nedjelja, travanj 27, 2014

ORKAN - MRAČAJ 2 : 0 ( 0 : 0 )

Mračaj: Jakić, Ždero( Bitanga 56'), Radić( Vodanović 69'), Puljić, J. Puljiz, A. Puljiz, Bilić, M. Puljiz, Grizelj( D. Puljiz 73'), Biočić, A. Puljiz Bili. Trener: Josip Puljiz Joko

Strijelci: 1:0 Ivan Šarić 57'  2:0 Marin Jukić 88'

Zasluženo su domaći nogometaši došli do pobjede koja ih ostavlja u igri za drugo mjesto na tablici. Pokazali su puno više od igre,te su mogli slaviti i s više golova razlike, ali nepreciznost domaćih igrača i odlični Zvone Jakić na vratima Mračaja spriječili su rezultatsku katastrofu. Mračaj prvo poluvrijeme i nije izgledao loše i parirao je domaćinima, ali su pali u snazi drugo poluvrijeme, što su domaći znalački iskoristili i s dva pogotka došli do pobjede. Individualne pogreške igrača Mračaja kod prvog pogotka, gdje od naše čiste lopte protivnik u dva dodira trese mrežu, do drugog pogotka, gdje igrači Mračaja više promatraju nego spriječavaju igrače Orkana u napadu, te postizanju pogotka, jasan su znak pada snage, a time i koncentracije u ključnim momentima. Nadamo se da će u preostalim utakmicama pokazati puno više od igre, te time obraniti drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Gol Šarića za 1:0

Gol Jukića za 2:0

Izvještaj SN

Ostali rezultati 22.kola: Mladost - OSK 4 : 0, Urania - Uskok 2 : 2, Postira - Sloga 5 : 0, Omladinac - GOŠK 2 : 0, Glavice - Vinjani 1 : 1.

nk-mracaj @ 00:32 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, travanj 18, 2014

MRAČAJ - MLADOST  2 : 0 ( 1 : 0 )

Runović: Igralište Pojilo  Gledatelja: 300  Sudac: Mario Soldić

Mračaj: Jakić, Ždero( Bogut 63' ), Radić, Puljić, A.Puljiz, Bilić, Grizelj, M. Puljiz, Lešina ( Babić 89' ), Biočić, A. Puljiz Bili( Bitanga 75' ). Trener Josip Puljiz Joko

Mladost: Baćak, Češljar, Klarić-Dračar, Tolić, Šimić( Jurišić 63' ), Soldo, Erceg ( Jukić 57' ), Budimir, Grbeša ( Brnas 75' ), Lončar, Strinić. Trener: Damir Matijašević

Strijelci:

1:0 Ante Puljiz Bili  7'

2:0 Boženko Lešina  60'

Predstavu za nogometne sladokusce odigrali su danas nogomeši Mračaja, u derbiju prvenstva na runovićkoj ljepotici.Nadigrali su goste iz Prološca u svim segmentima igre, te zasluženo slave veliku pobjedu. Posebno poglavlje zaslužuje Lamarida koja je svojom navijačinom nosila plave do trijumfa, cijelom je utakmicom bodrila i vodila Mračajevce k novoj pobjedi.

Počelo je kako i dolikuje derbiju. Dva žuta kartona zbog klizećih startova po nogama protivnika. Tolić za goste, te Biočić kod domaćih, preoštro ulaze u duel i sudac Soldić odmah daje do znanja da će kažnjavati svaku grubost. Mračaj bolje otvara utakmicu, te pritišću goste na panična ispucavanja.Dva kornera zaredom i Marin Puljiz je namjestio nišanske sprave, pogodio peterac, a tamo Ante Puljiz Bili izmiče pratnji i silovito glavom pogađa gol za vodstvo Mračaja. To je 11. pogodak u sezoni Mračajevog kapetana. Izvrsno igraju plavi u tom periodu. Redaju se prilike pred golom Mladosti. Marin Puljiz iz ugla na drugu stativu, a tamo Puljić izvrsno skače, te vraća loptu do slobodnog Biočića, ali Šaki s 3 metra glavom pogađa gredu. Nakon toga opet Šaki oštro puca, ali u vanjski dio stative. Mladost u prvom dijelu, osim jednog neugodnog udarca Lončara, koji je prošao kraj stative, bez konkretnije prilike. Par prekida i kornera, ali obrana Mračaja je na oprezu, te skupa s vratarom Jakićem rješava probleme.

