• 31
Blog - svibanj 2012
subota, svibanj 26, 2012
                           GLAVICE - MRAČAJ 5:2 ( 1:1 )

U posljednjem kolu 4. HNL Jug Mračaj je poražen u Glavicama a time je prekinut niz od čak pet utakmica bez poraza. Domaćim igračima je utakmica bila od velike važnosti i sa tri boda su pobjegli iz opasne zone. Ali nije sve bilo tako glatko, domaćini su prvi poveli a prije polaska na odmor Ante Puljiz koristi asistenciju Josipa Puljića i poravnava. U nastavku prvi do prednosti dolazi Mračaj, nakon odlične kombinacije Grizelja i Puljiza Bili postiže 16. gol u sezoni. Ključni trenutak utakmice desio se nedugo zatim, naime ponovo su Puljiz i Grizelj nadmudrili domaću obranu ali Puljiz u izglednoj situaciji pogađa vratara na podu a odbijenu loptu Grizelju brani neko od domaćih igrača na samoj gol crti. Da je tada Mračaj poveo 3:1 teško bi domaćini upisali bodove. Ovako su do kraja ne samo stigli vodstvo gostiju nego su ih uspjeli i uvjerljivo poraziti. Mračaj je sezonu završio na odličnom šestom mjestu i time su u potpunosti ispunjeni ciljevi zadani na početku sezone.

Ostali rezultati: OSK-Vinjani 7:0, Croatia-Postira 3:2, GOŠK-Mladost 1:0,Kamen-Sloga 3:0, Omladinac-Orkan 4:0, Jadran-Urania 1:1

Mračaj: Jakić, Vodanović, Bešlić, R. Tolić, I. Puljić, Bogut, J. Puljić, Zlopaša, A. Puljiz, S.Biočić, Grizelj.  Trener Branko Šabić

Photobucket

Detalj s utakmice Glavice - Mračaj                   Foto: ferata.hr

nk-mracaj @ 19:47 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
nedjelja, svibanj 20, 2012
                              MRAČAJ - KAMEN 1:1 ( 1:0 )

Podjelom bodova protiv prvaka lige oprostili su se nogometaši Mračaja od svoje publike za ovu sezonu. Bila je to gotovo pa prijateljska utakmica, fer i korektna sa obje strane,  što je i razumljivo jer je Kamen osigurao prvo mjesto a Mračaj je miran u gornjem dijelu tablice, lišen briga oko borbe za ostanak. Poveli su domaći u 23. minuti kada je prvi topnik lige Ante Puljiz - Bili iskoristio centaršut Mirka Tolića te glavom zakucao loptu u mrežu. U nastavku Kamen ima laganu terensku inicijativu ali ne toliko izgledne prilike. Ipak pogotkom Tolja iz slobodnog udarca gosti zasluženo dolaze do boda. Remijem protiv prvaka Mračaj je niz neporaženosti produžio na pet utakmica, a u posljednjem 26. kolu gostuje kod Glavica.

Ostali rezultati: Orkan-Croatia 4:2, Vinjani-Glavice 1:3, Mladost-OSK 3:1, Sloga-Jadran 1:1, Urania-Omladinac 0:1, Postira-GOŠK 4:2

Mračaj: Jakić, M. Tolić, Bešlić, R. Tolić, I. Puljić, Bogut, J. Puljić, Vodanović, A. Puljiz, Bitanga, L. Tolić još su igrali Z. Bitanga , Zlopaša. Trener Branko Šabić

Photobucket

14. gol u sezoni - Ante Puljiz

nk-mracaj @ 19:24 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
petak, svibanj 11, 2012
                                       JADRAN - MRAČAJ 2:2 ( 1:2 )

