croatia 0:0, Glavice-Omladinac 1:0, Vinjani-Orkan 1:1, Kamen-Jadran 2:0, Sloga-GOŠK 0:0

Mlađi uzrasti: Ml. pioniri - Dalmatinac-Mračaj, 1:4, Pioniri - Dalmatinac-Mračaj 3:8, Juniori - Jadran S-Mračaj 3:2

Mračaj: Jakić, M. Tolić, R. Tolić, I. Puljić, Bešlić, L. Tolić, Bogut, Biočić,  J. Puljić, Bitanga, Puljiz,  još su igrali Lončar, Babić, Vodanović. Trener: Branko Šabić