Drugo poluvrijeme odlično otvaraju Mračajevci. Tvrdu obranu na svom dijelu terena, te brzu kontru i polukontru, gosti ne uspjevaju ispratiti. U 55.min Lešina iznuđuje prekršaj na 25m, te izvodi prekrasan slobodnjak preko zida, ali spoj vratnice i grede ga dijele od pogotka. Na odbijancu je najbrži Bilić, ali vratar gostiju Baćak odbija loptu iznad gola. Zato je Baćak ostao nemoćan u akciji koju su gosti samo pogledom ispratili. Zvone Jakić ispucava loptu na glavu Biloga, koji dobija skok, a Beka utrčava na loptu, te izlazi sam na vratara i zabija za ogromno veselje na tribinama. Nakon toga igra se malo primirila. Trener Joko jača vezu ulaskom iskusnih Boguta i Bitange, te ne dopušta protivniku izradu akcija, a sve visoke lopte sigurna obrana Mračaja s lakoćom rješava.Gosti su najbliže pogotku bili u samom finišu susreta, kada je Jukić izmakao pratnji, ali je bio neprecizan, te prebacio gol.

Velika pobjeda Mračaja, koji je tako na najljepši način čestitao svojim navijačima Uskrsne blagdane. Današnja pobjeda pokazala je da u ovoj ekipi ima potencijala i za veći rang natjecanja. I na kraju pohvale sudačkoj trojci, koja se nije ni vidjela. Jer igrao se NOGOMET!!!

Pogodak Ante Puljiza Bilog za vodstvo Mračaja

Greda Ivana Biočića

Beka izvodi slobodnjak..

Beka postiže pogodak za veliko slavlje

Trener Joko  s ekipom na zagrijavanju

Ostali rezultati 21.kola: Vinjani - Omladinac 3 : 0, Uskok - Glavice 4 : 0, OSK - Postira 0 : 1, Jadran T - Orkan 3 : 1, Sloga - Urania 4 : 3. GOŠK je slobodan.

nk-mracaj @ 19:58 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, travanj 11, 2014

POSTIRA - MRAČAJ  1 : 1 ( 0 : 1 )

Mračaj: Jakić, Ždero, A. Puljiz, Puljić, J. Puljiz, Bilić, Biočić, M. Puljiz, Lešina, And. Puljiz, A. Puljiz Bili.Još su igrali: Grizelj, Radić i D. Puljiz   Trener: Josip Puljiz Joko

Strijelac za Mračaj: Ante Puljiz Bili

Igrač utakmice: Zvonimir Jakić

Osvojenim bodom na Postirama nogometaši Mračaja došli su na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.Sljedeće kolo na Pojilo dolazi prvoplasirana ekipa Mladost, u javnosti poznatija kao NK Penal Proložac.

Mračajevci su dobro otvorili utakmicu i poveli ranim pogotkom snalažljivog Ante Puljiza Biloga u 10.minuti. Dugu loptu Jurice Puljiza, domaći ne ispucavaju, a Bili koristi poklon, te neumoljivo trese mrežu vratara Martinića. Lopta je na putu do mreže dirnula jednog domaćeg igrača, te prevarila vratara. Do kraja poluvremena Mračaj je kontrolirao igru, ne dopustivši domaćinima niti jednu konkretniju priliku. Najbliže golu Postirani su bili nakon slobodnog udarca Ive Matulića, ali njegov udarac završio je malo iznad gola Jakića. Mračaj je čekao situaciju za kontru i imao par lijepih izlazaka naprijed, ali nije bilo kvalitetnog zadnjeg pasa za konkretniju završnicu.

Domaći su krenuli u drugo poluvrijeme svim snagama po gol, uveli i treću špicu Mićanovića, koji je stvarao dosta problema obrani Mračaja. Izvrsne je intervencije imao Zvone Jakić, te čuvao gostujuću mrežu nedirnutom. Najbolju je imao nakon udarca Mikulića glavom s 5m, kada je prekrasnom paradom izvadio loptu iz samog kuta, koju su svi već vidjeli u mreži. Ali ništa nije mogao u 75.minuti, kada se lopta nesretno odbija od Biočića, točno pred napadača domaćih Mikulića, kojem nije bilo teško s 3m pogoditi mrežu Jakića. Do kraja utakmice sva tri znaka su bila u igri na Podježicama. Dobra obrana Martinića nakon slobodnog udarca Lešine, a na drugoj strani Slaven Radić čisti s gol linije udarac Mićanovića.

Domaćinima čestitke na lijepom prijemu i korektnom ponašanju tokom cijele utakmice, a mi se okrećemo derbiju prvenstva. Vidimo se na Pojilu na Uskrsni ponedjeljak!!!

