Blog - kolovoz 2013
nedjelja, kolovoz 25, 2013

VINJANI - MRAČAJ 2 : 3 ( 0 : 1 )

Mračaj : Jakić, Ždero ( Bago 46' ), Radić ( M. Puljić 80' ), I. Puljić, A. Puljiz, Pinjuh ( P. Biočić 83' ), Bilić, And. Puljiz, Gagro ( Grizelj 55' ), Bitanga ( D. Puljiz 65' ), A. Puljiz Bili ( Babić 46' )

Dobro izdanje Mračaja danas na prijateljskoj utakmici u Vinjanima. Prvijenac je postigao novi igrač Mračaja Toni Gagro za vodstvo nakon pola sata igre i na odmor se otišlo minimalnim vodstvom gostiju. Iako su Vinjani početkom nastavka izjednačili Mračaj je bio bolji takmac cijelo drugo poluvrijeme a svoju bolju igru su okrunili s još dva zgoditka. Prvi je postigao Andrija Puljiz sigurno izvevši  jedanaesterac nakon prestrogo dosuđenog prekršaja, a drugi je zabio Grizelj nakon što je prvi udarac Pinjuha obranio vratar domaćih. Smanjili su Vinjani vodstvo Mračaja u 90 min. kada prvi šut Zvone Jakić brani ali kod drugog udarca je nemoćan i to je konačnih 2 : 3.

nk-mracaj @ 19:57 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, kolovoz 23, 2013
Na jutros održanom sastanku u NSŽSD plenum klubova 1.ŽNL obavio je i ždrijeb za predstojeću sezonu. Mračaj će prvo kolo 8.rujna biti domaćin ekipi Uskoka koja je prošle sezone igrala na trećeligaškim travnjacima. Nakon toga slijedi gostovanje u susjedne Vinjane. Kao i prošle sezone 1.ŽNL broji 13 klubova a novi članovi su Uskok iz Klisa koji prošle sezone nije izborio ostanak u Trećoj HNL-jug te Sloga iz Mravinaca koja je došla iz 2.ŽNL.

nk-mracaj @ 12:31 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, kolovoz 22, 2013

MRAČAJ - VINJANI 1 : 1 ( 1 : 0 )

Mračaj: Jakić, Bago ( Ždero 58' ), Puljić, A. Puljiz, Radić, Pinjuh ( D. Puljiz 65' ), Bilić, And. Puljiz ( Grizelj 36' ), Gagro ( Babić 46' ), Bitanga, A. Puljiz Bili ( P. Biočić 82' )

Na runovićkom Pojilu po lijepo sređenom terenu ekipe Mračaja i Vinjana odigrale su nerješeno. Bolje je susret otvorila ekipa Mračaja koja je konstantno napadala gol gostiju te stvorila tri lijepe šanse ali u udarcima Bitange nije bilo preciznosti. To je pošlo za glavom Bilome u 40-toj minuti kada koristi ubačaj Gagre te pogađa desni kut vratara gostiju. Mogli su mračajevci povećati vodstvo u 50-toj minuti kada Bili na ubačaj Bitange pogađa gredu. Igrala se 56 minuta kada se Ivan Aračić oslobodio jednog igrača Mračaja te preciznim udarcem pogodio donji desni kut Jakića. Do kraja susreta Mračaj je pokušavao doći do gola gostiju ali nije bilo preciznih dodavanja da se uđe u šansu za gol. Istakao se i Zvone Jakić u završnici susreta obranivši tri lijepe prigode gostiju tako da se rezultat do kraja nije promjenio.

Danas su za Mračaj zaigrala i dva nova igrača: Prvi je naš stari poznanik Ante Grizelj koji je već nosio dres Mračaja a drugi je Toni Gagro koji je nastupao za Zrinjski iz Mostara u prvoj ligi susjedne nam BiH. Nek im je sa srećom u najdražem nam dresu !

nk-mracaj @ 20:12 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
utorak, kolovoz 20, 2013
U subotu kreću s treninzima i mlade nade Mračaja. Mlađi pioniri imaju prvi trening u 16h na igralištu a stariji u 17h. Došlo je i do promjene trenera u ovim kategorijama koje je punih osam sezona vodio sadašnji trener prve ekipe Joko Puljiz. Brigu o njima je preuzeo Beka dok je Zvone Jakić postao novi trener juniora.Njima je prvo okupljanje zakazano za subotu u 18h. Početnici i mlađi početnici će bit obavješteni od svog novog trenera Andrije Puljiza o terminu za trening. Seniori će odigrati još dvije pripremne utakmice za predstojeću sezonu. Odigrat će se dvaput s Vinjanima. Prvi susret je u četvrtak na Pojilu s početkom u 18h a potom u nedjelju u Vinjanima generalka pred prvenstvo. Plenum klubova NSŽSD održat će se u petak na kojem ćemo doznati i ime kluba s kojim će Mračaj otvorit sezonu u kojoj će proslaviti 50 godina svog postojanja!

nk-mracaj @ 11:57 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, kolovoz 18, 2013

MRAČAJ - IMOTSKI 0 : 3 ( 0 : 2 )

Mračaj : Jakić, Bago, I. Puljić, Radić, M. Puljić, Pinjuh, Bilić, And. Puljiz, Ždero ( Babić 46' ), Bitanga ( D. Puljiz 65' ),A. Puljiz Bili ( P. Biočić 84' )

Manjak koncentracije u obrani donili su gostima dva pogotka prednosti u ranoj fazi susreta,prvo nepotreban start Bage za kazneni udarac a potom loše postavljanje u prekidu igre što Imoćani kažnjavaju drugim golom. Pokušavao je Mračaj preskakanjem igre na Biloga nešto napravit ali to su bili lagani zadaci za obranu gostiju. Imao je Bili priliku smanjit rezultat u 35 minuti ali loše zahvaća loptu volejem te promašiva gol. Pogriješili su i suci u 43 min. ne dosudivši kazneni udarac za domaćine. Nakon prodora Bitange igrač gostiju igra loptu rukom te onemogućuje priliku za gol ali i glavni i pomoćni ništa sporno ne vide u tom duelu. Drugo poluvrijeme otvorio je Mračaj bolje te je pokušavao kroz pas igru ugroziti gol gostiju. Odličan pas And. Puljiza za Babića koji to pretvara u zgoditak prekidaju suci označivši zaleđe koje po mnogima nije postojalo. Imao je Mračaj još par poluprigoda ali do zgoditka nisu uspjeli doći već su primili još jedan na samom isteku susreta. Opet nakon prekida dva igrača Imotskog se nalaze slobodna i to je bilo konačnih i rezultatski uvjerljivih 0 : 3. Treba i napomenuti da je Mračaj igrao dosta oslabljen zbog izostanaka standardnih prvotimaca Ante Puljiza Brankića, Boguta, Lešine i Ivana Biočića.

nk-mracaj @ 20:06 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, kolovoz 11, 2013

MRAČAJ - CROATIA 2:3 ( 0:3 )

Mračaj : Jakić- Bago, Puljić, Ante Puljiz ( Bogut 46' ), Radić- Bitanga, And. Puljiz, Pinjuh ( Ždero 46' ), Babić, D. Puljiz ( Biočić 60'), Ante Puljiz Bili

U trećoj prijateljskoj utakmici Mračaj je odmjerio snage sa novim trećeligašem iz susjednih Zmijavaca. Prvih dvadesetak minuta Mračaj je igrao ravnopravno da bi se nakon prvog primljenog gola izgubio sa terena i u razmaku pet minuta primio jos dva gola. U drugo poluvrijeme mračajevci su krenuli življe i odlučnije što je rezultiralo dvama pogocima u mreži Croatie.Prvi je postignut u 75min. nakon lijepe akcije kada je Bili povratnom loptom pogodio natrčalog Biočića koji posprema loptu u mrežu Croatie,a drugi je djelo Ivana Puljića u 86min. koji je udarcem sa 20 metara iznenadio vratara gostiju.

nk-mracaj @ 20:43 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
ponedjeljak, kolovoz 5, 2013
                                  NERETVA - MRAČAJ 3:3 ( 2:3 )

U drugoj pripremnoj utakmici nogometaši Mračaja odigrali su neodlučeno protiv trećeligaša iz Metkovića. Unatoč velikoj vrućini Runovićani su odigrali dobru utakmicu i Metković napustili neporaženi. Strijelci za Mračaj bili su Andrija Puljiz, Ante Puljiz-Bili i Ante Puljiz-Brankić. Dodajmo još i to da je vratar Mračaja Zvonimir Jakić obranio najstrožu kaznu.

Mračaj: Jakić, Bago, Radić, Puljić, A. Puljiz, Bitanga, And. Puljiz, Pinjuh, Bilić, Babić, A. Puljiz- Bili ( D. Puljiz, Ždero )

nk-mracaj @ 10:16 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare