• 30
Blog - rujan 2012
nedjelja, rujan 30, 2012
                               MRAČAJ - JADRAN 4:0 ( 1:0 )

Nakon dvije utakmice bez pobjede nogometaši Mračaja su lakše od očekivanog upisali nove bodove protiv vrlo loših gostiju iz Tučepa. Od samog početka Mračaj je pritiskao i gol je doslovno "visio u zraku". Do vodstva su domaći stigli u 30 minuti kada Marko Bitanga sa nekih dvadesetak metara gađa prečku a Ante Grizelj glavom posprema odbijenu loptu. U nastavku Mračaj je još više pritiskao a za povećanje vodstva zaslužni su ponovo Bitanga, koji je šutirao, i Mate Kukić koji je pospremio "odbijanac". Moramo napomenuti da je ovom golu prethodila vrlo loša reakcija gostujućeg vratara. Nedugo zatim utakmica je riješena, netko od gostiju igrao je rukom a Ante Grizelj mirno pogodio sa bijele točke. Tek nakon trećeg gola Mračaja gosti su dvaput zaprijetili do tada besposlenom Zvoni Jakiću ali do gola nisu došli. Konačan rezultat  u posljednjoj minuti postavio je Ivan Bilić pogodivši glavom nakon kornera.

Mračaj: Jakić, G. Puljiz, Bešlić, Šerlija, Ujević, Bogut, Biočić, Bitanga, Grizelj, A. Puljiz, Kukić još su igrali A. Biočić, Babić,  Bilić. Trener Branko Šabić

Ostali rezultati: Omladinac-Vinjani 3:1, Mladost-Croatia 2:1, Urania-GOŠK 1:0, Orkan-Trogir 0:0, Postira-Glavice 5:3, slobodan OSK

kukic

Prvi gol za Mračaj - Mate Kukić (lijevo)

nk-mracaj @ 21:14 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
nedjelja, rujan 23, 2012
                              GLAVICE - MRAČAJ 1:0 ( 0:0 )

Malo je falilo da nogometaši Mračaja odnesu barem bod sa tradicionalno teškog gostovanja u Glavicama, ali presudio je jedan prekid petnaestak minuta prije kraja i domaćini su uzeli sva tri boda. U lošoj utakmici sa obije strane gosti su imali više situacija za postizanje pogotka ali su Bitanga i Grizelj bili neprecizni što je na kraju kažnjeno iz jedne od rijetkih domaćih prijetnji. Glavičani su se pomakli sa nule a Mračaj će novu prigodu čekati do nedjelje kada u goste dolazi Jadran iz Tučepa.

Ostali rezultati: Jadran-Omladinac 0:2, GOŠK-OSK 1:0, Vinjani-Orkan 1:4, Croatia-Urania 6:0, Trogir-Mladost 2:0 (prekid)

Mlađima trostruko slavlje!

Sa natjecanjem su krenile i mlađe kategorije Mračaja a ovaj tjedan su ubilježili tri pobjede. Juniori su odigrali 2 kola, u prvom kolu je zabilježen poraz u Tučepima 4:2, dok su u nedjelju savladali Vrliku 3:2. Mlađi pioniri i pioniri su u prvom kolu u Prološcu imali polovičan uspjeh, dok su u subotu u derbiju savladali Croatiu sa 2:1 i 3:0. Više u rubrici Juniori i Pioniri.

nk-mracaj @ 09:19 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, rujan 16, 2012
                                     MRAČAJ - POSTIRA 2:2 ( 1:1 )

