• 30
  • 31
Blog - svibanj 2014
utorak, svibanj 27, 2014

Josip Puljiz Joko napustio je mjesto trenera NK Mračaj zbog privatnih obaveza. Kako je sam kazao, više nije mogao uskladiti nagomilane poslovne obveze i mjesto trenera seniorske ekipe Mračaja. Iznimno smo ponosni u klubu, što smo imali za trenera svog dojučerašnjeg igrača i suigrača mnogih koji danas brane dres Mračaja. I još više smo ponosni na rezultate koje je ostvario u svojoj debitantskoj sezoni, na mjestu trenera prve ekipe. Odličan rezultat, uz dobru atmosferu, potpisuje trener Joko, koji je svojim pristupom osvojio simpatije svih u klubu. Posebice je popravio igru na gostovanjima, gdje je Mračaj svima napravio ogromne probleme i uzeo 18 bodova na strani( pet pobjeda i tri remija i četiri poraza).  Bilo je i nesporazuma, ali sve je to dio svakodnevnice i pokazuje da je Mračaj oduvijek ljudima pri srcu. Nadamo se da će odgovorni u klubu znati odabrati nasljednika jer je Joko visoko podigao ljestvicu.Hvala Joko na svemu i vrata NK Mračaj su ti uvijek otvorena!!!

Josip Puljiz  Joko - Sezona iz snova na klupi NK Mračaj

nk-mracaj @ 13:50 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
petak, svibanj 23, 2014

MRAČAJ - SLOGA  4 : 1 ( 1 : 1 )

Mračaj: Vrdoljak, Ždero, Radić, Puljić, J. Puljiz, A. Puljiz, Bilić, M. Puljiz, Lešina, Biočić, Grizelj. Još su igrali: Bogut, And. Puljiz, D. Puljiz. Trener: Joko Puljiz

Strijelci: Boženko Lešina 3 i Andrija Puljiz

Uvjerljivom pobjedom nogometaši Mračaja završili su sezonu u kojoj su osvojili izvrsno drugo mjesto.

Mogli su domaći već u prvih pola sata napuniti mrežu gostiju, ali odlični vratar Sloge, te nepreciznost Mračajevaca, održavale su rezultatsku neizvjesnost, sve do zadnjih desetak minuta utakmice. Sve se prelomilo kada je trener Joko ubacio u igru Andriju Puljiza Piriju. Pirija je prvo prekrasno zabio za vodstvo, a zatim s još dvije asistencije, zaokružio sjajan ulazak su igru.

Inače, prvi gol Mračaja je stigao kada je Ante Grizelj sjajno podvalio loptu za natrčalog Beku, koji neumoljivo trese mrežu gostju. Do kraja poluvremena Sloga dolazi do gola, a početkom drugog dijela, mogli su i povesti, ali vratnica je spriječila njihovo vodstvo. Sve ostalo je bilo na Mračajevoj strani. Mnoštvo šansi i dobrih akcija. Drugi gol za vodstvo Mračaja Andrija smješta u rašlje, udarcem s 20 m na povratnu loptu odličnog Grizelja. Treći gol je djelo dvojca Pirija - Beka, a ovaj drugi se nakon dva dupla pasa, praktički ušetao u gol Sloge. I na samom kraju utakmice, Beka postiže hattrick nakon perfektnog centaršuta Pirije, samo se naklonio i pogodio mrežu simpatičnih gostiju iz Mravinaca.

Ovom pobjedom, Mračaj je ostao na drugom mjestu i ostvario jedan od najboljih rezultata otkad je Hrvatska slobodna i nezavisna država.

Čestitke svim igračima, djelatnicima kluba, Upravi, treneru Joki na vrlo uspješnoj prvoj sezoni u seniorskom uzrastu, kao i svim zaljubljenicima u plavi dres 50-godišnjaka s Pojila!!!

Ostali rezultati 26.kola: Jadran T - Uskok 1 : 2, Orkan - Vinjani 2 : 2, Mladost - GOŠK 3 : 0, Postira - Omladinac 1 : 2, Urania - Glavice 4 : 0. OSK je slobodan.

Izvještaj SN

nk-mracaj @ 10:31 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, svibanj 17, 2014

OSK - MRAČAJ  2 : 2 ( 1 : 2 )

Mračaj: Jakić, Ždero( And. Puljiz 57'), Radić( Vodanović 86'), Puljić, A. Puljiz, Bilić, Grizelj( Babić 89'), M. Puljiz, Lešina, Biočić, A. Puljiz Bili. Trener: Joko Puljiz

Strijelac za Mračaj: Boženko Lešina u 14.min i 25.minuti.

Strijelci za OSK: Ivan Grgat u 5.min i Josip Dukić u 90.minuti.

Crveni karton: Ante Puljiz Bili u 68.minuti.

Nogometaši Mračaja su osvojili vrijedan bod, a da je bilo malo više koncentracije u zadnjim trenucima uzeli bi sva tri boda. Naime, u 90+3min. domaćin spretno izjednačava, te po prikazanom, nezasluženo ostaje neporažen.

Iako su domaći poveli već u 5.min lijepim pogotkom mladog Grgata, nogometaši Mračaja igraju bolje te preko Boženka Lešine preokreću rezultat. Prvo Beka koristi uigranu akciju, gdje Zvone traži Biloga, koji dobija skok, a na lopti je prvi Grizelj, koji proigrava Beku, a ovaj iskosa s 10-tak metara pogađa suprotni kut nemoćnog Samardžića. Drugi gol pada nakon što Beka ostaje neometan na 20-tak metara, te majstorski desnom nogom skida paučinu iz desnog kuta OSK-ova gola. Do kraja poluvremena bolja momčad Mračaja niže prilike, ali Beka, Bili, Grizelj i Biočić ne koriste mogućnost da potope domaće.

