• 30
Blog - travanj 2013
subota, travanj 27, 2013
                            GOŠK - MRAČAJ 2:3 ( 1:2 )

Sretnije ruke bili su runovićani u svom drugom dolasku u Gomilicu gdje ih je dočekala kiša i tradicionalno loš teren, jedan od lošijih u ligi. Nakon tri utakmice bez pobjede malo tko je očekivao da će Mračaj u gostima slaviti protiv GOŠK-a koji je najavio borbu za veći rang. Poveli su gosti pogotkom Ante Puljiza koji je tako prekinuo golgeterski post. Domaćini ubrzo poravnavaju ali Boženko Lešina pogotkom iz slobodnog udarca vraća prednost gostima i na odmor se kreće sa 1:2. U nastavku domaći igrači stiskaju i ubrzo dolaze do poravnanja, utakmica je bila skroz otvorena i bilo je gotovo pa predvidljivo da će pasti još koji zgoditak. I onda 4-5 minuta prije kraja Ante Puljiz-Bili postiže svoj drugi a ukupno dvanaesti gol i donosi mir na Pojilo.

Ostali rezultati: OSK-Omladinac 2:1, Vinjani-Jadran 2:0, Croatia-Postira 2:1, Urania-Orkan 1:0, Trogir-Glavice 2:2, Mladost slobodna.

Mračaj: Jakić, Jukić, Bešlić, Puljić, A. Puljiz, Bogut, Lešina, And. Puljiz,  Biočić, Bilić, A. Puljiz-Bili još su igrali M. Puljić, Bitanga i Kukić.

nk-mracaj @ 18:54 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, travanj 21, 2013
                                 MRAČAJ - CROATIA 0:0

Dugo očekivani derbi završio je podjelom bodova i kada se sve zbroji i oduzme to je nekako i najrealniji ishod . Brojni navijači iz oba tabora nemogu biti zadovoljni prikazanim ali ako nešto veseli to je fer ponašanje svih aktera i derbi nema ni najsitniju mrlju. Mračaj je bolje otvorio utakmicu i već u drugoj minuti opasno je zaprijetio Lešina, gosti se nekako nisu snašli i domaća momčad je u prvih 45. minuta imala više od igre. Posebno opasni i raspoloženi bili su Ante Puljiz i Boženko Lešina koji su stalno prijetili sigurnom Kragiću. U prvom dijelu od gostiju nismo vidjeli gotovo ništa. Dominacija Mračaja trajala je nekih sat vremena a onda su  domaći igrači ostali bez snage i gosti su polako počeli kružito oko Jakićeva šesnaesterca. Najbolju šansu za goste imao je Ante Ćapin kada je Bogut promašio jednu loptu a Ćapin se iznenada pojavio sam pred Jakićem ali je mlako pucao i Zvone je bez problema uhvatio loptu. U samoj završnici ponovo uzbuđenja pred gostujućim vratima, prvo je Kragić čudesno obranio udarac glavom Biloga da bi u zadnjim minutama na ubačaj Babića Kukić savladao gostujućeg vratara ali je neko od gostiju očistio sa gol linije. Na kraju dojma smo da nitko nije previše nesretan podjelom bodova, Mračaj je zaustavio negativan niz a i gosti su konačno donijeli nešto sa gostovanja te tako ostali u igri za naslov prvaka.

Ostali rezultati: Omladinac-GOŠK 4:0, Glavice-Vinjani 3:1, Postira-Trogir 3:2, Mladost-Urania 3:0, Orkan-OSK 3:0.

Mračaj: Jakić, Jukić, Bešlić, Bogut, A. Puljiz, Lešina, Biočić, And. Puljiz, Bilić, Puljić, A. Puljiz-Bili još su igrali Kukić i Babić.

Croatia: Kragić, P. Šuto, Mrkonjić,  G. Karoglan, Prlić, Todorić, Čuljak, M. Šuto, A. Karoglan, Šabić, Ćapin još su igrali Grubišić i Tonković.

Jukić i Biočić nisu uspjeli nadmudrit obranu Croatie....          Foto: B.A.

nk-mracaj @ 20:09 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
srijeda, travanj 17, 2013
Nogometaši Mračaja upali su u mini krizu upisavši dva poraza za redom, a više od gubitka bodova brine gubitak igre kojom je niz neporaženosti trajao punih devet kola. Ipak priliku da se sve loše ostavi po strani igrači Damira Ramljaka imat će u nedjelju kada se igra "više od utakmice", naime na Pojilu gostuje prvoplasirana Croatia. Gosti su možda i najozbiljniji kandidat za 3. HNL ali u derbiju to ništa ne znači. Iako su gosti trenutno prvi na tablici imaju i oni svojih problema, rezultatski gledano imaju puno problema na gostovanjima a u prilog tome govori da su na dosadašnja tri gostovanja uvjerljivo poraženi. Jedno je sigurno, pune tribine Pojila gledat će neizvjesnu utakmicu u kojoj su moguća sva tri znaka, a ulog je velik, pobjedom Mračaj izlazi iz krize dok bi gosti eventualnim slavljem bili na korak do naslova prvaka, dojma smo da remi ne paše nikome. Gostima će nedostajati kartonirani Tolić i Krištić dok će Mračaj zbog istog razloga biti bez pouzdanog stopera Ivana Puljića. Utakmice Mračaja i Croatie danima se prepričavaju, sigurni smo da nas i u nedjelju čeka uzbudljiva utakmica a bodove neka odnese bolja momčad.