Nije Mračaj došao do pobjede u premijeri pred svojom publikom, u utakmici sa nekoliko preokreta gosti sa Brača zasluženo odnose bod. Krenulo je dobro, nakon izjednačene igre vodstvo Mračaju donosi Ante Puljiz - Bili koji jedan ubačaj malim dodirom skreće u mrežu. Nedugo nakon vodstva mogli su domaćini možda i riješiti utakmicu ali im je sreća okrenula leđa, naime Mario Babić je savladao gostujućeg vratara i lopta koja je putovala u mrežu od busena trave mijenja smjer i završava na vratnici. Kazna stiže samo minutu kasnije kada gosti dolaze do poravnanja. U nastavku se igra Mračaja raspala i beskrajna ubacivanja i preskakanja igre gostujuća obrana je lako riješavala. Opasniji gosti su bolje stajali na terenu i ubrzo dolaze u vodstvo. Ipak kada se činilo da će Mračaj ostati bez bodova Ante Grizelj bježi gostujućoj obrani i iznuđuje klasični kazneni udarac koji je i sam realizirao. Na kraju zaslužena podjela bodova, Mračaj je svoje prilike propustio u prvih pola sata dok su postirani bili bolji u nastavku i bodom bi svi trebali biti zadovoljni.

Ostali rezultati: OSK-Croatia 2:1, Omladinac-Glavice 1:0, Mladost-Vinjani 3:0, Orkan-Jadran 2:0, Urania-Trogir 4:2

Mračaj: Jakić, A. Biočić, Bešlić, Ujević, Šerlija, Bogut, Grizelj, M. Bitanga, Bilić, A. Puljiz, Babić, još su igrali Z.Bitanga, Kukić. Trener: Branko Šabić

bili

Već treći gol Biloga nije bio dovoljan za pobjedu...

nk-mracaj @ 18:21 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
nedjelja, rujan 9, 2012
 U  drugom kolu 1. ŽNL Mračaj je bio slobodan a postignuti su sljedeći rezultati:

OMLADINAC - MRAČAJ 1:3 ( 1:1 )

Na najljepši mogući način otvorio je Mračaj novu sezonu i pokazao da dobri rezultati u pripremama nisu bili slučajnost. Već u drugoj minuti velika uzbuđenja, Ante Grizelj  srušen je u izglednoj situaciji za postizanje pogotka i sudac Majić opravdano pokazuje na najstrožu kaznu i isključuje domaćeg braniča. Međutim Ante Puljiz  ne koristi kazneni udarac i mreža domaćeg vratara ostaje netaknuta. Samo tri minute nakon toga gosti ipak vode, Grizelj je iskosa sa nekih 7-8 metara pogodio za slavlje runovićana. U prvih pola sata mogao je Mračaj doslovno deklasirati domaćine ali je Ante Puljiz propustio nekoliko izglednih prilika a kazna za promašaje stigla je u 31. minuti i na odmor se otišlo sa 1:1. U nastavku se igra malo primirila i sve je vodilo prema podijeli bodova. Ipak u 83. minuti nakon kornera Ante Puljiz konačno pogađa i donosi vodstvo Mračaju, ni tu nije kraj, prekrasnim golom u 90. minuti Bili se iz tragičara pretvorio u junaka ovog susreta i svojoj momčadi donio tri vrijedna boda.

Mračaj: Jakić, A. Biočić, G. Puljiz, Puljić, Šerlija, Kukić, Grizelj, M. Bitanga, Piplica, A. Puljiz, Babić, još su igrali Z.Bitanga, Bilić, Bešlić. Trener: Branko Šabić

1. kolo 1. ŽNL - rezultati: OSK-Vinjani 3:2, Mladost-Glavice 2:1, GOŠK-Trogir 1:0, Orkan-Postira 1:0, Urania-Jadran 3:2, Croatia - slobodna

NEĆE, OĆE, IPAK NEĆE.....

Završena je trakavica oko nastupa Hvara koji kako vidimo nije igrao... Suvišno je objašnjavati šta se događalo u danima prije početka prvenstva... U našem nogometu ionako je sve moguće... uglavnom, 2. kolo je Mračaj slobodan a na iduću utakmicu će se čekati do 16.09. kada na Pojilu gostuje Postira-Sardi...