Drugo poluvrijeme Mračaj je zaigrao opreznije, ali domaći ne uspijevaju napraviti veći pritisak sve do 68.minute, kada nesigurni sudac Marko Rašić isključuje Antu Puljiza Biloga zbog udaranja protivnika u skoku za loptu. Zbilja prestrogo dosuđeno samo zbog burnih protesta domaćina koji su se borili kao da im život ovisi o ovim bodovima. I došli su do jednog, duboko u sudačkoj nadoknadi, kada Norac-Kevo prolazi i šutira a gol potvrđuje Dukić. Do kraja susreta još je Mračaj postigao pogodak, ali pomoćnik Josip Zec diže zastavicu i ne dopušta Mariju Babiću prvijenac u sezoni. A dojma smo da je na centaršut Vodanovića, Mario iz drugog plana utrčao i krasno glavom zabio regularan pogodak. Ali suci nisu tako razmišljali, te je odsviran kraj nakon ove dvojbene situacije.

S ovim bodom Mračaj je učvrstio drugo mjesto, te će se u nedjelju 25. svibnja na Pojilu, u posljednjem susretu sezone, sastati sa momčadi Sloge iz Mravinaca. Time će se zaključiti vrlo uspješna sezona, u kojoj Mračaj slavi pola stoljeća postojanja.

Ostali rezultati: Vinjani - Mladost 0 : 0, Uskok - Orkan 3 : 1, Omladinac - Urania 1 : 0, GOŠK - Postira 1 : 1, Sloga - Jadran T 4 : 1.

nk-mracaj @ 21:10 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, svibanj 15, 2014
Teku i zadnje pripreme za proslavu 50 godina NK Mračaj. Dogovoren je termin proslave, kao i protivnici u revijalnim utakmicama. Tako će u subotu 26. srpnja na Pojilu, s početkom u 16h, veterani Mračaja i Hajduka odigrati prijateljsku utakmicu. Nakon njih snage će odmjeriti seniorske ekipe Mračaja i Solina. Svim dragim gostima i prijateljima Mračaja, kao i svim neutralnim promatračima na raspolaganju će biti ića i pića do mile volje za 0 kuna. Zabilježite datum i nemojte propustiti jednu prekrasnu zabavu na runovićkoj ljepotici!

nk-mracaj @ 15:40 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare

OSK - MRAČAJ

Ostali parovi 25.kola: Vinjani - Mladost, Uskok - Orkan, Omladinac - Urania, GOŠK - Postira, Sloga - Jadran T. Glavice su slobodne.

nk-mracaj @ 12:51 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, svibanj 10, 2014
Rezultati 24.kola: Glavice - Omladinac 1 : 1, Postira - Vinjani 1 : 1, Mladost - Uskok 3 : 0, Orkan - Sloga 3 : 0, Jadran T - OSK 4 : 0, Urania - GOŠK 0 : 1.

nk-mracaj @ 20:21 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, svibanj 4, 2014

MRAČAJ - JADRAN T  1 : 0 ( 0 : 0 )

Mračaj: Jakić, Ždero, Radić, Puljić, J. Puljiz, Bogut, Grizelj, M. Puljiz, Lešina, Biočić, A. Puljiz Bili. Još su igrali: Bitanga, Bilić, D. Puljiz. Trener: Joko Puljiz

Strijelac: Boženko Lešina u 54. min.

Na preuređenom i "ušminkanom" Pojilu nogometaši Mračaja upisali su 14. pobjedu u prvenstvu, protiv neugodnih gostiju iz Tučepa, koji na proljeće igraju u velikoj formi. Neuništivi Boženko Lešina ponovo je bio centralna figura susreta i da je imao samo malo više sreće, mogao je sam napuniti gostujuću mrežu do vrha. Prvu veliku priliku imaju domaćini, Bili spušta loptu za Lešinu, a Beka sa dvadesetak metara gađa gredu. U  nešto lošijem prvom poluvremenu treba još izdvojiti ubačaj Boguta, kojeg jedan gostujući igrač skreće u svoj gol, ali samo u ruke golmana, te veliku priliku Beke nakon dobrog prodora Grizelja. Sa čuvarom na leđima Beka je prebacio golmana, ali i gostujuća vrata. Gosti su jednom zaprijetili preko Bokšića, a njihova igra svodila se na bijegove hitrog i neugodnog Lizatovića. U nastavku igrači Joke Puljiza ubacuju u višu brzinu i Mračaj je djelovao čvršće i odlučnije nego u prvih 45. minuta. Serija kornera nagovjestila je vodstvo domaćih. Igrala se 54. minuta, ubačaj Jurice Puljiza i golgeterski trzaj glavom Beke bili su dovoljni za slavlje na Pojilu i vodstvo domaćih. Najljepši trenutak utakmice dogodio se nedugo nakon gola kada je raspoloženi Marko Bitanga iznudio slobodan udarac a Beka ciljao preko zida, milimetri su presudili, lopta se slično kao i protiv Mladosti od grede odbila u polje. Gosti se otvaraju, ali ne uspijevaju doći do ozbiljnije prigode, dok su domaćini preko Marka, Beke, i Bilog stalno prijetili tražeći drugi gol i konačno riješenje utakmice. Ostalo je minimalnih, ali potpuno zasluženih 1:0. Iduće kolo Mračaj je slobodan, a iduća utakmica je 17.05. kada Mračaj putuje u Otok na noge OSK-u.

Ostali rezultati: OSK-Orkan 5:3, Vinjani-Urania 2:0, Uskok-Postira 4:1, GOŠK-Glavice 3:0, Sloga-Mladost 3:2. Omladinac slobodan.