Propušta derbi - Ivan Puljić

nk-mracaj @ 23:11 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
nedjelja, travanj 14, 2013
                                         TROGIR - MRAČAJ 1:0 ( 0:0 )

Nakon loše igre i poraza od Vinjana nogometaši Mračaja priuštili su još jedno neugodno iznenađenje svojim navijačima izgubivši od posljednjeplasiranog Trogira. Jedan gol bio je dovoljan da trogirani upišu tek drugu pobjedu u prvenstvu a postignut je sredinom nastavka iz slobodnog udarca. Igra Mračaja bila je blijeda čime je nastavljeno loše izdanje protiv Vinjana. Ipak nadamo se da će pred nadolazeći derbi protiv susjeda i lidera na tablici igrači Damira Ramljaka pronaći izgubljenu formu i razveseliti svoje navijače koji bi im sve oprostili ako protiv Croatie upišu sva tri boda

Mračaj: Jakić, Jukić, G. Puljiz, I. Puljić, A. Puljiz, Bogut, J. Puljić, Lešina, Biočić, Bitanga, A. Puljiz-Bili još su igrali Bilić, Babić, And. Puljiz.

Ostali rezultati: Vinjani-Postira 1:0, Croatia-Omladinac 2:0, Jadran-Glavice 1:0, OSK-Mladost 1:0,GOŠK-Orkan 3:0.

nk-mracaj @ 18:44 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
nedjelja, travanj 7, 2013
                                         MRAČAJ - VINJANI 1:3 ( 1:2 )

Lokalni derbi i susret dvije neporažene momčadi u nastavku prvenstva potpuno zasluženo je pripao gostima sa druge strane Imotskog polja. Ovom pobjedom Vinjani su se potvrdili kao najugodnije iznenađenje proljetnog dijela dok je Mračaj prekinuo niz neporaženosti koji je trajao punih osam kola. Gosti su se orijentirali na obranu i brze polukontre i takva igra se po teškom terenu pokazala kao pun pogodak. Prva opasna akcija Vinjana donosi im vodstvo, Boban je vješto izbjegao zaleđe, zaobišao Jakića i lagano pogodio za vodstvo. Prijetio je i Mračaj ali se u tom razdoblju istakao gostujući vratar Pejić koji je tri puta fantastično reagirao. U jeku napada Mračaja gosti povećavaju prednost, Andrija Puljiz neoprezno gubi loptu a na ubačaj u kazneni prostor loše reagira domaća obrana i bivši igrač Mračaja Ante Grizelj poduplava prednost Vinjana. U zadnjoj minuti prvog dijela Mračaj je vratio nadu, Ivan Puljić je ubacio u peterac a u skoku su bili Jerković, Puljiz i gostujući vratar Pejić, lopta je završila u mreži uz velike prosvjede gostiju koji su tražili prekršaj nad vratarom a loši sudac Zec se nije oglasio i na odmor se krenulo sa minimalnom prednosti gostiju. U nastavku Mračaj kreće po poravnanje ali gol postižu gosti, nakon loše reakcije Jakića igrač utakmice Stipe Boban postiže svoj drugi gol. Do kraja je Mračaj stihijski napadao a gosti su iz kontri mogli postići još koji gol, ipak rezultat se nije mijenjao i ostalo je 1:3 i gostujuća pobjeda čista kao suza.

Ostali rezultati: Orkan-Croatia 3:0, Urania- OSK 1:1, Mladost-GOŠK 5:2, Omladinac-Trogir 2:1, Postira-Jadran 4:1.

Mračaj: Jakić, G. Puljiz, Bešlić, I. Puljić, A. Puljiz-Brankić, Jerković, Jukić, And. Puljiz, Lešina, J. Puljić, A. Puljiz-Bili još su igrali Bilić, Bogut i Kukić

Jedna od brojnih gužvi pred golom Vinjana...

nk-mracaj @ 18:09 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
ponedjeljak, travanj 1, 2013
                                JADRAN - MRAČAJ 0:1 ( 0:1 )

Nastavlja se fantastična serija nogometaša Mračaja koji za poraz ne znaju još tamo od 10. kola i poraza u Otoku od OSK-a. Protiv fenjeraša na tablici Jadrana iz Tučepa Mračaj je slavio minimalno ali potpuno zasluženo. Od samog starta gosti iz Runovića su bili opasniji i nakon nekoliko propuštenih prigoda Josip Puljić iz slobodnog udarca dovodi Mračaj u vodstvo. Propustili su gosti realizirati i kazneni udarac, točnije domaći vratar je obranio udarac Josipa Puljića. U nastavku je Mračaj i dalje bio opasnija momčad tako da je minimalnih 1:0 za goste još i dobar rezultat za Jadranaše. Probali su domaći igrači pritisnuti goste u samoj završnici ali osim par gužvi i ubačaja sa strane ništa konkretnije nisu napravili. Ovom pobjedom igrači Damira Ramljaka sasvim su se približili vrhu i najavili kanditaturu za  naslov prvaka. Pravi derbi očekuje nas iduće kolo kada na Pojilo stižu Vinjani, uz Mračaj jedina momčad bez poraza u proljetnom dijelu prvenstva.

Ostali rezultati: Croatia-Mladost 4:3, Glavice-Postira 4:1, Trogir-Orkan 1:3, GOŠK-Urania 3:0, Vinjani-Omladinac 3:0, slobodan OSK.

Mračaj: Jakić, G. Puljiz, Bešlić, I. Puljić, A. Puljiz-Brankić, Jerković, Jukić, And. Puljiz, Bitanga, J. Puljić, A. Puljiz-Bili još su igrali Bilić, Bogut i Kukić.

nk-mracaj @ 18:04 |Komentiraj | Komentari: 0