GOŠK - MRAČAJ 1 : 1 ( 1 : 1 )

Mračaj: Jakić, Vodanović, Radić, Puljić, A. Puljiz, M. Puljiz, Biočić, Bitanga, Lešina, And. Puljiz, A. Puljiz Bili. Još su igrali: Grizelj, D. Puljiz, Babić.  Trener: Boženko Tolić

Strijelci: 0 : 1 Boženko Lešina 5'

1 : 1 Stipe Ercegovac 30'

Nogometaši Mračaja su osvojili bod na teškom gostovanju u Kaštel Gomilici. Tvrd i neravan teren nisu bili naklonjeni igračima Mračaja, koji nisu dobro kombinirali,te iako su poveli, na kraju mogu biti zadovoljni osvojenim bodom. Naime, domaćini su pred sam kraj susreta imali priliku uzeti sve bodove, ali napadač GOŠK-a pogađa vratnicu, iako je imao vremena i bolje reagirati. Mračaj odlično otvara utakmicu, te iz jednog centaršuta Marka Bitange, najbolje let lopte prati Boženko Lešina i matira vratara domaćih nogom s 5m. Trebalo je domaćima dosta dugo da se oporave od primljenog zgoditka, te nakon dvadesetak minuta počinju bolje igrati. Za nagradu postigli su i pogodak kada je Ercegović najbolje reagirao na ubačaj, te s lakoćom poentirao za izjednačenje. Do poluvremena zicera je imao Andrija Puljiz. Sjurio se nakon kontre i dobre lopte Ivana Biočića sam na golmana, ali je pogodio gredu. Drugo poluvrijeme donijelo je dosta otvorenu igru u kojoj su domaći imali zrelije prilike, ali nisu našli put do mreže Ivana Jakića. Osim vratnice, još su veliku priliku propustili sredinom drugog poluvremena kad su izbjegli zaleđe, ali se spetljali u samoj završnici akcije. Mračaj je imao tri lijepe šanse. Dva udarca Marka Bitange brani domaći vratar, dok u jednoj prilici Ante Grizelj nije dobro reagirao. Ovo je bio dobar gostujući bod, u teškim uvjetima za igru, protiv iznimno motiviranog domaćina. Sve snage sad treba uperiti k predstojećem ogledu i derbiju kola u sljedeću nedjelju, kad na Pojilo stiže Mladost.

Ostali rezultati 4.kola: OSK - Uskok 0 : 3, Sloga - Omladinac 1 : 2, Jadran T - Jadran KS 2 : 1,  Postira - Urania 1 : 4, Mladost - Vinjani 3 : 0, Orkan - Tekstilac 1 : 0.

Izvještaj SN

Mlađi pioniri i pioniri Mračaja danas su ugostili ekipu Kamena. Mlađi pioniri su izgubili 2:0, dok su pioniri pobjedili s 4:1. Dvostruki strijelac bio je Ivan Lubina, a po jedan gol su dali  Karlo Puljiz i Ivan Beževan.

Momčad U-18 Mračaja je gostovala na Hvaru protiv istoimenog domaćina. Izgubili su 2:1. Strijelac za Mračaj bio je Petar Biočić.

Slika s utakmice pionira Mračaja i Kamena

nk-mracaj @ 14:05 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, rujan 17, 2014

MRAČAJ - OMLADINAC 4 : 2 ( 1 : 2 )

Mračaj: Jakić, Vodanović ( Grizelj 38'), Radić, M. Puljiz, A. Puljiz, Puljić, Biočić, Bitanga ( Rogić 88'), Lešina, And. Puljiz, A. Puljiz Bili ( D. Puljiz 90'). Trener: Boženko Tolić

4:2 Ante Puljiz Bili 90+1' ( 11m )