Na vrućem gostovanju  u Tučepima Mračaj je nastavio sa dobrim igrama osvojivši deseti bod u zadnja četri kola. Nitko u konačnici nije bio zadovoljan bodom, domaći su i dalje u opasnoj zoni a gosti su bili bliže pobjedi i mogu žaliti za ostala dva boda. Već u petoj minuti Jadran je poveo, Danko Jović  sa obje ruke na pod baca Stipu Bešlića i mirno realizira centaršut a za suca Soldića ništa sporno i Mračaj je morao sa centra. Desetak minuta potom Ante Puljiz Bili vraća stvari na početak a vodstvo Mračaju nakon kornera donosi Vodanović koji koristi asistenciju Rajmonda Tolića. U nastavku domaći se otvaraju i ostavljaju veliki prostor iza leđa, ali taj prostor je vrlo dobro čuvao pomoćni sudac Vjeko Boban ne dupustivši Grizelju, Puljizu, Bitangi i ostalima da zakorače u polje Jadrana. Domaći do boda dolaze pet minuta do kraja pogotkom nakon gužve u kaznenom prostoru Mračaja. Tu nije bio kraj uzbuđenjima, u zadnjim sekundama domaćini su krenuli po sva tri boda a  Rajmond Tolić krade jednu loptu i upošljava Puljiza  koji je u matnoj situaciji ali Boban je opet "na visini zadatka" i zaustavlja igru. U sljedećem kolu Mračaj ugošćuje Kamen u lokalnom derbiju a to je ujedno i posljednja utakmica na Pojilu u ovoj sezoni.

Ostali rezultati: Croatia-Urania 3:2, Vinjani-Kamen 4:0, GOŠK-OSK 0:0, Glavice-Mladost 0:2, Omladinac-Sloga 2:1, Postira-Orkan 2:1.

Mračaj: Jakić, M. Tolić, Bešlić, R. Tolić, I. Puljić, Bogut, J. Puljić, Vodanović, A. Puljiz, Bitanga, Grizelj još su igrali L. Tolić, Zlopaša. Trener Branko Šabić

nk-mracaj @ 22:34 |Komentiraj | Komentari: 4 | Prikaži komentare
nedjelja, svibanj 6, 2012
                                MRAČAJ - OMLADINAC 1:0 ( 1:0 )

Trećom pobjedom u nizu nogometaši Mračaja probili su se na visoko peto mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Pobjeda protiv drugoplasiranog Omladinca još više dobiva na težini ako se zna da je treneru Mračaja Branku Šabiću nedostajalo gotovo pola momčadi koja je u prošlom kolu slavila u Zmijavcima. Jedini pogodak na utakmici postigao je umirovljeni bivši kapetan Joko Puljiz koji je zbog nedostatka igrača obrisao prašinu sa kopački i ponovo zaigrao. Udarac iz kuta izveo je Bešlić a u gostujućem petercu najprisebniji je Joko koji glavom izbliza pogađa,  pokazalo se kasnije jedini gol na utakmici. A golova je moglo biti puno više, okvir gola tresao se čak četri puta, gosti dvaput iz prekida a domaćini preko Rajmonda  Tolića i Ante Puljiza gađaju gredu već savladanog Perice. U sadržajnoj utakmici još su prigode imali Luka Tolić i danas odlični Mario Babić kod domaćih, i gosti su prijetili ali je Zvone Jakić  dvaput izvanredno reagirao. Gosti su se predstavili kao najbolja momčad koja je ovog proljeća gostovala na Pojilu ali osim minimalnog poraza više nisu uspjeli izvući. Pobjedom Mračaja NK Kamen iz Ivanbegovine je tri kola prije kraja i matematički osigurao naslov prvaka i ovim putem im čestitamo.

Ostali rezultati: Mladost - Kamen 1:3, Vinjani - Jadran 6:0, OSK - Glavice 4:1, Sloga - Croatia 4:1, Urania - Postira 3:0, Orkan - GOŠK 2:4

Mračaj: Jakić, M. Tolić, Bešlić, R. Tolić, J. Puljiz, Bogut, Babić, Biočić, A. Puljiz, L. Tolić, Grizelj još su igrali Zlopaša, Vodanović. Trener Branko Šabić

Bezimeno

Iz "penzije" donio pobjedu - Joko Puljiz

TEŽAK PORAZ U KUPU

Teškim porazom 7:1 od Mosora za nogometaše Mračaja završila je avantura zvana kup u kojoj su dogurali do četvrtfinala. Iako je Mračaj već izbacio jednog drugoligaša utakmica sa Mosorom došla je u najgore vrijeme. Zbog ozljeda, radnih i školskih obaveza Mračaj je doputovao sa samo 11 igrača a nakon ozljede Vodanovića igralo se sa desetoricom pa krajnji rezultat i ne čudi previše. Imali su i gosti nekoliko dobrih prigoda, čak i neiskorišteni kazneni udarac kod 2:0 ali nisu mogli parirati trećeplasiranoj momčadi 2. HNL. Premijerligaški ritam od tri utakmice u pet dana nastavlja se u petak kada Mračaj gostuje u 24. kolu 4 HNL Tučepima kod Jadrana.

nk-mracaj @ 20:18 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare