• 31
Blog - svibanj 2011
subota, svibanj 28, 2011
                       MRAČAJ - ČAPORICE-TRILJ 7:0 ( 4:0 )

U zadnjoj utakmici pred svojim navijačima u ovoj sezoni Mračaj je deklasirao Čaporice i tako na najbolji mogući način proslavio prvo mjesto i plasman u 4. HNL. Bilo je to popodne za pamćenje, oko 400 navijača svih generacija uz nezaborav dekor i bučnu podršku Lamaride slavilo je uz roštiljadu za vrijeme i satima poslje utakmice. Na nivou su bili i grači koji su od prve minute željeli svojim navijačima podariti što više razloga za slavlje i angažiranom i kombinatornom igrom do vrha napunili gostujuću mrežu. Mračaj je poveo u desetoj minuti kada je Ante Puljiz sa nekoliko metara loptu pospremio u mrežu nakon dobre akcije više igrača. Samo dvije minute poslje krasan gol mladog Domagoja Puljiza nakon solo akcije. U 36 minuti svoj 29 gol je zabio Hrvoje Jukić prevarivši dvojicu čuvara i vratara a u 44 Ante Puljiz-Bili zabija nakon asistencije sve boljeg Ivana Biočića. U drugom dijelu serija izmjena  i nastavak jednosmjerne utakmice, najprije Giro postiže nevjerojatni 30 gol a Mate Jukić eurogolom skida paučinu udarcem sa dvadestak metara. Utakmicu zaključuje Stipe Vrcan također krasnim golom u zadnjim sekundama utakmice. Gosti su imali samo jednu prigodu ali se mladi Jakov Babić nije dao iznenaditi. Veliko slavlje igrača i navijača na kraju nagovještaj je boljih dana za Mračaj koji se konačno vraća tamo gdje mu je po tradiciji, uvjetima, kvaliteti i svemu ostalome i mjesto. Ostali rezultati: Trogir1912-Hvar 4:1, Tekstilac-Vrlika 4:2, Jadran-Poljičanin 2:3.

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić -  Grabovac, I.Puljić, J.Puljiz, Vodanović - Bebić, J. Puljić,  I.Biočić, D. Puljiz - H.Jukić, A. Puljiz, još su igrali A. Puljić, M.Jukić, I. Jukić, Vrcan,  J. Babić . Trener: Boženko Tolić

Photobucket

Posložio kockice i uveo Mračaj u viši rang - Boženko Tolić

nk-mracaj @ 20:59 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
srijeda, svibanj 25, 2011
                                              Najava 26. kola.

Di ?   Igralište Pojilo i betonsko do njega.....

Kada ?   Subota 28. svibnja u 17:30 sati...

Igraju ?  Mračaj - Čaporice-Trilj...

Navija ? Lamarida...

Iće i piće ?  Čevapi, kobasice, gemišt, piva...

Pozvani ? Cilo selo i cila krajina.....

Zašto  ?  Mračaj prvak 2010/2011......

nk-mracaj @ 13:03 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
subota, svibanj 21, 2011
                                      VRLIKA - MRAČAJ 0:5 ( 0:5 )

Nogometni klub Mračaj osigurao je naslov prvaka 1.ŽNL Splitsko-dalmatinske i direktan plasman u 4.HNL skupina Jug. Iako je do kraja još dva kola prednost plavih je neuhvatljivih osam odnosno deset bodova ispred najbližih pratitelja Trogira 1912 i Tekstilca. Pomalo nevjerojatno da je klub tako bogate tradicije trebao čekati punu 21 godinu da bi prvi presjekao ciljnu vrpcu u nekoj od liga a igralo se od pete pa sve do treće tamo sredinom devedesetih. Tako će ova generacija uglavnom domaćih igrača na čelu sa ambicioznim trenerom Boženkom Tolićem biti zlatnim slovima upisana u bogatu povijest kluba kao jedna od rijetkih kojom je uspjelo biti prvakom. Slavljeničko raspoloženje sa travnjaka prenijelo se u autobus a po dolasku u Runović i u klupske prostorije gdje su igrači i uprava naslov prvaka dugo u noć proslavljali sa Lamaridom koja je i ovaj put pratila svoj Mračaj. Ipak, prava proslava tek će usljediti u iduću subotu kada se u Runoviću igra posljednja utakmica ove sezone na Pojilu ali o tom više u narednim danima...

ONE MAN SHOW U VRLICI:  GIRO U POLA SATA ZABIO ČETRI GOLA !

U supervažnu utakmicu Mračaj je ušao odlučan da dohvati pobjedu i tako i matematički osigura naslov. Na odličnom terenu kvalitetniji gosti odmah su uspostavili svoju igru i nije dugo trebalo da slome otpor nemoćnih domaćih igrača. Utakmicu je obilježio najbolji strijelac i igrač Mračaja Hrvoje Jukić - Giro koji je u manje od pola sata čak četri puta pogodio domaću mrežu i tako došao do brojke od 28 golova a lako je moguće u naredna dva kola da će prijeći i brojku od 30 što još nikome nije uspjelo u bogatoj Mračajevoj povijesti. Pogađao je Giro dva puta glavom nakon ubačaja iz kuta Luke Tolića te dvaput nogom u situacijama kada je bio sam ispred vratara. I drugi Mračajev topnik Ante Puljiz-Bili također je nastavio svoju seriju pogodaka pogodivši za okruglih 5:0, a još nije bilo ni poluvrijeme. U drugom dijelu gosti su utakmicu rutinski priveli kraju i slavlje je moglo početi. Ostali rezultati: Poljičanin-Trogir 1912 0:1, Hvar - Tekstilac 3:1, Čaporice-Trogir 1:4.

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić -  Grabovac, I.Puljić, J.Puljiz, Vodanović - Bebić, Tolić,  I.Biočić, Čavar - H.Jukić, A. Puljiz, još su igrali A. Puljić, M.Jukić, D.Puljiz, Vrcan,  Bitanga . Trener: Boženko Tolić

nk-mracaj @ 22:32 |Komentiraj | Komentari: 6 | Prikaži komentare
srijeda, svibanj 18, 2011
U 25. kolu 1.ŽNL Mračaj gostuje u Vrlici, prva je to meč lopta za momke iz Runovića koji bi eventualnom pobjedom i teoretski osigurali naslov prvaka. Na daleko gostovanje kreće i Lamarida koja najavljuje da će u velikom broju podržati svoj klub i svi su uvjereni da će se u Vrlici desiti promocija novog prvaka. Iako bi se po rasporedu trebalo igrati u nedjelju zbog krizme u Runoviću domaćini su pristali da se igra u subotu i ovim putem im zahvaljujemo što su izašli u susret.

MRAČAJ - HVAR 3:1 ( 2:1 )

Nova tri boda upisali su nogometaši Mračaja i tako se približili na milimetar do naslova prvaka,  za to su im potrebna još samo dva boda iz tri naredne utakmice. Bila je to jedanaesta pobjeda Mračaja iz isto toliko susreta na svom terenu uz zastrašujuću gol razliku 43:5. Ali nije sve išlo glatko, ponovo je Hvar itekako namučio mračajevce kao i u prve dvije utakmice. Razigrani gosti bolje su ušli u utakmicu i prvih petnaest minuta bili su bolja momčad i nakon jedne prijetnje dolaze do zasluženog vodstva kada nakon suradnje napadačkog dvojca Hvara Domančić glavom pogađa za 0:1 i hladan tuš na Pojilu. Kao da se to trebalo desiti da bi domaći igrači ubacili u brzinu više i konačno počeli igrati. Desetak minuta trajalo je vodstvo gostiju a stvari na početak vraća Ante Puljiz nakon što je u gostujućem kaznenom prostoru srušen Hrvoje Jukić. Suradnja napadačkog dvojca Mračaja donijela je vodstvo u 41 minuti, Ante Puljiz je glavom spustio loptu za Jukića a najbolji strijelac Mračaja iako okružen dvojicom pogađa u bliži vratarev kut . U drugom dijelu Mračaj nastavlja sa dominacijom pokušavajući što prije utakmicu odvesti u mirne vode, bilježimo odličan udarac iz daljine Luke Tolića ali vratnica je spriječila prekrasan pogodak dok je u velikim prigodama dva puta bio mladi Domagoj Puljiz. Utakmica je zaključena u 68 minuti kada je igrač utakmice Ante Puljiz  na drugoj stativi pospremio odličan ubačaj Ivana Puljića i tako donio olakšanje za dvjestotinjak okupljenih gledatalja. Priliku da i matematički potvrdi naslov Mračaj će imati u idućem kolu kada gostuje u Vrlici. Ostali rezultati: Tekstilac-Poljičanin 6:1, Trogir 1912-Jadran 4:1, Trogir-Vrlika 2:0

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić -  Grabovac, I.Puljić, J.Puljiz, Vodanović - Bebić, J. Puljić,  I.Biočić, Tolić - H.Jukić, A. Puljiz, još su igrali A. Puljić, M.Jukić, D.Puljiz. Trener: Boženko Tolić

Photobucket

Dva gola i asistencija - Ante Puljiz - Bili

nk-mracaj @ 18:46 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
utorak, svibanj 10, 2011
Polako se bliži kraju ovogodišnja Mračajeva avantura u 1. ŽNL a sve je izglednije da će to biti sretan kraj za momke iz Runovića i da će se ispuniti cilj koji je postavljen na početku sezone a to je prvo mjesto i plasman u 4. HNL Jug. Da bi se to ostvarilo mračajevci trebaju osvojiti još pet bodova u četri preostala kola do kraja, a prva prilika je u subotu kada na Pojilu gostuje Hvar. U oba dosadašnja susreta protiv Hvara Mračaj je slavio ali bile su to teške utakmice i mogu poslužiti kao upozorenje da ni u subotu neće biti lako. Ipak Mračaj je veliki favorit i nitko i ne pomišlja na bilo koji rezultat osim sigurne pobjede domaćih koji i u ovoj utakmici mogu očekivati snažnu podršku  Lamaride.

POLJIČANIN 1921 - MRAČAJ 2:2 ( 2:0 )

U drugom proljetnom gostovanju u Srinjinama domaći Poljičanin 1921 i Mračaj podijelili su bodove u zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici. Nije Mračaj dobro ušao u utakmicu, falilo je želje, trke i borbenosti kao da su igrači Bože Tolića mislili da će pobjeda doći sama od sebe." Lako ćemo" pristup pomlađeni domaćini brzo kažnjavaju i ubrzo iz kaznenog udarca dolaze u vodstvo da bi nakon samo nekoliko minuta vodstvo podebljali. Nije prošlo ni pola sata a Mračaj je već gubio 2:0 i sve je mirisalo na Trogir i novu blamažu. Treba reći da je i pored loše igre u prvom dijelu Mračaj imao nekoliko izglednih situacija a dvije najbolje nije iskoristio Ante Puljiz-Bili. U drugom dijelu druga slika, gosti su krenuli čvršće i odlučnije da se spasi ako se šta dalo  spasiti i već u 50 minuti Hrvoje Jukić pronalazi Antu Puljiza koji glavom pogađa i tako se iskupljuje za promašaje iz prvog dijela. Do kraja smo gledali nervoznu utakmicu sa stalnim pokušajima Mračaja da dođe do izjednačenja dok su domaćini opasno prijetili iz kontri i mogli su zaključit utakmicu ali je Zvone Jakić u nekoliko navrata dobro reagirao. Mračaj je iščupao bod nekoliko minuta prije kraja kada je Josip Puljić prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca razveselio Lamaridu koja je i ovaj put bodrila svoje igrače svih 90 minuta. Mogao je Mračaj i do sva tri boda ali je okvir gola spriječio potpuno slavlje gostiju nakon još jednog izvrsnog "slobodnjaka" Josipa Puljića. Ipak je najrealniji ishod podjela bodova sa kojom su svi bili zadovoljni.

Ostali rezultati: Tekstilac opet bez pobjede !!!

Jadran S - Tekstilac 1:1

Hvar - Trogir 4:2

Vrlika - Čaporice 2:2

slobodan Trogir 1912

Mračaj ( 4-4-2 ) Jakić - M.Jukić, Grabovac, I.Puljić, Vodanović - J.Puljiz, Tolić, J. Puljić,  D.Puljiz - H.Jukić, A. Puljiz, još su igrali I.Biočić, Babić, Vrcan, J.Babić Trener: Boženko Tolić

Photobucket

Spašavao u Srinjinama - Zvone Jakić

nk-mracaj @ 20:42 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
srijeda, svibanj 4, 2011
U 23. kolu 1. ŽNL Mračaj će ove subote u goste četvrtoplasiranom Poljičaninu 1921. Drugo je to gostovanje u Srinjinama ovog proljeća a u prvom je upisana pobjeda od 3:1. Nakon lošeg starta u drugi dio prvenstva Poljičanin je u posljednja tri susreta upisao tri pobjede i sigurno je da to neće biti nimalo laka utakmica za Mračaj. Ipak, bodovi su potrebniji runovićanima koji bi i ovaj put uz podršku svojih vjernih navijača trebali osvojiti pokoji bod i tako se dodatno približili i matematičkoj potvrdi naslova.