Ante Puljiz Bili - Pet utakmica u nizu trese mreže

Izvještaj iz SN

Ostali rezultati: Mladost - Jadran T 2 : 1, Omladinac - Uskok 0 : 1, Urania- OSK 2 : 0, GOŠK - Vinjani 2 : 2, Glavice - Sloga 1 : 6. Orkan je slobodan.

Juniori svoj prvenstveni susret igraju na Pojilu u subotu u 10:30h, a protivnik je Jadran iz Tučepa.

Mlađi pioniri i pioniri su odgodili svoje prvenstvene utakmice s Vinjanima.

nk-mracaj @ 11:07 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, travanj 6, 2014

MRAČAJ - URANIA  2 : 0 ( 1 : 0 )

Mračaj: Jakić, Ždero, Vodanović, Puljić, J. Puljiz, A. Puljiz, Babić, M. Puljiz, Lešina, And. Puljiz, A. Puljiz Bili. Još su igrali: Radić, Grizelj i Bilić.  Trener: Josip Puljiz Joko

Nogometaši Mračaja pobjedom su proslavili 50.godina "Starca sa Pojila". Povijesni dan za klub bogate prošlosti koji je imao svojih uspona i padova, a sada u jednoj od boljih sezona u novijoj povijesti kroji sam vrh tablice. Nevjerovatno zvuči podatak da je Mračaj, koji se nalazi na diobi drugog mjesta, utakmicu započeo sa 11 Runovićana. Trbalo bi dobro zaviriti u knjige i pronaći utakmicu sa svim domaćim momcima u prvom sastavu.

Gosti su dobro otvorili susret, te su na samom početku mogli doći do vodstva. Dugu loptu Kujundžića, obrana Mračaja loše procjenjuje, a to koristi Darko Tomaš, te izlazi sam na našeg vratara Zvonu Jakića, koji mačjim refleksom odbija udarac Tomaša u gredu, te hvata loptu. Spasio je Zvone svoju momčad rezultatskog minusa u samom otvaranju utakmice. Trgnuli su se igrači Mračaja, te su preuzeli inicijativu i počeli stvarati prilike, da bi poveli u 25.minuti. Ubačaj iz kuta Marina Puljiza, najbolje koristi Boženko Lešina, te udarcem glavom pogađa uz stativu nemoćnog vratara gostiju Tomića. Nastavili su s pritiskom domaći, te su imali par prigoda za povećati vodstvo do poluvremena. Najljepšu akciju odigrali su u 36.minuti, kada nakon par odigravanja lopta dolazi do Biloga, koji upošljava utrčalog Babića, a Mario dribla vratara Tomića, ali odlazi uz korner liniju, te puca po golu gdje je na drugih pet metara Beka, ali njegov udarac s gol linije čisti Kujundžić.

Dominirali su terenom Mračajevci i drugo poluvrijeme, te su imali više od igre i zasluženo došli do drugog gola, koji je osigurao mirnu završnicu susreta. Istakao se i vratar Uranije Bojan Tomić sa par lijepih obrana. Dobro su pucali i Beka i Andrija Puljiz ali Tomić je spreman, te odbija udarce u korner. Posebice je bio lijep volej Biloga, ali Tomić je na pravom mjestu,te odbija loptu u korner. Ali ništa nije mogao u 81.minuti kada dugu loptu Jurice Puljiza, Bili lijepo spušta ispred sebe, te ljevicom, pored uspavane obrane Uranije, zabija za konačnih 2 : 0.

Ostali rezultati: OSK - Glavice 7 : 0, Uskok - GOŠK 6 : 1, Orkan - Mladost 0 : 1, Sloga - Omladinac 0 : 5, Jadran T - Postira 2 : 0.

Pogodak Boženka Lešine za vodstvo Mračaja

Izvještaj s utakmice u SN

nk-mracaj @ 22:17 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, travanj 4, 2014

MRAČAJ - URANIA 2 : 0 ( 1 : 0 )

Detalj s utakmice igrane u Baškoj Vodi u prvom djelu prvenstva

Ostali parovi 19.kola: Orkan - Mladost, Sloga - Omladinac, Jadran T - Postira, OSK - Glavice  7 : 0, Uskok - GOŠK  6 : 1. Vinjani su slobodni.

Juniori Mračaja u subotu idu u Bašku Vodu. Urania je domaćin, a početak utakmice je u 16h.

Mlađi pioniri i pioniri Mračaja gostuju u nedjelju u Ivanbegovini. Utakmice s Kamenom igraju se u 9h i 10:30h.

nk-mracaj @ 21:02 |Komentiraj | Komentari: 0