Odavno već Pojilo nije doživjelo ovakvu dramu. Nakon pola sata igre izgledalo je da gosti komodno odnose bodove iz Runovića. Ali probudio se inat u igračima Mračaja, te su u magičnom preokretu napunili mrežu prgavih gostiju. A počelo je loše za Mračaj. Slab ulazak u utakmicu Mračajevaca, gosti kažnjavaju, te nakon dubinske lopte Nerlovića, obrana Mračaja je ispala, a Ćorić pronalazi Juretića kojem nije bilo teško s 3m postići gol. Ni nakon toga nisu se trgnuli domaći, pa su primili i drugi gol nakon lijepe akcije gostiju. Stipe Vrdoljak odlično je pratio akciju, te rutinirano zatresao mrežu Jakića za 0:2. Nepovezano je djelovao Mračaj u tim trenucima, pa je trener Boženko Tolić odlučio uvesti Antu Grizelja, koji je jedan od najzaslužnijih za veliki preokret koji je uslijedio. Prvo je Ante Puljiz nakon neopreznog starta Nerlovića zaradio kazneni udarac, kojeg Bili sretno pogađa za minimalan zaostatak na poluvremenu. U drugo poluvrijeme Mračaj je radio presing na svakom dijelu terena, što nervozni gosti nisu mogli pratiti. Svoju nemoć su iskaljivali na sucu, pa je kapetan gostiju Nerlović morao ranije pod tuš zbog dva žuta kartona. Prvog je dobio u 57.min zbog prigovora sucu, da bi samo dvije minute potom oborio Marka Bitangu u izglednoj situaciji, a sucu Majstroviću nije preostalo ništa drugo nego ga isključiti. Imali su gosti tada kolosalnu priliku za podebljanje vodstva, ali Katić loše šutira iz odlične situacije. Mračaj djeluje moćno u tim trenucima, pa nakon idealnog prodora i ubačaja Grizelja, Boženko Lešina prima loptu na vrhu peterca, te iz poluvoleja trese malu mrežu gostiju za izjednačenje. Potpuni preokret dogodio se šest minuta potom kada nakon kombinacije Grizelja i Lešine, Beka iznuđuje prekršaj na 18m, kojeg majstorski zabija pucajući preko zida uz samu vratnicu gola gostiju. Do kraja utakmice redale su se prilike pred golom gostiju, ali sve do sudačke nadoknade nije bilo pogotka. Tada na centaršut Grizelja netko od gostiju igra rukom, a Bili svojim drugim pogotkom s 11m potvrđuje veliku pobjedu Mračaja. Potpuno zaslužena pobjeda Mračaja malo je ocrnjena iza utakmice, gdje se gosti nikako nisu mogli pomiriti s porazom. Svoj bijes su usmjerili na suca, ali sve se brzo primirilo zahvaljujući brzoj intervenciji redarske službe NK Mračaj. Sljedeću utakmicu lideri prvenstva igraju u Kaštel Gomilici protiv GOŠK-a. Susret je na rasporedu u subotu 27. rujna.

Ostali rezultati 3.kola: Jadran KS - OSK 2 : 3, Tekstilac - Postira 0 : 3, Vinjani - GOŠK 1 : 0, Urania - Jadran T 1 : 0 ( zbog proceduralne pogreške momčadi Uranije, utakmica će biti registrirana 0 : 3 za goste iz Tučepa ), Orkan - Sloga 1 : 5, Uskok - Mladost 2 : 2.

nk-mracaj @ 20:14 |Komentiraj | Komentari: 5 | Prikaži komentare
ponedjeljak, rujan 15, 2014

MRAČAJ - OMLADINAC

Ostali parovi 3.kola: Subota; Tekstilac - Postira, Vinjani - GOŠK, Jadran KS - OSK. Nedjelja; Orkan - Sloga, Urania - Jadran T, Uskok - Mladost.

nk-mracaj @ 11:57 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, rujan 12, 2014

SLOGA - MRAČAJ  1 : 3 ( 0 : 3)

Mračaj: Jakić, Vodanović, Radić, M. Puljiz, A. Puljiz, Puljić, Biočić, Bitanga, Lešina, And. Puljiz, A. Puljiz Bili. Još su igrali: Grizelj, Babić i D. Puljiz.  Trener: Boženko Tolić

Strijelci za Mračaj: Marko Bitanga 8', Ivan Biočić 16' i Marin Puljiz 27'

Nogometaši Mračaja zasluženo su osvojili nova tri gostujuća boda. U Mravincima su sve rješili u prvih pola sata igre. Tri postignuta gola, te još par šansi, vidjeli su gledatelji u uraganskom početku utakmice od strane Mračajevaca. Prvi gol pada nakon kornera kojeg izvrsno izvodi Andrija Puljiz. Najviši u skoku je Lešina čiji udarac vratar Sloge kratko odbija, a Marko Bitanga koristi odbijanac, te trese mrežu domaćina za početno vodstvo Mračaja. Nedugo zatim opet nakon kornera Andrije Puljiza, najviši u skoku je Ivan Biočić, te šalje loptu u nebranjeni dio mreže. Nisu se domaći ni snašli, a primili su i treći gol. Odbijenu loptu nakon gužve prihvaća Marin Puljiz, iz prve puca s 20m, netko od domaćih dira loptu te joj mijenja smjer dovoljno da prevari golmana. Mogli su igrači Mračaja i podebljati vodstvo u tim trenucima, ali sjajno je reairao vratar Sloge obranivši udarac Biloga s 5m. Domaći su do poluvremena imali kazneni udarac, ali kapetan Marinović je promašio gol, te se otišlo na odmor s velikom prednošću Mračaja. Drugo poluvrijeme je prošlo u jalovoj inicijativi domaćina, i opasnim kontrama gostiju. Istaknuti ćemo loš udarac Biloga s 5m glavom na lijep centaršut D. Puljiza, gdje neometan šalje loptu daleko od gola. Na drugoj strani u dvije tri intervencije briljirao je mladi čuvar gola Mračaja Ivan Jakić, ne dopustivši igračima Sloge da se vrate u utakmicu. Ipak, bio je nemoćan minutu prije kraja susreta, kada Čukelj skida paučinu iz lijevog gornjeg kuta gola Mračaja udarcem s 18m. Na koncu zasluženo slavlje plavih, te poziv svim ljubiteljima nogometa, da dođu u srijedu na Pojilo podržati Mračaja, u derbi utakmici 3.kola, protiv uvijek neugodnih gostiju iz Vranjica.

Ostali rezultati 2.kola: Omladinac - Vinjani 3:0, GOŠK - Uskok 2:3, Mladost - Jadran KS 4:1, OSK - Urania 0:1, Jadran T - Tekstilac 6:0, Postira - Orkan 2:0.

Momčad U-18 Mračaja izgubila je na gostovanju u Splitu kod Dalmatinca rezultatom 2:1 . Gol za Mračaj postigao je Ivan Kuštra.

Nisu se proslavili ni pioniri izgubivši u Brnazama 4:2. Dvostruki strijelac za Mračaj bio je Luka Bilić.

nk-mracaj @ 14:17 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, rujan 5, 2014

VINJANI - MRAČAJ  0 : 3 ( 0 : 1 )

Mračaj: Jakić, Ždero ( Grizelj 46'), Vodanović, M. Puljiz, A. Puljiz, J. Puljiz, Biočić, Bitanga ( Rogić 80'), A. Puljiz Bili (Babić 90'), And. Puljiz, Lešina  Trener: Boženko Tolić

Strijelci: Boženko Lešina u 36' i 87', i Ivan Rogić u 90'

Nogometaši Mračaja su izvrsno otvorili ovogodišnje prvenstvo. Na neugodnom gostovanju u Vinjanima uvjerljivo su rezultatski, a i igrački nadigrali domaćina. Početak utakmice donio je malo oprezniju igru kod obe ekipe. Prva šansa na utakmici pripala je domaćinima, ali je Juroš bio neprecizan iz dobre situacije. Mračaj je poveo iz prve prlike. Slobodni udarac je izborio Marko Bitanga na oko 30m udaljenosti od gola. Loptu je uzeo Boženko Lešina i majstorski naciljao lijevi gornji kut nemoćnog Kukulja za vodstvo Mračaja. Drugo poluvrijeme donijelo je puno bolju igru kod obiju ekipa. Prvu šansu i jedinu Vinjana u drugom poluvremenu neutralizirao je odlični Ante Puljiz izbivši loptu s gol linije nakon slobodnjaka iskusnog Marina Sliškovića. Odličan je u tim trenucima bio i vratar Mračaja Ivan Jakić koji je bio pravovremen u istrčavanjima i procjenama leta lopte. A na drugoj strani krasno su kombinirali napadači Mračaja i složili par odličnih akcija. Odličan ulazak u igru Ante Grizelja donio je Mračaju probojnost po bokovima, što domaćini nisu više mogli ispratiti. Tako ćemo izdvojiti šansu Lešine nakon izvrsnog prodora i centaršuta Grizelja. Odlično je tukao Beka iz prve, ali istakao se i domaći vratar sjajno izbivši loptu vršcima prstiju u korner. Ali bio je nemoćan u 87.min kada Ante Grizelj probija stranu i pronalazi Beku na vrhu peterca koji rutinski poentira i donosi Mračaju dva gola prednosti. I na samom kraju utakmice pričuva Ivan Rogić zabija svoj prvijenac za Mračaj. Lijepo je iskoristio odbijanac nakon udarca Biloga, te je ljevicom s 5m postavio konačan rezultat utakmice. Sljedeću utakmicu Mračaj je u gostima kod Sloge. Utakmica u Mravincima igra se u nedjelju.

Ostali rezultati 1.kola: Postira - Sloga 2:1, Orkan - Jadran T 1:1, Tekstilac - OSK 2:2, Urania - Mladost 2:0, Jadran KS - GOŠK 2:1, Uskok - Omladinac 0:1.

Od mlađih kategorija NK Mračaj svoje prvenstvo su počeli jedino pioniri. Oni su kao domaćini svladali Zagoru iz Primorskog Doca sa 7:0. Petar Kuštra predvodio je ekipu s 4 gola,Luka Bilić dodao je 2, dok je Karlo Puljiz bio strijelac jednog pogotka.

nk-mracaj @ 13:54 |Komentiraj | Komentari: 0