• 31
Blog - kolovoz 2010
utorak, kolovoz 31, 2010
URANIA - MRAČAJ 3:3 (2:2)

U još jednoj pripremnoj utakmici igranoj u nedjelju nogometaši Mračaja odigrali su dobru utakmicu u gostima kod Uranie iz Baške Vode. Nakon početnog ispitivanja snaga Hrvoje Jukić sa dva zgoditka dovodi goste u prednost da bi domaćini već do poluvremena poravnali rezultat. Sredinom drugog dijela Mračaj je opet poveo nakon što je jedan domaći igrač pogodio vlastitu mrežu spašavajući ionako siguran pogodak, i kad se činilo da će gosti slaviti domaćini u posljednjim sekundama pogađaju za konačnih 3:3. Iako je ispuštena pobjeda bila je to još jedna dobra utakmica Mračajevih igrača protiv kluba iz većeg ranga kojom su potvrđene visoke ambicije u nadolazećoj sezoni.

PRVENSTVO KREĆE 12. 09.

Na plenumu klubova 1. ŽNL odlučeno je da će sezona 2010/2011 početi 12 rujna. Mračaj je prvu utakmicu domaćin a u Runoviću gostuje Jadran sa Supetra. Liga broji devet klubova a igrat će se trokružno. U odnosu na prošlu sezonu nema Omladinca i Jadrana a novi su klubovi Hvar i čak dva kluba iz Trogira, HNK Trogir i Trogir 1912.

nk-mracaj @ 15:04 |Komentiraj | Komentari: 4 | Prikaži komentare
nedjelja, kolovoz 22, 2010
MRAČAJ - VINJANI 3:1 ( 3:0 )

I drugu pobjedu u dva dana ostvarili su nogometaši Mračaja u još jednom trening susretu, ovaj put protiv Vinjana . Iako umorni od jučerašnje utakmice ipak su zasluženo slavili. Mračaj je dominirao u prvom dijelu, a goste je načeo Josip Puljić prekrasnim udarcem sa nekih 25 metara. Da je u velikoj golgeterskoj formi dokazao je Ante Puljiz-Bili postigavši još dva gola do odmora. U drugom dijelu ritam igre je osjetno pao a nakon brojnih izmjena kod domaćih gosti malo dolaze do zraka i uspjevaju postići počasni pogodak. Bila je ovo četvrta utakmica u osam dana i ako je suditi po rezultatima Mračaj opravdano najavljuje borbu za prvo mjesto i plasman u veći rang.

nk-mracaj @ 20:51 |Komentiraj | Komentari: 0
MRAČAJ - SLOGA 3:1 (0:0)

Unatoč izostanku nekoliko važnih igrača Mračaj je slavio protiv još jednog kluba iz ranga više i tako nastavio sa dobrim rezultatima u pripremnom periodu. U prvom dijelu obje momčadi su imale svoje šanse ali se na odmor otišlo sa početnim rezultatom. U nastavku bolja igra Mračaja koju okrunjuje Bože Galić svojim prvim golom u plavom dresu. Gosti privremeno izjednačavaju a raspucani Ante Puljiz -Bili sa dva gola postiže konačan rezultat. Danas je na programu nova utakmica, u 17:30 na Pojilu gostuju Vinjani.

nk-mracaj @ 08:29 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, kolovoz 19, 2010

MRAČAJ - NERETVA 3:3 ( 2:1 )

Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Mračaja u još jednom pripremnom ogledu za novu sezonu. Iako Neretvu i Mračaj dijeli ponor dubok dva ranga, na terenu se to i nije previše osjetilo. Poveli su domaći nakon što je Hrvoje Jukić iskoristio jedno dubinsko proigravanje te mirno pogodio. Gosti nakon samo par minuta poravnavaju rezultat, no na domor se odlazi sa prednošću Mračaja. Nakon izvrsne kombinacije Galića i A. Puljiza "Bili" ne griješi u situaciji jedan na jedan. U drugom dijelu spremniji gosti preuzimaju inicijativu ali sve do 70 minute ne uspijevaju pronaći put do Jakićeve mreže,tada je već trener Tolić uveo mnoge juniore što gosti koriste i okreću na 3:2. Iako pomlađen Mračaj u zadnjim minutama uspjeva poravnati na zasluženih 3:3. Veliki dio posla odradio je Mate Jerković a Hrvoje Jukić mirno posprema za izjednačenje. Već u subotu Mračaj igra još jednu utakmicu, ovaj put na Pojilu je gost još jedan član četvrte lige, Sloga iz Mravinaca.

nk-mracaj @ 08:22 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, kolovoz 15, 2010
                          VINJANI - MRAČAJ 0-4 (0-4)

Visoku pobjedu ostvarili su nogometaši Mračaja u trećoj pripremnoj utakmici za novu sezonu. Sve zanimljivo u ovom susretu odigralo se u prvih 45 minuta kada je Mračaj zagospodario terenom te četri puta natjerao domaćeg vratara da vadi loptu iz mreže. Jednom su pogodili Vodanović i A. Puljiz dok je H. Jukić dvaput bio precizan. U tom razdoblju Mračaj je stvorio još nekoliko izglednih prigoda a Mate Jerković je dva puta pogodio gredu. U drugom dijelu zbog velikog broja izmjena ritam igre polako pada tako da se ništa uzbudljivo nije događalo. Trener Tolić ponovo je pružio prigodu velikom broju juniora a neki od njih su je iskoristili i već ozbiljno konkuriraju za prvu momčad. Iduća utakmica će biti pravi test za Mračaj jer u srijedu na Pojilu gostuje Neretva iz Metkovića ugledni trećeligaš koji je devedesetih nastupao u 1. HNL.

nk-mracaj @ 08:10 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
četvrtak, kolovoz 12, 2010
U drugom pripremnom susretu nogometaši Mračaja u Zmijavcima su bili bolji od domaće Croatie rezultatom 3:2 ( 0:0). Rezultat i događanja na terenu ostali su u sjeni teške ozljede mladog Ivana Biočića koji je u svom prvom nastupu za seniorsku momčad slomio ruku. Unatoč brojnim izostancima ( H. Tucak, H. Jukić, M. Jukić, Vodanović, J. Puljiz, J. Puljić, Lešina, Galić...) Mračaj je slavio protiv favoriziranog domaćina golovima A. Puljiza i M. Bitange. Prigodu su dobili brojni juniori koji su ovom prilikom dokazali da se na njih može ozbiljno računati. Iduću utakmicu Mračaj igra u subotu 14. 08 u Vinjanima protiv istoimenog domaćina.

nk-mracaj @ 17:34 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, kolovoz 8, 2010
Nogometaši Mračaja počeli su pripreme za novu sezonu i već nakon dva treninga u Runoviće je stigao ambiciozni Kamen koji je slavio sa 3:1 (1:1). Gosti su u punom treningu a Mračaj je tek startao tako da ovaj poraz ne zabrinjava a i domaćin je bio bez nekoliko standardnih igrača.  Trener Tolić najavio je žestok ritam sa dvije utakmice tjedno  a iduća utakmica igra se u srijedu protiv Croatie iz Zmijavaca. Spomenimo još da je nakon tri godine igranja klub napustio Ante Paradžik koji je prešao u Mladost a da se iz Imotskog vratio nadareni napadač  Domagoj Puljiz.

nk-mracaj @ 20:17 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare